سینتی سایزر کرگ مدل Kronos 61

 • نوع موتور صدایی : دیجیتال
 • تعداد کلاویه ها : 61
 • ویژگی‌های سینتی سایزر : قابلیت سکوئنس

در انبار موجود نمی باشد

 • سینتی سایزر کرگ مدل Kronos 61

سینتی سایزر کرگ مدل Kronos 61

زمانی که میل به تعالی، تخیل و فنّاوری را با یکدیگر ترکیب کنیم نتیجه‌ی به‌دست‌آمده قطعاً شگفت‌انگیز خواهد بود. این سه عامل در ساخت Kronos از کمپانی «کرگ» (Korg)  به بهترین شکل لحاظ و در نظر گرفته‌شده‌اند. کرونوس بیش از ۵۰ سال بینش هنری و تخصص تولیدکنندگان موسیقی را در خود جای‌داده است. این سینتی سایزر که نه موتور تولید صدا و مجموعه‌ی موردنیاز برای اجرا و تولید موسیقی را در خود جای‌داده است را به‌جرئت می‌توان قدرتمندترین سینتی سایزر چندکاره‌ ساخته‌شده تا امروز دانست. کرونوس تمام منابع تکنولوژیکی که توسط موسیقیدانان مدرن اصلاح و کامل شده است را در خود جای‌داده است. افکت‌های آن بورد سینتی سایزر کرونوس صداهای داخلی یا بیرونی واردشده به این سینتی سایزر را به شکل شگفت‌انگیز و درخشانی تغییر می‌دهند. همچنین امکان Multitrack Audio و ضبط Midi امکان استفاده عملی از آن در استودیو یا به‌صورت سیار ایجاد می‌کند. داشتن نمایشگر لمسی انقلابی و منحصربه‌فرد Touchview کمپانی کرگ هم به مدیریت تمامی کنترل‌های دیگر و در دسترس بودن تنظیمات کمک شایانی کرده است. به شکل کلی باید گفت کرونوس مجموعه‌ای از امکانات متفاوت را در خود جای‌داده است که هیچ نرم‌افزار و سخت‌افزاری به‌تنهایی نمی‌تواند شامل همه‌ی آن‌ها باشد. خرید و استفاده از کرونوس مناسب برای تمام تولیدکنندگان موسیقی و فعالان موسیقی الکترونیک خواهد بود.

نه موتور تولید صدای متفاوت

هرکدام از موتورهای تولید صدای کرونوس آن‌قدر گسترده و جدی است که می‌تواند به‌تنهایی در یک سینتی سایزر وجود داشته باشد و به کار گرفته شود. این موتورها به آخرین فنّاوری‌های موجود برای نوع تولید صدای خود مجهز شده‌اند. دقت در تغییر پارامترهای برنامه‌نویسی شده، کنترل در لحظه‌ی تمام مؤلفه‌ها، افکت‌های سازگار و مسیرهای مدلیشن قابل‌تعریف کنترل بی‌نهایت را برای ایجاد و ویرایش به‌دلخواه را در اختیار تولیدکنندگان صدا خواهد گذاشت. یکی از این موتورهای تولید صدا موتور بهبودیافته‌ی پیانوی گرند SGX-2 است. این موتور همیشه مجموعه بزرگی از صداهای لوپ نشده و طبیعی برگرفته از نمونه‌های استریو و ضبط‌شده برای تمام کلیدها را به همراه ابزارهایی برای تغییر این صدای پیانو به کاربر ارائه داده است. این موتور صوتی که برگرفته از SGX-1 ساخته‌شده است صدای گرند پیانوی برلین تا صدای عمیق German Grand و صدای سرزنده‌ی Japanese Grand را در خود جای‌داده است. صدای پیانوی گرند برلین در این سینتی سایزر رزونانس صدای پیانو را به همراه مفهوم تکان‌دهنده‌ی عمق صدا به کاربر ارائه می‌کند. یکی از بهبودهای دیگر صورت گرفته روی SGX-2 وجود رزونانس سمپاتیک سیم‌ها و نمونه‌های اضافه‌شده از کاربرد پدال Soft در این سینتی سایزر است.

یکی دیگر از موتورهای صوتی موجود در این سینتی سایزر موتور صدای EP-1 MDS برای تولید صدای پیانو‌ی دیجیتال است. اگر به دنبال استفاده از صداهای آشنای کیبوردی هستید موتور صدای EP-1 کرگ هر صدای وینتیج EP را به شما ارائه خواهد کرد. این موتور که با فناوری MDS یا Multi-Dimensional Synthesis کار می‌کند تمام صداهای غیرطبیعی سمپل‌های لوپ شده را برای ایجاد صدایی با دینامیک نرم که به فشار کلاویه‌ها به‌دقت پاسخ می‌دهد را حذف می‌کند. علاوه بر صدای پیانوی دیجیتال موتور EP-1 شامل کلکسیونی از آمپ‌ها، کابینت‌ها، اسپیکرها و حالت‌های افکت است که می‌توانید برای تعریف صدای موردنیاز از آن استفاده کنید.

موتور صوتی دیگر به‌کاررفته در این سینتی سایزر موتور  CX-3 است که تولید صدای ارگان را به عهده دارد. این صدا تااندازه‌ای مشابه به تمام صداهای ارگانی است که در سایر سمپل‌های کمپانی ارگ شنیده می‌شود اما با استفاده از امکانات و حساسیت‌های کرونوس بازهم از شنیدن صدای منحصربه‌فرد این ارگان شگفت‌زده خواهید شد. استفاده از صدای شناخته‌شده‌ی Tone-Wheel ارگان به همراه گرمی شبیه‌سازی‌شده‌ی صدای آمپلی‌فایر وکیوم تیوب با امکان استفاده از برخی افکت‌های وینتیج و درنهایت شبیه‌سازی صدای اسپیکر روتاری عواملی هستند که باعث غنای بیشتر صدای ارگان در این سینتی سایزر گشته‌اند.

موتور صدای بعدی HD-1 است که امکان ایجاد صدای PCM را به کاربر می‌دهد. تعداد کمپانی‌هایی که به‌اندازه‌ی کرگ در استفاده از مجموعه صدای PCM سابقه‌دارند از یکی دو شرکت تجاوز نمی‌کند. به همین دلیل کیفیت صدای PCM کرونوس نباید شنونده را شگفت‌زده کند. نسل‌های اولیه‌ی این مجموعه‌ی صوتی شامل صداهای اورجینال M1 است که در سازهای کمپانی ارگ به شکل گسترده مورداستفاده قرار می‌گیرد. علیرغم اینکه این موتور صدایی قدمت زیادی دارد اما با استفاده از فنّاوری‌های مدرن و جدید مانند اوسیلاتور‌های پخش مجدد سمپل low-aliasing ، فیلتر‌های High-res و بسیاری دیگر از امکانات که طرز فکر شما درباره‌ی PCM را دگرگون خواهد کرد.

موتور صدای پنجم MS-20EX است که وظیفه‌ی شبیه‌سازی صدای سینتی سایزرهای آنالوگ را به عهده دارد. به‌سختی می‌توان سینتی سایزر آنالوگی قدیمی‌تر از MS-20 کرگ پیدا کرد و نام شبیه‌ساز MS-20 در سینتی سایزر کرونوس نوید بخش حذف تمام محدودیت‌ها برای کاربر خواهد بود. به‌عنوان‌مثال در این موتور صوتی شما می‌توانید حتی صداهای بیرونی را با استفاده از منابع اوسیلاتور این موتور تغییر دهید. در زمان استفاده از این موتور نمایشگر سینتی سایزر شبیه به ماتریکس‌ها و ناب‌های MS-20 خواهد شد.

موتور صدای AL-1 یا موتور صدای سینتی سایزر آنالوگ یکی از موتور صداهایی است که در OASYS به‌کاررفته است که به عقیده‌ی بسیاری از منتقدین سینتی سایزری جلوتر از زمان خود است. این موتور صدا با به‌کارگیری سینتی سایزر مدل‌سازی آنالوگ که از پردازشگر‌های قوی کامپیوتری برای ایجاد موج‌های پیچیده، روتینگ‌ها و ماژول سازی‌ها به همراه فیلتر‌ها و اوسیلاتور بسیار نرم به شما اجازه‌ی تولید صداهای آنالوگ فراتر از یک سینتی سایزر آنالوگ را خواهد داد.

موتور صدای کرونوس MOD-7 برای شکل‌دهی به موج‌ها در VPM/FM به کار می‌رود. Variable Phase Modulation یا VPM در سال ۱۹۹۵ در دنیای کیبورد‌ها مطرح شد. قابلیت کراس ماژولیشن PCM به همراه سینت کردن Subtractive نیمه ماژولار و امکان شکل‌دهی بیشتر به موج‌ها همه در موتور صدای MOD-7 تعبیه‌شده است. استفاده از این موتور با راحتی کارکردی که نمایشگر کرونوس در اختیار کاربر قرار می‌دهد امکان کنترل پچ‌ها به‌سادگی برای کاربر میسر خواهد بود.

آخرین موتوری که موردبررسی قرار خواهیم داد موتور صدای STR-1 است که با استفاده از شبیه‌سازی فیزیکی و بازتولید High-Tech اصوات که تمام خصوصیات رزونانس یک سیم را تقلید می‌کند. این کار باعث می‌شود تا صدای سازهای زهی مانند گیتار، چنگ، هارپسیکورد و سازهای زهی دیگر به شکل دقیق‌تری شبیه‌سازی شود. این امکان چیزی بیش از شبیه‌سازی موتورهای صدای بر اساس سمپل را به کاربر ارائه خواهد کرد.

گستره‌ی بزرگ صوتی

کرونوس هزاران صدا را در خود جای‌داده است که با استفاده از حالت‌های متفاوت سنتز ساخته‌شده‌اند و از روی حافظه‌ی ۲۱ گیگابایتی اختصاص داده‌شده به شکل موج‌های پیش‌فرض که ژانرهای بسیاری را پوشش می‌دهند فراخوانی می‌شوند. هرکدام از این صداها با دقت توسط گروه مهندسین صدای Korg ساخته‌شده‌اند. حافظه‌ی SSD داخلی نیز حجم دست و دلبازانه‌ی ۶۲ گیگابایت را به نوازنده ارائه می‌کند که کاربر می‌تواند برای ساخت سمپلینگ‌ها یا دانلود کتابخانه‌های صدای کرونوس از آن استفاده کند. این کتابخانه‌های مثال‌زدنی کرونوس  مجموعه‌های حرفه‌ای دیگری را بدون نیاز به‌اضافه کردن هر نوع سخت‌افزار به کتابخانه‌ی صداهای کرونوس شما اضافه خواهند کرد. برخی از این صداها که در مجموعه‌ی برنامه‌های Artist Signature Program جای گرفته‌اند به شما اجازه می‌دهد که صداهای واقعی که نوازندگان مشهور پیش‌ازاین از آن‌ها استفاده کرده‌اند را به‌سادگی و بدون نیاز به تغییر در متغیرهای آن‌ها زیر انگشتان خود داشته باشید. کرونوس می‌تواند تمام منابع موردنیاز خود شمارا برای اجرای یک آهنگ یا یک مجموعه با استفاده از حالت List کنار یکدیگر قرار دهد. در این حالت ۱۶ حالت با رنگ‌های متفاوت در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند که هرکدام از حالت‌های تنظیم‌شده یا ترکیبی یا سکوئنس‌ها می‌تواند به‌سرعت و راحتی فراخوانده شود.

نمایشگر لمسی و رنگی Touchview

این نمایشگر که در کرونوس به آن امکان لمس و Drag نیز اضافه شده است مرکز عصبی ۸ اینچی و ۸۰۰ در ۶۰۰ پیکسلی کرونوس به شمار می‌رود. علاوه بر انتخاب ساده‌ی صدا یا انتخاب پارامتر‌های آن صدا به‌سادگی لمس یک انگشت امکان لمس و Drag آن به شما اجازه می‌دهد تا کنترل جزئی‌تری را روی مقدار پارامتر‌ها داشته باشید. تنظیمات دارای تعامل با سازهای مورداجرا و پنل‌های گرافیکی به شما امکان انجام هر کاری از تنظیم باز بودن درب پیانوی گرند تا وصل کردن کابل پچ به یک شبیه‌ساز سینتی سایزر نیمه ماژولار خواهد داد.

علاوه بر MIDI و Audio Track سکوئنسر آن بورد سینتی سایزر کرونوس پر است از ابزارهای باارزشی که می‌توانند ایده‌های موسیقیایی شمارا به یک موسیقی واقعی و کامل تبدیل کنند. این ابزارها که همه به‌صورت در لحظه و در تعامل با کاربر روی این سینتی سایزر وجود دارند نمی‌توانند روی نرم‌افزارهای سینتی سایزر کامپیوتری وجود خارجی داشته باشند و همین امر عملاً کرونوس را بدون جایگزین می‌کند. استفاده و خرید سینتی سایزر کرونوس مناسب برای تمام تولیدکنندگان موسیقی خواهد بود.

مشخصات

 • ابعاد
  134 × 36.4 × 104 سانتی‌متر
 • وزن
  14.3 کیلوگرم
 • نوع موتور صدایی
  دیجیتال
 • تعداد کلاویه ها
  61
 • سایر کنترلرها
  - JoyStick دو عدد - کنترلر Ribbon - نه عدد Slider - هشت عدد Knob
 • تعداد پریست
  1792 عدد
 • خروجی صدا
  - دو عدد خروجی لاین - هدفون - چهار عدد خروجی 1/4 اینچ مجزا
 • ورودی صدا
  - دو عدد 1/4 اینچ میکروفون و لاین
 • ورودی پدال
  سه عدد Damper - Switch - Expression
 • ویژگی‌های سینتی سایزر
  قابلیت سکوئنس
 • تعداد آرپژیاتور
  قابل تنظیم و ایجاد عدد
 • تعداد سکوئنس
  16 استپ
 • سایرورودی و خروجی‌ها
  - ورودی و خروجی S/PDIF (Toslink) - سه عدد پورت USB
 • سایر مشخصات
  - دارای 9 موتور صدایی - کلاویه ها از نوع Weighted - تعداد پلی فونی متفاوت در هر موتور صدا و دینامیک - قابل ارتقا به 2560 برنامه ریزی توسط کاربر - دارای 197 افکت - پخش صدای 16 ترک

توضیحات تکمیلی

برند

کرگ

اولین نفر برای نوشتن نقد “سینتی سایزر کرگ مدل Kronos 61” باشید

دیدگاه ها

هنوز نقد و بررسی نشده است.

منوی اصلی