لیزر موهای زائد تریا مدل Precision

۱۴,۸۹۳,۴۰۰ تومان

 • لیزر موهای زائد تریا مدل Precision
خالی کردن

لیزر موهای زائد تریا مدل Precision

لیزر موهای زائد «تریا» (Tria) مدل «Pricision» دومین لیزر این کمپانی بعد از مدل محبوب «Tria 4X» است. لیزر تریا Pricision نسبت به مدل قبلی دریچه‌ی کوچک‌تری دارد، سبک‌تر است و زودتر شارژ می‌شود و البته قیمت کمتری هم دارد. این لیزر جدید برای ازبین‌بردن دائمی موهای زائد زیر بغل، بالای لب و نواحی محدود طراحی و ساخته شده است. در ساخت این لیزر از تکنولوژی مشابه لیزرهای حرفه‌ای در ابعاد کوچک‌تر استفاده شده است. تریا پریسیژن دارای سه سطح قابل تنظیم برای تابش نور لیزر است. سر لیزر به سنسور محافظتی مجهز شده است. با قراردادن سنسور روی پوست چنانچه رنگ پوست جزو طیف رنگ‌های روشن باشد، قفل دستگاه باز می‌شود. هنگامی که سر لیزر کاملاً روی پوست قرار می‌گیرد، یک شات می‌زند. این کار را باید به شکل مرتب برای تمام قسمت‌های ناحیه‌ی مورد نظر انجام داد. Tria Precision به باتری قابل شارژی مجهز است که انرژی لیزر را تا ۱۵ دقیقه تأمین می‌کند. طراحی بدنه‌ی پریسیژن کاملاً ارگونومیک است و به‌خوبی در دست جای می‌گیرد. روی دستگاه سه چراغ LED تعبیه شده است. این چراغ‌ها با رنگ‌های قرمز و سبز، روشن‌بودن دستگاه، سطح درمان، شارژ باتری، قفل سنسور پوست و وضعیت خطا را نشان می‌دهند. طول‌موج نور لیزرهای تریا ۸۱۰ نانومتر است که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) قرار گرفته است. نور لیزر که به آن دایود هم می‌گویند از طریق ساقه‌ی مو جذب می‌شود و با گرم کردن فولیکول مو آن را غیرفعال می‌سازد. استفاده از لیزر را باید هر دو هفته یک‌بار به مدت سه ماه ادامه داد تا موها کاملاً از بین بروند و دیگر رشد نکنند. لیزر قبلی تریا یعنی Tria 4X برای رفع موهای زائد نواحی بزرگ بدن مانند دست‌ها و پاها ساخته شده بود؛ اما لیزر جدید تریا به شکل کاملاً اختصاصی برای رفع موهای زائد نقاط محدود طراحی شده است. اسم این لیزر جدید تریا، «Precision» (پریسیژن) است که در زبان انگلیسی به معنی دقت و ظرافت است. تریا پریسیژن ابعاد کوچک‌تری دارد و برای ازبین‌بردن دائمی موهای زائد نواحی زیر بغل، بالای لب و… مناسب است. تریا پریسیژن مانند خواهر بزرگ‌تر خود تریا ۴x توسط متخصصین ساخت لیزرهای حرفه‌ای، طراحی و ساخته شده است. درواقع این دو لیزر تریا و لیزرهای کلینیکی از تکنولوژی یکسان دایود برای رفع موهای زائد استفاده می‌کنند. طول‌موج نور لیزرهای تریا ۸۱۰ نانومتر است که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) قرار گرفته است. در ادامه با تفاوت‌های این دو لیزر بیشتر آشنا می‌شوید.

ویژگی‌ها

لیزر تریا ۴X دریچه‌ی تابش بزرگ‌تری داشت که باعث می‌شد با سرعت بیشتری بتوان کار نواحی بزرگ بدن را تمام کرد. برای لیزر موهای نقاط کوچک مانند انحنای زیر بغل به دقت بیشتری نیاز است. تریا پریسیژن با دریچه‌ی کوچکتری که دارد برای این نقاط مناسب‌تر است. برای اینکه موهای زائد زودتر از بین بروند باید از درجات بالاتر لیزر استفاده کرد؛ اما برخی کاربران پوست حساسی دارند و می‌توانند از درجات پایین‌تر شروع کنند. پایین‌ترین سطح انرژی لیزر برای هر دو مدل یکسان است؛ اما بالاترین سطح تابش لیزر تریا ۴X ده درصد بالاتر از تریا پریسیژن است. این انرژی کمتر به دلیل حساسیت بیشتر نواحی محدود است. درهرصورت توصیه تریا این است که برای حصول بهترین نتیجه از بالاترین سطح تابش استفاده شود. تریا پریسیژن نیز مانند تریا ۴X به باتری قابل شارژ مجهز است و تنها به صورت پرتابل یا بدون سیم قابل ‌استفاده است. همان‌طور که از ابعاد تریا پریسیژن مشخص است، باتری کوچک‌تری دارد. باتری کوچک‌تر شارژدهی کمتری نیز دارد؛ اما درعوض زودتر شارژ می‌شود. زمان شارژدهی باتری تریا پریسیژن ۱۵ دقیقه است که برای لیزر موهای زیر بغل‌ها کافی است؛ اما برای لیزر نواحی بزرگ‌تر مانند پاها این زمان کم است و بهتر است لیزر تریا ۴X با شارژدهی ۳۰ دقیقه تهیه شود. هر دو لیزر تریا دارای تأییدیه‌ی سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) قرار گرفته‌اند و از این جهت هر دو ایمن هستند. برای اینکه از لیزر روی پوست‌های تیره استفاده نشود، سیستم حفاظتی هوشمندی روی هر دو لیزر کار گذاشته شده است که اجازه‌ی استفاده روی این پوست‌ تیره را نمی‌دهد. درواقع از هر دو لیزر تنها روی پوست‌های با تناژ رنگ روشن یا کمی برنز می‌توان استفاده کرد. در زیر توضیحات بیشتری در این مورد داده شده است.

شرایط استفاده

لیزرهای تریا را نمی‌توان روی پوست‌های تیره، قهوه‌ای یا مشکی و حتی پوست نژادهای مدیترانه‌ای و سرخ‌پوستی به کاربرد. در مدل قبلی یعنی تریا ۴X سنسور تشخیص رنگ پوست زیر دستگاه قرار داشت؛ اما در مدل جدید، دریچه‌ی خروج نور لیزر نقش سنسور را نیز ایفا می‌کند. با روشن‌کردن دستگاه باید دریچه را روی پوست قرار داد. درصورتی‌که رنگ پوست با رنگ‌های مجاز جدول فیتز پاتریک (Fitzpatrick) هم‌خوانی داشته باشد، قفل دستگاه باز می‌شود و می‌توان شروع به کار کرد. اگر دریچه‌ی لیزر روی پوست تیره قرار بگیرد، سیستم دستگاه به‌طور خودکار قفل شده و مانع تابش نور لیزر می‌شود. این سنسور جهت جلوگیری از سوختگی پوست در هر دو لیزر تریا تعبیه شده‌اند. رنگ مو هم مانند رنگ پوست مهم است و از لیزر نمی‌توان برای موهای قرمز، بلوند، خاکستری یا سفید استفاده کرد. نور لیزر از موهای فاقد رنگدانه‌های تیره عبور نمی‌کند و موجب سوختگی و صدمات پوستی می‌شود؛ بنابراین با یک فرمول کلی می‌توان گفت کسانی می‌توانند از لیزر تریا استفاده کنند که پوست روشن و موهای تیره دارند.

شیوه استفاده

نور لیزر که به آن دایود هم می‌گویند، از طریق ساقه‌ی مو جذب می‌شود و رنگ‌دانه‌های ریشه‌ی مو به نام ملانین را هدف قرار می‌دهد. به این ترتیب فولیکول مو غیرفعال می‌شود و مو می‌ریزد. در مرحله‌ی اول استفاده، نور لیزر باعث شکست سلولی مو می‌شود و رشد مجدد مو را به تأخیر می‌اندازد. با رویش مجدد موها می‌توان مشاهده کرد که نازک‌تر و بورتر شده‌اند. استفاده از لیزر را باید هر دو هفته یک بار به مدت سه ماه ادامه داد تا موها کاملاً از بین بروند و دیگر رشد نکنند. برای استفاده از لیزر باید به این نکات توجه کرد: پیش از استفاده از لیزر باید با استفاده از تیغ موها را اصلاح کرد. استفاده از موم، موچین یا اپیلاتور در طول دوره‌ی درمان توصیه نمی‌شود، زیرا فولیکول مو را بیرون می‌کشند و تأثیر لیزر کم می‌شود. هرگونه مواد آرایشی، لوسیون و کرم باید از سطح پوست پاک شود. برای کاهش درد لیزر می‌توان از محصولات بی‌حس‌کننده یا کیسه‌ی یخ روی موضع استفاده کرد و قبل از شروع کار، باید پوست کاملاً شسته و خشک شود. استفاده از لیزر برای خانم‌های باردار و شیرده، افراد کمتر از ۱۸ سال و کسانی که پوست‌های تیره یا موهای خیلی روشن دارند توصیه نمی‌شود.

جمع‌بندی

لیزرهای تریا با تکنولوژی مشابه لیزرهای حرفه‌ای برای استفاده در منزل طراحی شده‌اند. تهیه‌ی  لیزر خانگی تریا در مقایسه با لیزر موها در کلینیک هزینه‌ی بسیار کمتری دارد. نور این لیزرها با طول‌موج کنترل‌شده‌ای که دارد کاملاً ایمن است و در صورت استفاده‌ی صحیح عوارضی ندارد. تریا ۴X که پیش از این معرفی شده بود برای رفع موهای زائد تمام بدن مناسب است؛ اما برای لیزر بخش‌های محدود می‌توان از لیزر جدیدتر تریا یعنی پریسیژن استفاده کرد. پریسیژن دریچه‌ی کوچک‌تری دارد، سبک‌تر است و زودتر شارژ می‌شود و البته قیمت کمتری هم دارد. پس با توجه به نیاز خود و بودجه‌ای که دارید، می‌توانید یکی از لیزرهای محبوب تریا را انتخاب کنید.

مشخصات

 • ملاحظات
  افراد زیر 18 سال، خانم‌های باردار، بیماران دیابتی و کسانی که بیماری پوستی یا عفونی دارند نباید از این دستگاه استفاده کنند. استفاده از لیزر برای موهای ضخیم صورت آقایان، در اطراف چشم، برای نقاط حساس، روی پوست تیره یا پوست آسیب‌دیده ممنوع است.
 • منبع انرژی
  آداپتور برق
 • سایر مشخصات
  - دستگاهی فوق‌العاده سبک و خوش‌دست جهت نواحی کوچکتر و حساس‌تر - مناسب پشت لب، زیر بغل‌ و نقاط محدود - نتایج دائمی تنها پس از سه ماه - دارای سنسور حفاظتی قفل کننده‌ی دستگاه - شارژدهی باتری: 15 دقیقه - سه شدت تابش قابل تنظیم (کم، متوسط و زیاد) - پایین انرژی تابش: 7 ژول بر سانتی‌متر مکعب - بالاترین انرژی تابش: 20 ژول بر سانتی‌متر مکعب - دارای سه چراغ‌ LED قرمز و سبز
 • وزن
  198 گرم
 • تکنولوژی اصلاح
  لیزر

توضیحات تکمیلی

برند

تریا

color

سفید

اولین نفر برای نوشتن نقد “لیزر موهای زائد تریا مدل Precision” باشید

دیدگاه ها

هنوز نقد و بررسی نشده است.

منوی اصلی