استعلام قیمت و موجودی (تاییدیه)  – خرید با فاکتور رسمی – دریافت پیش فاکتور

  • استعلام به صورت ارسال متن: برای استعلام قیمت لطفا کد SKU نوشته شده در زیر عنوان محصول‌های فروشگاه کریپتالین و یا عنوان کامل محصول را به شماره های ۰۹۹۳۱۸۵۱۱۵۹ واتساپ، تلگرام و یا پیامک نمایید.
  • استعلام از طریق تماس تلفنی: برای استعلام قیمت لطفا کد SKU نوشته شده در زیر عنوان محصول‌های فروشگاه کریپتالین و یا عنوان کامل محصول را از طریق تماس تلفنی با شماره‌های ۷۷۶۱۶۹۵۵ و یا ۷۷۶۱۶۹۵۴ استعلام نمایید.

 

مگر قیمت‌های سایت کریپتالین به روز رسانی نمی‌شود؟

قیمت‌های سایت در اکثر مواقع آپدیت است مگر در زمانی که کالایی در بازار کمیاب می‌شود و یا نرخ ارز با سرعت بالایی افزایش می‌یابد. در چنین مواقعی در صورتی که برای دریافت کالا عجله دارید بهتر است استعلام بگیرید به این علت که پروسه عودت وجه کمی زمان‌بر است. با اینحال در صورتی که مشکلی با زمان ۲۴ تا ۴۸ ساعت عودت وجه ندارید خرید خود را انجام دهید. در مواردی نیز اشتباها در سایت از یک محصول دوبار آپلود شده است و قیمت به اشتباه فقط برای یکی از آنها آپدیت شده است. در هر صورت اگر فرد صبوری هستید خرید خود را انجام دهید در غیر این صورت قبل از خرید تماس بگیرید.

 

چگونه برای شرکت و یا اداره خود پیش فاکتور دریافت کنم؟

محصول را به سبد خرید خود اضافه نمایید و به جای کلیک بر روی دکمه تسویه حساب بر روی دکمه پیش فاکتور کلیک نمایید.

 

چگونه خرید خود را با فاکتور رسمی دریافت کنم؟

برای اینکار با واحد پشتیبانی کریپتالین تماس گرفته محصول خود را استعلام نمایید هزینه را به صورت واریز بانکی انجام دهید (به صورت قیمت محصول + ۹ درصد ارزش افزوده) اطلاعات شرکت و اداره خخود را برای دریافت فاکتور رسمی ارسال نمایید. فاکتور رسمی شامل سه برگه برای شما ارسال خواهد شد پس از دریافت برگه سفید رنگ (اصلی) را برای خود برداشته و دو برگه رنگی (کپی) را که توسط مسوول مالی شرکت و اداره شما مهر و امضا شده است به آدرس دفتر مرکزی کریپتالین ارسال نمایید.

 

آیا کریپتالین تمامی کالاهای ثبت شده در سایت را در انبار خود به صورت تحویل فوری موجود دارد؟

خیر! مدل تامین کالا در کریپتالین به صورت ترکیبی از دراپ شیپینگ(Drop shipping) و مارکت پلیس(Market Place) و موجودی کریپتالین، است. اکثر موجودی کریپتالین تجهیزات ماینینگ و تجهیزات الکترونیکی تخصصی است. با توجه به اینکه اکثر کالاها به صورت دراپ شیپینگ و موجود در انبار تامین کنندگان است و تعدادی از این تامین کنندگان کالا در شهرستان و یا سایر کشورها هستند به این علت پروسه تامین کالا در بسیاری از کالاها کمی زمانبر است (حدود ۴ الی ۷ روز) برای مثال برخی از فیلترهای هوا شیائومی کمیاب است و می‌بایست از امارات متحده عربی خریداری شوند به همین علت حدود ۷ روز زمان می‌برد تا کالا به واحد پردازش کریپتالین برسد. در مواردی هم برای مثال ابزارها حدودا ۳ تا ۴ روز زمان می‌برد تا از شهرستان‌ها به واحد پردازش برسد. در مواردی هم مثل دستگاه اندازه‌گیری یا مثلا اسباب بازی یا … امکان تحویل در چند ساعت امکان‌پذیر است. با توجه به اینکه تامین کنندگان به صورت انحصاری با کریپتالین کار نمی‌کنند نمیتوان به صورت دقیق و ۱۰۰ درصدی تعداد موجودی انبار را در سایت تنظیم کرد و در مواردی که حدودا  ۲ تا ۳ درصد کل سفارشات است به ناچار مجبور به عودت وجه و لغو سفارش هستیم. در مواردی هم مشتری به اشتباه احساس کرده است که کریپتالین کالا را موجود دارد و به علت افزایش نرخ ارز از فروش آن خودداری می‌کند.

 

چرا قیمت محصولات کریپتالین در سایتهایی مثل ایمالز، ترب و دیوار و … با قیمت سایت کریپتالین متفاوت است؟

به این علت است که وقتی در کریپتالین قیمتها اپدیت می‌شود موتورهای جستجوی کالا مانند ترب، ایمالز و … با تاخیر حداقل ۶ ساعت قیمتها را اپدیت می‌کنند.

 

آیا قیمت همکاری هم دارید؟

برای دریافت قیمت همکاری ابتدا می‌بایست چندین بار از کریپتالین مستقیما خرید نمایید سپس مدارک شناسایی و کارت فروشگاه خود به همراه اسم و شماره تماس رابط را ارسال نمایید پس از تایید قیمت همکار را به صورت تلفنی می توانید استعلام نمایید.

 

 

دراپ شیپینگ

دراپ شیپینگ (انگلیسی: Drop shipping) یک روش خرده‌فروشی و عرضه کالا است که در آن کالا مستقیماً از انبار تامین‌کننده و نه انبار خرده‌فروش برای خریدار ارسال می‌شود. به عبارت دیگر خرده‌فروش بدون داشتن انبار و سرمایه، سفارش را از خریدار گرفته و به تامین‌کننده یا تولیدکننده اصلی آن کالا ارجاع می‌دهد؛ تولیدکننده کالا نیز کالا را مستقیماً به خریدار ارسال می‌کند و سود خرده‌فروش حاصل مابه‌تفاوت قیمت برای خریدار و قیمتی که تولیدکننده به خرده‌فروش می‌دهد، می‌باشد. وظیفه خرده‌فروش در این نوع تجارت، تبلیغ و بازاریابی است.

بازیگران اصلی در زنجیره تأمین دراپ شیپینگ

  • کارخانه (تولید کننده): بدون شک اولین بخش زنجیره را کارخانه یا همان تولیدکننده محصول شکل می‌دهد. ممکن است آن‌ها در ساخت یک محصول تخصص داشته باشند و یا بتوانند چندین محصول مختلف را تولید کنند. تولیدکننده محصولات خود را به صورت عمده به عمده فروش می‌دهد و عمده فروش با دانش و تجربه خود در مورد چگونگی به فروش رساندن محصولات تصمیم می‌گیرد و سفارش‌ها را برپایه چیزی که گمان می‌کند خرده فروشان توانایی فروش آن را دارند، به کارخانه می‌دهد. در این مرحله است که تهیه کردن محصولات کمترین هزینه ممکن را دارند. از آن‌جا که محصولات باید بین تولید کننده، عمده فروش و خرده فروش جابه‌جا شوند؛ نباید هزینه خرید آن خیلی بالا باشد. در فرآیند دراپ شیپینگ معمولاً طرف معامله ی تولید کننده، عمده فروش است و فروشگاه مستقیماً با تولیدکننده در ارتباط نیست، مگر در مواردی که تولیدکننده و عمده فروش یکی باشند.
  • عمده فروش: طرف دوم درگیر در فرایند دراپ شیپینگ، عمده فروش است. می‌توان گفت که عمده فروش مانند چسبی است که فرایند دراپ شیپینگ را کنار یکدیگر نگه می‌دارد. عمده فروش، محصولات را به صورت انبوه از تولیدکننده خریداری و در انبارهای خود قرار می‌دهد. آنها به خرده فروشان می‌گویند که چه محصولاتی را می‌توانند در فروشگاه‌های خود عرضه کنند. عمده فروشان دراپ شیپینگ با عمده فروشان معمولی تفاوت دارند، زیرا به جای ارسال عمده محصولات برای خرده فروشان، به شیوه‌ای کار می‌کنند که سفارشات مشتری را دریافت و مستقیماً کالا را برای خریدار ارسال می‌کنند.
  • خرده فروش: خرده فروشان، ویترین‌هایی را ایجاد می‌کنند که محصولات را از طریق آن می‌فروشند. علاوه بر این مسئولیت ارتباط با مشتریان، پردازش سفارش‌ها، پشتیبانی آن‌ها و دریافت هزینه خرید نیز بر عهده خرده فروش است. در نگاه مشتریان این خرده فروش است که کل فرآیند فروش و ارسال سفارش را مدیریت می‌کند.  البته در کریپتالین مرحله نظارت بر ارسال کالا حذف نشده و کارشناسان کریپتالین بر رویه و کیفیت ارسال کالا نظارت کامل دارند.

 

مارکت پلیس

مارکت پلیس یا Marketplace در واقع پلتفرمی است که به تعداد زیادی از فروشندگان این امکان را می‌دهد که در یک محل محصولات و خدمات خود را به فروش برسانند. بازارهای سنتی را در نظر بگیرید. برای مثال در بازار طلافروشان تعداد زیادی طلافروش در کنار هم کار می‌کنند و محصولات خود را به فروش می‌رسانند. امروزه، در مارکت پلیس این امکان فراهم می‌شود که همه این طلافروشان به صورت اینترنتی یک غرفه برای خود داشته باشند و در یک سایت یا بازار اینترنتی محصولات خود را به فروش برسانند.

 

تفاوت فروشگاه اینترنتی و مارکت پلیس

فروشگاه اینترنتی یا ایکامرس معمولاً شامل محصولات و خدمات تنها یک فروشنده یا همان صاحب فروشگاه آنلاین می‌شود. امروزه بسیاری از کسب و کارها دارای فروشگاه آنلاین هستند و به صورت مستقل محصولات خود را به دست مشتریان می‌رسانند. اما مارکت پلیس محلی است که تعداد زیادی از فروشندگان می‌توانند وارد سیستم آن شوند و محصولات خود را به فروش برسانند. این فروشندگان اغلب خود دارای فروشگاه اینترنتی هستند و می‌توانند از طریق مارکت پلیس‌ها مشتریان را به سایت خود هدایت کنند. بنابراین مارکت پلیس‌ها می‌توانند محلی برای تبلیغات و جلب مشتری فروشگاه‌های اینترنتی باشند.

 

 

منوی اصلی