ماینر هلیوم Bobber miner مدل Bobber 500 5G

تماس بگیرید 📞

موجود

 • ماینر هلیوم Bobber miner مدل Bobber 500 5G

فهرست

ماینر هلیوم Bobber miner مدل Bobber 500 5G (قابل استفاده در آمریکا)

توضیحات تکمیلی در مورد پاداش در شبکه اثبات پوشش هلیوم (ماینر هلیوم Bobber miner مدل Bobber 500 5G)

در حالت اثبات پوشش، دستگاه‌های هات اسپات تلاش می‌کنند تا مفید بودن خودشان را برای شبکه اصلی ثابت کنند. این حالت به گونه‌ای طراحی شده است که با استفاده از امواج رادیویی‌، داده‌ها را بین سنسورها و سرورها انتقال دهند.

در یک چالش(challenge) Poc هات اسپات(ماینر هلیوم Bobber miner مدل Bobber 500 5G) سیگنالی را انتقال می‌دهد و در صورت دریافت موفق توسط هات اسپات(ماینر هلیوم Bobber miner مدل Bobber 500 5G) دیگر ، دو اتفاق می‌افتد:

 1. انتقال دهنده ثابت میکند که توانایی دسترسی و رساندن داده‌ها را به سنسورها دارد.
 2. دستگاه دریافت کننده داده ثابت می‌کند که توان دریافت و انتشار داده ها را از سنسور ها دارد.

پاداش به این هات اسپات‌ها تعلق می‌گیرد ولی سوال اینجاست، به چه میزان هر کدام از این هات اسپات‌ها درآمد داشته‌اند؟

 

در HIP15 برای انجام یک چالش POC تا ۵ واحد پاداش به کاربران تعلق می‌گیرد:

 1. دستگاه انتقال بین ۰ واحد (بدون دستگاه دریافت کننده) تا ۱.۹۹ واحد (با ۱۴وجود ۱۴ دستگاه دریافت کننده) پاداش تعلق میگیرد.
 2. دستگاه دریافت کننده بین ۱ واحد (در صورتی که دستگاه‌های دریافت کننده داده کمتر از ۴ باشند) و ۰.۱۲ واحد (درصورتی که تعداد دستگاه‌های دریافت‌کننده داده ۱۴بیشتر از ۱۴ دستگاه باشند) پاداش تعلق میگیرد.

سایت Hotspotty میتواند میزان درآمد دستگاه های دریافت کننده داده‌ها را به صورت تقریبی محاسبه کند. این سایت در الویت‌بندی نصب هات‌اسپات  در مناطقی که هنوز ارزش نصب آن وجود دارد کمک می‌کند.

 

در HIP17  پاداش براین اساس تعلق میگیرد که هات اسپات (ماینر هلیوم Bobber miner مدل Bobber 500 5G) انتقال دهنده داده از یک موقعیت مکانی مشخص، به چند دستگاه در همان مکان می‌تواند اطلاعات انتقال دهد.

این عمل یک نمودار انتقال تشکیل می‌دهد که هر چقدر پایین‌تر برود‌، نشان دهنده اشباع بودن اون مکان است، بنابراین این اشباع شدن بیش از حد در یک مکان باعث بی انگیزه شدن کاربران در آن مکان می‌شود. توضیحات ذکر شده در مورد پاداش با توجه به نمودار انتقال هات‌اسپات‌ها و توان آن‌ها ممکن است چند برابر شوند. بیشتر پاداش‌هایی که کاربران دریافت می‌کنند از طریق دریافت اطلاعات از هات اسپات‌های دیگر کسب می‌شود و این پاداش‌ها با توجه به قدرت و توان انتقال داده‌ی دستگاه‌های ماینر هلیوم Bobber miner مدل Bobber 500 5G دیگر در منطقه ممکن است کاهش یابد. این به این معنا است  که پاداش ها  با توجه به مجموعه برنامه‌ریزی‌های که در سرتاسر شبکه هلیوم  انجام می‌شود متعادل می‌شود، که این ارزش بیشتری خواهد داشت و درآمد زایی بیشتری برای هر ماینر هلیوم Heltec دارد. در چالش‌های تثبیت پوشش، هات‌اسپات‌ها در تکاپوی آزمودن اهمیت خود در شبکه هلیوم هستند که به جهت انتقال اطلاعات از طریق امواج رادیویی در بین سنسورها و سرورهای RF طراحی شده است.

خلاصه‌ای از شبکه هلیوم

هلیوم (Helium) یک شبکه مبتنی بر فناوری بلاک چین است که دستگاه‌های مجهز به اینترنت اشیا را به هم متصل می‌کند. در این فناوری درحالی‌که سیستم، داده‌ها را از طریق شبکه‌ای از نودهای ارسال می‌کند، ارتباط بین دستگاه‌های متصل به آن را نیز امکان‌پذیر می‌شود. نودهایی که این شبکه را تشکیل می‌دهند در شبکه‌ی هلیوم با نام هات‌اسپات (Hotspot) شناخته می‌شوند. هات‌اسپات‌ها برای فراهم کردن پوشش شبکه اینترنت به پروتکل لورا (LoRaWAN) متکی هستند. به زبان ساده، لورا یک پروتکل‌ شبکه‌ی دوربرد با توان پایین است که برای اینترنت اشیا طراحی‌شده است. این فناوری به سیگنال‌های هات‌اسپات‌ها اجازه می‌دهد تا حتی در سطوح پایین‌تر از نویز نیز منتشر شوند. توسعه اینترنت اشیا (IOT) در سطح شهر و جامعه از اهداف اصلی هلیوم است. شبکه بلاکچینی هلیوم از هات‌اسپات‌ (Hotspot) یا نقاط اتصالی تشکیل شده که اینترنت را برای دستگاه‌هایی که از LoRaWAN پشتیبانی می‌کنند، پوشش می‌دهد. LoRaWAN یک پروتکل شبکه‌ای تک نقطه به چند نقطه است و از امواج رادیویی (RF) برای پوشش دهی اینترنت به نحوی گسترده به دستگاه‌های موسوم به اینترنت اشیا، استفاده می‌کند. برخلاف تعداد زیادی از رمزارزها که با پردازنده گرافیکی (GPU) ماین می‌شوند، برای استخراج ارز هلیوم با هات اسپات به امواج رادیویی نیاز دارید. این بلاکچین از پروتکل اجماع HoneyBadgerBFT استفاده می‌کند و نودهای آن برای تبادل اطلاعات باید با الگوریتم گواه اثبات پوشش یا Proof of Coverage به‌اختصار POC پشتیبانی خودشان را از ایجاد شبکه بی‌سیم یا  Wireless اثبات کنند. ارز شبکه هلیوم با نماد HNT شناخته می‌شود. ماینرهایی که پوشش بی‌سیم را از طریق امواج رادیویی تائید کنند، از طرف شبکه هلیوم، HNT پاداش می‌گیرند. اما چگونه می‌توان در فرآیند استخراج ارز هلیوم مشارکت کرد؟ با داشتن دستگاه‌های هات اسپات امکان درآمدزایی از شبکه هلیوم فراهم می‌شود. اما هر فرد به‌تنهایی نمی‌تواند از استخراج هلیوم سود ببرد. برای شکل‌گیری شبکه، باید تعداد مشخصی از کاربران در یک محدوده جغرافیایی وجود داشته باشند.

هات اسپات در شبکه هلیوم به چه معناست؟

هات اسپات‌ها شبکه‌ بی‌سیم همتابه‌همتا هستند که به دستگاه‌های اینترنت اشیا امکان می‌دهند تا در تحویل و دریافت داده‌های کم‌مصرف به اینترنت کارآمد باشند. هات اسپات‌های شبکه هلیوم عملکردی مانند نود دارند. این نودها شبکه را برای میلیون‌ها دستگاهی که از فناوری LongFi هلیوم استفاده می‌کنند، پوشش دهی کرده و بابت این کار HNT پاداش می‌گیرند. جالب است بدانید که دستگاه‌های Hotspot هلیوم تنها ۵ وات انرژی مصرف می‌کنند.

 ماینر هلیوم Bobber miner مدل Bobber 500 5G

ارز هلیوم (HNT) چیست؟

شاید شما هم درباره اینترنت اشیا چیزهایی شنیده باشید و یا مقالاتی خوانده باشید، که یکی از جذاب‌ترین و به‌روزترین حوزه‌های فنّاوری است. اما چطور می‌شود بر بستر بلاک چین از اینترنت اشیا استفاده کرد؟ همان‌طور که میدانید ارزهای دیجیتال مختلفی در این حوزه فعالیت دارند که یکی از آن‌ها هلیوم با نماد HNT است. بلاکچین اجازه غیرمتمرکز کردن موارد مختلفی را داده است و یکی از موارد جالب‌توجه غیرمتمرکز کردن شبکه‌های بی‌سیم است. این شبکه Helium Network نامیده می‌شود ، به‌سرعت در حال رشد است و می‌تواند راهی برای استخراج ارز رمزنگاری‌شده شما بدون اجرای سرور و ابزار گران‌قیمت و پرمصرف باشد. همچنین این پلتفرم قول می‌دهد مقیاس‌پذیر و مقرون‌به‌صرفه باشد و فقط به ازای هر سکه در سال قابلیت اتصال بی‌سیم به میلیون‌ها دستگاه ، حس‌گر ، MCU و چیپست را فراهم کند. ارز دیجیتال هلیوم (Helium) در یک سال گذشته بیش از ۶۰۰۰ درصد رشد قیمت داشته است. این ارز دیجیتال، دو حوزه‌ جدید فنّاوری کامپیوتر یعنی بلاکچین و اینترنت اشیا را به هم مرتبط کرده است. هدف این ارز دیجیتال این است که یک شبکه بلاکچینی برای دستگاه‌های اینترنت اشیا ایجاد کند. هردوی این حوزه‌ها از فنّاوری‌های متعلق به آینده هستند که می‌توانند زندگی بشر را بسیار متحول کنند.

شبکه هلیوم (HNT) چیست؟

شبکه هلیوم یک شبکه بی‌سیم با برد بلند است که هم توزیع و هم جهانی است و پوشش دستگاه‌های اینترنت اشیا را که LoRaWAN فعال هستند فراهم می‌کند. این شبکه از نقاط متمرکز تشکیل‌شده است که پوشش شبکه عمومی را فراهم می‌کند و در عوض با رمزنگاری بومی هلیوم – HNT جبران می‌شود. این شبکه همچنین برای ایجاد انگیزه برای اجرای Hotspots با بلاکچین Helium ادغام‌شده است. کمتر از ۲ سال فعالیت ، شبکه Helium و بلاکچین بیش از ۲۵۰۰۰ نقطه اتصال جهانی دارد که این شبکه را به بزرگ‌ترین شبکه LoRaWAN در جهان تبدیل کرده است.

همان‌طور که گفته شد هلیوم (HNT) یک شبکه غیرمتمرکز با بلاکچین برای دستگاه‌های اینترنت اشیا (اینترنت اشیا) است. شبکه اصلی Helium که در ژوئیه سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی شد ، به دستگاه‌های بی‌سیم کم‌مصرف اجازه می‌دهد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و داده‌ها را از طریق شبکه گره‌های خود ارسال کنند. گره‌ها به‌صورت اصطلاحاً Hotspots هستند که ترکیبی از دروازه بی‌سیم و دستگاه استخراج بلاک چین هستند. کاربرانی که به‌عنوان گره یا NODE کار می‌کنند، از رمز ارزهای بومی هلیوم ، HNT استخراج و پاداش می‌گیرند. هدف هلیوم آماده‌سازی ارتباط اینترنت اشیا برای آینده ، شناسایی ناکافی بودن زیرساخت‌های فعلی از بدو تولد در سال ۲۰۱۳ است.

LoRaWAN چیست؟

LoRaWAN یک پروتکل شبکه از چند نقطه است که از طرح مدولاسیون LoRa Semtech استفاده می‌کند. این فقط در مورد امواج رادیویی نیست. این در مورد چگونگی ارتباط امواج رادیویی با دروازه‌های LoRaWAN برای انجام کارهایی مانند رمزگذاری و شناسایی است. همچنین شامل یک فضای ابری است که چندین دروازه به آن متصل می‌شوند.

چه کسانی بنیان‌گذار هلیوم هستند؟

Amir Haleem ، Shawn Fanning و Sean Carey سه بنیان‌گذار هلیوم این شرکت را در سال ۲۰۱۳ تأسیس کردند. Haleem دارای زمینه‌های eSports و توسعه بازی فعال است. در عوض ، Fanning به دلیل توسعه Napster ، سرویس اشتراک موسیقی که در اواخر دهه ۱۹۹۰ یکی از اولین سرویس‌های اصلی اینترنت همتا به نظیر همتا (P2P) بود ، بسیار مشهور است. در همین حال ، Carey قبل از هلیوم چندین نقش توسعه داشت که شامل شرکت بهینه‌سازی تبلیغات که، خریداری‌شده توسط PayPal بود. گروه هلیوم در حال حاضر متشکل از اعضایی است که به گفته این شرکت درزمینهٔ “رادیو و سخت‌افزار ، ساخت ، سیستم‌های توزیع‌شده ، فناوری‌های نظیر به نظیر و بلاکچین” تجربه‌دارند.

بلاک چین هلیوم

بلاکچین هلیوم از الگوریتم اجماع جدیدی با عنوان Proof or Coverage (PoC) استفاده می‌کند. شبکه اصلی بلاکچین در ۲۹ ژوئیه ۲۰۱۹ راه‌اندازی شد و از آن زمان به‌ویژه در آمریکای شمالی و اروپای غربی رشد قابل‌توجهی داشته است. بلاکچین Helium پشت بزرگ‌ترین شبکه LoRaWAN در جهان است و مشوق‌های Hotspot را به‌صورت پرداخت HNT فراهم می‌کند.

اثبات پوشش یا Proof of Coverage

Proof of Coverage الگوریتم جدیدی است که برای هلیوم ایجادشده است. این الگوریتم تأیید می‌کند که نقاط در شبکه ازنظر فیزیکی در محلی که ادعا می‌کنند قرار دارند و صادقانه نشان‌دهنده پوشش بی‌سیم هستند که توسط Hotspot برای مکان آن ایجادشده است.

چرا اثبات پوشش؟

موفقیت شبکه هلیوم به این بستگی دارد که بتواند پوشش شبکه بی‌سیم قابل‌اعتمادی را برای دستگاه‌های متصل با استفاده از شبکه فراهم کند. این نیاز به یک الگوریتم کاری داشت که به‌طور خاص برای تحقق این مورداستفاده شده ایجادشده باشد. شبکه Helium و بلاک چین با اثبات پوشش می‌توانند از ویژگی‌های منحصربه‌فرد ارائه‌شده توسط فرکانس رادیویی بهره ببرند و اثبات‌هایی را برای شبکه و کسانی که از شبکه استفاده می‌کنند معنی‌دار کنند. به‌طور خاص ، اثبات پوشش به این سه ویژگی متکی است:

RF دارای انتشار فیزیکی محدود و درنتیجه فاصله است.
قدرت سیگنال RF دریافت شده با مربع فاصله از فرستنده متناسب است. و
RF با سرعت نور و بدون تأخیر حرکت می‌کند.

از طریق این ویژگی‌ها ، بلاکچین همیشه از مکانیزم چالش PoC برای بازجویی از نقاط مختلف در مورد مکان و پوشش آن‌ها استفاده می‌کند. این به شبکه هلیوم اجازه می‌دهد تا دائماً از داده‌های تولیدشده برای تأیید قطعی پوشش بی‌سیم دقیق ارائه‌شده توسط نقاط اتصال شبکه استفاده کند.

چالش‌های اثبات پوشش

چالش PoC واحد کار گسسته‌ای است که توسط الگوریتم Proof of Coverage استفاده می‌شود. در کمتر از دو سال از راه‌اندازی شبکه هلیوم ، ده ها میلیون چالش وجود دارد که توسط بلاکچین هلیوم صادر و پردازش‌شده است. با صدور و پردازش هر چالش جدید ، بلاکچین هلیوم اطلاعات بیشتری را در مورد کیفیت شبکه دریافت و ثبت می‌کند. چالش‌های PoC همه شامل سه نقش مشخص در شبکه است:

 • Challenger – نقطه اتصال سازنده و صادرکننده چالش POC. نقاط داغ تقریباً در هر ۲۴۰ بلوک یک‌بار چالش ایجاد می‌کنند.
 • فرستنده – این Hotspot که “Challengee” نیز نامیده می‌شود، هدف چالش POC است و مسئول انتقال (یا “چراغ راهنمایی”) بسته‌های چالشی است که به‌طور بالقوه توسط سایر نقاط نزدیک جغرافیایی مشاهده می‌شود.
 • شاهد – Hotspot که ازنظر جغرافیایی با فرستنده نزدیک هستند و پس از انتقال بسته چالش را گزارش می‌کنند.

 

اهداف طراحی پروتکل اجماع

طراحی پروتکل اجماع استفاده‌شده توسط هلیوم با استفاده از اصول زیر پیش‌بینی‌شده است:

 • بدون مجوز – تا زمانی که یک Hotspot مطابق با قوانین اجماع هلیوم و مشخصات شبکه کار کند ، باید بتواند آزادانه در شبکه هلیوم شرکت کند.
 • با طراحی کاملاً غیرمتمرکز – هیچ مشکلی برای استفاده از عواملی مانند هزینه‌های کم‌هزینه انرژی یا استقرار سخت‌افزارهای اضافی در همان مکان ارائه نمی‌شود.
 • تحمل خطای بیزانس – پروتکل باید در برابر شکست‌های بیزانس تحمل کند به‌طوری‌که تا زمانی که آستانه شرکت‌کنندگان صادقانه عمل کنند ، هنوز می‌توان به توافق رسید. برای این منظور ، هلیوم از یک نوع BFT معروف به HoneyBadgerBFT استفاده می‌کند که به شرح جزئیات زیر است.
 • بر اساس کار مفید – دستیابی به‌اتفاق نظر در شبکه باید برای شبکه مفید و قابل‌استفاده مجدد باشد. در سیستم‌های مبتنی بر اجماع ناکاموتو مانند بلاکچین بیت کوین ، کارهایی که برای دستیابی به اجماع انجام‌شده فقط برای یک بلاک خاص معتبر است. برای مقایسه ، سیستم اجماع هلیوم کاری را انجام می‌دهد که فراتر از تأمین امنیت بلاکچین برای شبکه مفید و قابل‌استفاده مجدد است.
 • نرخ بالای تراکنش‌های تأییدشده – پروتکل باید در هر ثانیه تعداد زیادی تراکنش را به دست آورد و پس از مشاهده معامله توسط بلاکچین ، فرض بر این است که تأییدشده است. کاربرانی که داده‌های دستگاه خود را از طریق شبکه هلیوم ارسال می‌کنند ، نمی‌توانند زمان طولانی حل‌وفصل بلوک را که معمول در بلاکچین های دیگر است تحمل کنند.
 • تراکنش‌های مقاوم در برابر سانسور – نقاط داغ نباید قادر به سانسور و یا در غیر این صورت انتخاب یا لغو انتخاب معاملات در یک بلوک باشند.

 

HoneyBadger BFT

همان‌طور که در بالا ذکر شد ، اجماع در هلیوم بر اساس گونه‌ای از پروتکل HoneyBadger BFT است که در اصل از طریق تحقیق انجام‌شده توسط اندرو میلر و گروه دانشگاه ایلی نویز ، اوربانا شامپاین طراحی و ایجاد شده است. HoneyBadger BFT به‌عنوان یک پروتکل پخش اتمی ناهم‌زمان ایجادشده است که مجموعه‌ای از گره‌های شناخته‌شده را برای دستیابی به‌اتفاق نظر در مورد مجموعه‌ای از پیوندهای غیرقابل‌اعتماد امکان‌پذیر می‌کند. هلیوم اجماع را به‌گونه‌ای اجرا کرده است که گروه اجماعی کانون‌های منتخب معاملات رمزگذاری شده را دریافت می‌کند و سپس برای دستیابی به توافق درباره نحوه سفارش این معاملات تلاش می‌کند. سپس آن‌ها تراکنش‌ها را به یک بلاک جدید اضافه می‌کنند و آن بلاک را به بلاکچین اضافه می‌کنند. طرحی که به HoneyBadger BFT اجازه می‌دهد تا به‌درستی کار کند ، رمزگذاری آستانه نامیده می‌شود. با این کار تمام معاملات با یک کلید عمومی مشترک رمزگذاری می‌شوند. معاملات تنها زمانی رمزگشایی می‌شوند که کل گروه اجماع منتخب برای رمزگشایی آن‌ها باهم کار کنند. با استفاده از این طرح هلیوم قادر است به معاملات مقاوم در برابر سانسور دست یابد.

 

چه چیزی هلیوم را منحصربه‌فرد کرده است؟

هلیوم قصد دارد قابلیت‌های ارتباطی دستگاه‌های اینترنت اشیا بی‌سیم (IoT) را بهبود بخشد. در سال ۲۰۱۳ ، زیرساخت‌های IoT هنوز در ابتدای راه بود ، اما توسعه‌دهندگان می‌خواستند تمرکززدایی را به پیشنهاد‌های خود اضافه کنند ، ازاین‌رو در ادبیات رسمی از آن به‌عنوان “شبکه مردم” یاد می‌کنند. جذابیت اصلی آن برای دارندگان دستگاه‌ها و علاقه‌مندان به فضای اینترنت اشیا be خواهد بود ، و انگیزه‌های مالی امکان دسترسی بیشتر را فراهم می‌کند. شرکت‌کنندگان شبکه Hotspots – ترکیبی از دروازه بی‌سیم و ماینر – را خریداری می‌کنند یا خودشان را می‌سازند. هر hotspot پوشش شبکه را تا شعاع خاصی فراهم می‌کند و همچنین توکن محلی Helium ، HNT را استخراج می‌کند. این شبکه بر اساس اثبات پوشش ، الگوریتمی اجماع جدید مبتنی بر پروتکل HoneyBadger BFT اجرا می‌شود که به گره‌های شبکه اجازه می‌دهد تا در صورت تغییر کیفیت ، به توافق برسند. علاوه بر HNT ، کاربران هزینه‌های تراکنش را در رمز جداگانه‌ای به نام Data Credits پرداخت می‌کنند که قابل تعویض نیستند و مربوط به خود کاربران شخصی است.

 

چه تعداد سکه هلیوم (HNT) در گردش وجود دارد؟

HNT رمز اصلی شبکه هلیوم است. عرضه آن مهار نشده است ، اما تقریباً ۵ میلیون (۵،۰۰۰،۰۰۰) HNT در ماه منتشر می‌شود. دوره‌های استخراج تقریبی ۳۰ تا ۶۰ دقیقه پاداش باز کردن قفل که طبق یک برنامه رشد در حال تغییر توزیع می‌شود. هلیوم توضیح می‌دهد که در ابتدا ، دارندگان گره HNT بیشتری برای ایجاد زیرساخت‌های شبکه به دست می‌آورند ، درحالی‌که بعداً ، انتقال داده‌های دستگاه سود بیشتری خواهد داشت. انتظار می‌رود این مکانیزم تنظیم برای توزیع رمز حدود ۲۰ سال به طول انجامد. از ابتدای اکتبر سال ۲۰۲۰ ، ۴۸،۷۱۲،۲۱۸ HNT در گردش است. هنگامی‌که توکن راه‌اندازی شد ، عرضه صفر و بدون هیچ‌گونه حق بیمه‌ای بود. نشانه هلیوم برای تأمین نیازهای دو طرف اصلی در اکوسیستم بلاکچین هلیوم طراحی‌شده است: میزبان‌های هات اسپات و گردانندگان شبکه. هنگام استقرار و حفظ پوشش شبکه ، از HNT استخراج می‌کند. شرکت‌ها و توسعه‌دهندگانی که از شبکه هلیوم برای اتصال دستگاه‌ها و ساخت برنامه‌های اینترنت اشیا استفاده می‌کنند. اعتبار داده (Data Credits) ، که یک رمز سودمندانه USD دلاری است و از HNT در یک معامله رایت حاصل می‌شود ، برای پرداخت هزینه معامله برای انتقال داده‌های بی‌سیم در شبکه (علاوه بر مواردی مانند اضافه کردن هات اسپات و ارسال)، استفاده می‌شود.

 

استخراج ارز دیجیتال هلیوم با ماینر هلیوم Bobber miner مدل Bobber 500 5G چگونه است؟

برای تبدیل‌شدن به بخشی از شبکه هلیوم به دستگاه هات‌اسپات داخلی (Indoor) یا خارجی (Outdoor) نیاز دارید تا با سایر دستگاه‌های ماینر هلیوم ارتباط برقرار کنید. روشن کردن، ثبت دستگاه و اتصال به شبکه به معنای شروع فرآیند استخراج ارز هلیوم نیست. باید منتظر همگام‌سازی دستگاه با بلاکچین بمانید. طبق دستورالعمل شبکه ۲۴ تا ۴۸ ساعت طول می‌کشد تا دستگاه با بلاکچین همگام‌سازی شود. پس از همگام‌سازی نوبت استخراج فرامی‌رسد. مقدار درآمد شما به میزان انتقال داده و فاکتورهای دیگری که در ادامه اشاره می‌کنیم بستگی دارد. به‌طور خلاصه سه‌راه برای استخراج HNT وجود دارد:

 • تسهیل انتقال داده: انتقال دیتا از طریق هات اسپات
 • گواه اثبات پوشش: هات اسپات‌ها به‌صورت تصادفی تحت الگوریتم اثبات پوشش تست می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که در لوکیشن ثبت‌شده قرار دارند و به‌درستی کار می‌کنند.
 • اجماع گروهی: تائید تراکنش‌ها و افزودن بلاک به زنجیره هلیوم

اولین راه برای کسب HNT انتقال داده از طریق هات اسپات است. شبکه هلیوم اعلام کرده که ۱/۳ پاداش‌ ماینینگ به انتقال داده تعلق می‌گیرد. بنابراین مقدار دریافتی شما به میزان داده‌ای که مسئول انتقال آن هستید بستگی دارد.راه دوم برای کسب کوین هلیوم از طریق چالش اثبات پوشش صورت می‌گیرد. شبکه به‌صورت رندوم یک هات اسپات را انتخاب می‌کند تا هات اسپات دیگری را به چالش بکشد. در این روش، هات اسپات چالشگر از دستگاه دیگر می‌خواهد تا اثبات پوشش خود را به شبکه ارسال کند. سایر هات اسپات‌های نزدیک به این دستگاه به‌منظور تصدیق عملکرد در نقش شاهد (Wintness) حاضر می‌شوند. هر هات‌اسپاتی که در این چالش درگیر می‌شود، بخشی از HNT تخصیص‌یافته برای این چالش را دریافت می‌کند. اگر در یک منطقه شهری یا نقاط پرتراکم زندگی می‌کنید، احتمال مشارکت شما در چنین چالش‌هایی بیشتر است. اما واضح است که در این صورت باید پاداش خود را با هات‌اسپات‌های بیشتری سهیم شوید. روش سوم برای دریافت HNT پیوستن به فرآیند اجماع گروهی است. در این زمان شبکه به‌صورت تصادفی هات اسپات‌هایی را برای پیوستن به اجماع برای دوره زمانی مشخصی انتخاب می‌کند. گروه اجماع مسئول اعتبارسنجی تراکنش‌ها و افزودن آن‌ها به بلاکچین است و برای این کار پاداش دریافت می‌کند. همان‌طور که ملاحظه می‌کنید، استخراج کوین هلیوم به مشارکت گروهی در شبکه نیاز دارد. بنابراین باید مکانی را انتخاب کنید که توسط دستگاه‌های هات‌اسپات پوشش دهی مناسبی داشته باشد. اگر شما تنها ماینر آن ناحیه باشید، فایده چندانی نخواهد داشت. بنابراین برای انتخاب محل مناسب حتماً صفحه نقشه پوشش هلیوم را ببینید. این نقشه به شما اطلاعاتی از قبیل محل قرارگیری هات‌اسپات‌ها و میزان درآمد آن‌ها را می‌دهد.

شرکت‌های سازنده هات اسپات (ماینرهای هلیوم) و مورد تائید هلیوم

 • Bobcat
 • Browan/MerryIoT
 • Cal-Chip
 • ClodPi
 • Controllino
 • Dragino
 • Finestra
 • FreedomFi
 • FXTec Linxdot
 • Heltec
 • Hummingbird
 • Kerlink
 • LongAP
 • Milesight IoT
 • MNTD.
 • Nebra
 • Pisces/Green Palm Technologies
 • RisingHF
 • Sensecap
 • Syncrobit
 • Smart Mimic
 • RAK
 • Seeed/SenseCap

 

چطور ماینر هلیوم Bobber miner مدل Bobber 500 5G را راه‌اندازی کنیم؟

 • اتصال آنتن به هات اسپات
 • کابل را به برق وصل کنید
 • اپلیکیشن هات اسپات هلیوم را دانلود کنید.
 • اپلیکیشن را نصب و باز نمایید و حساب کاربری بسازید. یک کد ۱۲ کلمه‌ای به شما داده می‌شود که مشابه عبارت بازیابی کیف پول است. آن را مانند رمز عبور کیف پول در نظر بگیرید و در مکانی امن ذخیره کنید.
 • برای اپلیکیشن هات‌اسپات هلیوم خود یک پین کد انتخاب کنید.
 • گزینه “Set up Hotspot” را در اپلیکیشن خود انتخاب کرده و مدل هات‌اسپات را انتخاب کنید.
 • محل قرارگیری هات اسپات را انتخاب کنید. (در این مرحله اپلیکشن شما را راهنمایی می‌کند و حتماً موارد ذکرشده را اجرا کنید)
 • اعلام کنید که راهنما را مطالعه کرده‌اید. (تیک تائید را بزنید)
 • تصدیق کنید که می‌دانید هلیوم هرگز به کلیدهای خصوصی شما دسترسی نخواهد داشت و از روش‌های ایمن برای تشخیص هرگونه مشکل در هات اسپات شما استفاده می‌کند.
 • به اپلیکیشن اجازه دسترسی به موقعیت (Location) خود را دهید.
 • دکمه پاور را فشار دهید تا دستگاه روشن شود.
 • در برنامه تائید کنید که هات اسپات را روشن کرده‌اید.
 • اپلیکشن را برای یافتن دستگاه هات اسپات اسکن کنید.
 • هات اسپات را به WiFi متصل کنید.

 

درآمد ماهانه ماینر هلیوم Bobber miner مدل Bobber 500 5G چقدر است؟

برای مشاهده شبکه‌ی هلیوم بر روی عکس زیر کلیک کنید! در این نقشه می‌توانید میزان پراکندگی، تعداد دستگاه‌های روشن، اطلاع از درآمد ماینر هلیوم Bobber miner مدل Bobber 500 5G در محل نصب مورد نظر شما و اطلاعات کلی شبکه را مشاهده کنید.

برای مشاهده درآمد ابتدا نقشه را باز کنید سپس لوکیشن مورد نظر خود را پیدا کنید اگر شش ضلعی های سبزی در اطراف شما دیده میشود بر روی یکی از آنها کلیک نمایید همانند شکل درآمد ماینر را مشاهده کنید.

نقشه ماینر هلیوم

تجهیزات استخراج هلیوم را از کجا میتوانم خریداری کنم؟

برای خرید ماینرهای هلیوم و تجهیزات جانبی آن میتوانید از فروشگاه اینترنتی کریپتالین اقدام نمایید. تجهیزات مربوطه را در اینجا مشاهده نمایید. در کریپتالین تجهیزات از کار افتاده سایر کشورها (ماینرهای هلیوم بن شده) همچنین تجهیزات غیر پلمب که قبلا راه اندازی شده به فروش نمیرسد.

آیا ماینرهای در حال حاضر در ایران به سوددهی رسیده اند؟

ماینر هلیوم Bobber miner مدل Bobber 500 5G فقط در آمریکا قابل استفاده است

مصرف برق ماینر هلیوم Bobber miner مدل Bobber 500 5G چقدر است؟

بین ۲ تا ۱۰ وات متغیر است ولی حدودا ۱۵ دقیقه پس از راه اندازی و همگام سازی شدن با شبکه مصرف متوسط به ۵ وات می‌رسد.

استفاده از ماینر هلیوم Bobber miner مدل Bobber 500 5G در چه مکان و با چه آنتی پیشنهاد می‌شود؟

در مکان‌های با ارتفاع بلند مثلا برج‌ها و ساختمانهای بلند که در اطراف آن چندین ماینر هلیوم Heltec روشن است نیازی به استفاده از آنتنهای با بهره یا گین بالاتر از آنتن اصلی ماینر نیست. در صورتی که تا فاصله حدود ۲۰ کیلومتری ماینر شما تا سایر ماینرهای هلیوم فاصله وجود دارد از آنتن ۸dbi استفاده نمایید. استفاده از سایر آنتن‌ها در شرایطی ما بین دو شرایط ذکر شده، توصیه می‌شود.

آیا از آنتن تلویزیون می‌شود به عنوان آنتن ماینر هلیوم Bobber miner مدل Bobber 500 5G استفاده کرد؟

خیر

مصرف اینترنت هر ماینر هلیوم Bobber miner مدل Bobber 500 5G چقدر است؟

در ابتدای همگام سازی با ماینر با شبکه حدودا بین ۴ تا ۶ گیگابایت اینترنت مصرف می‌شود بعد از سینک شدن ماهانه کمتر از یک گیگابات (در فاز فعلی شبکه هلیوم)

در محل مورد نظر ماینری وجود ندارد چگونه میتونم از این شبکه درآمدزایی کنم؟

با تماس با واحد مشاوره کریپتالین و دریافت وقت برای جلسه حضوری برای پیاده سازی شبکه هلیوم در محل مورد نظر اقدام نمایید.

تفاوت بین آنتن وای فای و آنتن ماینر هلیوم چیست؟

هلیوم و سایر شبکه‌های اینترنت اشیا در واقع شکلی از Wi-Fi هستند، اما اصطلاح Wi-Fi معمولاً برای توصیف ارتباط کوتاه برد بین کام‍پیوترها و تلفن‌ها و یک روتر WiFi نزدیک (مثلا یک روتر در خانه یا دفتر کار یا کافی شاپ) استفاده می‌شود. در این مقاله، تفاوت‌های کلیدی بین آنتن وای فای و آنتن ماینر هلیوم که باید هنگام خرید آنتن سازگار بدانید، برجسته می‌کنیم.

وای فای چیست؟

این نوع “وای فای” در فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز یا ۵ گیگاهرتز پخش می شود. داده‌های ارسال شده از طریق سیگنال‌های Wi-Fi می‌تواند به سادگی یک ایمیل مبتنی بر متن یا چیزی که پهنای باند بیشتری دارد، مانند فیلم‌ و نمایش‌های با کیفیت بسیار بالا باشد. شبکه‌های Wi-Fi برد متوسطی را ارائه می‌کنند، معمولاً ۱۰۰ متر، اما معمولاً سرعت‌های بالایی دارند. وای فای خانه شما ممکن است سریع باشد، اما وای فای در نزدیکی کافی شاپ محل شما می تواند کمی کندتر باشد زیرا افراد زیادی به طور همزمان از آن استفاده می کنند. WiFi تمایل دارد پوشش را به یک ساختمان خاص محدود کند. در خارج از شهرهای متراکم، یافتن سیگنال‌های WiFi باز ممکن است سخت باشد.

هلیوم چیست؟

شبکه هلیوم یک شبکه بی سیم غیرمتمرکز است که توسط هات اسپات های بی سیم دوربرد ایجاد شده است که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. دستگاه های هلیوم از فرکانس ۹۱۵ مگاهرتز برای ارسال مقادیر کمی داده در فواصل طولانی استفاده می کنند. مقدار داده‌ای که می‌توان ارسال کرد نسبتاً کم است و برای پخش زنده تلویزیون یا فیلم به اندازه کافی نزدیک نیست. اما داده‌های ارسالی می‌توانند بیش از ۱۰۰ مایل را طی کنند و برای انواع اهداف مانند ردیابی GPS، نظارت بر دما و سایر ارتباطات دستگاه به دستگاه استفاده می‌شوند. هلیوم یک شبکه IOT است که مخفف عبارت «اینترنت اشیا» است. به عبارت ساده تر، به اشیا اجازه می دهد تا در فواصل بسیار طولانی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، بدون اینکه نیازی به وای فای فعال یا هات اسپات تلفن همراه در نزدیکی داشته باشند.

تفاوت آنتن های مورد استفاده برای Wi-Fi در مقابل هلیوم چیست؟

در ظاهر، تفاوت زیادی ندارند. هر دو آنتن Wi-Fi و Helium در فضای باز با بدنه فایبرگلاس ساخته می شوند. هر دو آنتن احتمالاً از کانکتور N نر یا کانکتور نوع N ماده، استفاده می کنند. در داخل هر دو آنتن Wi-Fi و هلیوم از مس ساخته شده اند. تفاوت در محدوده فرکانسی است که آنتن ها در آن تنظیم می شوند.

آنتن‌های وای‌فای و هلیوم بر اساس نیاز، در فرکانس‌های مختلف تنظیم می‌شوند. اگر به سرعت وای فای سریع در فاصله نزدیک نیاز دارید، آنتن ۵ گیگاهرتزی ممکن است بهترین گزینه باشد. برای وای فای به برد (فاصله) بیشتر از سرعت نیاز دارید؟ ۲.۴ گیگاهرتز راه حل شماست. آیا می خواهید یک ماینر هلیوم در ایالات متحده راه اندازی کنید یا از دستگاه های IoT استفاده کنید؟ ۹۱۵ مگاهرتز چیزی است که شما باید انتخاب کنید. آیا می خواهید یک ماینر هلیوم در ایران راه اندازی کنید یا از دستگاه های IoT در ایران استفاده کنید؟ ۸۶۸ مگاهرتز چیزی است که شما باید انتخاب کنید.

برخی از آنتن ها روی طیف های متعدد تنظیم می شوند. این بدان معناست که آنتن ها در فرکانس وسیعی از باندها کار می کنند. شما می توانید آنتن های چند طیفی را به عنوان یک آنتن “برای همه” در نظر بگیرید. با این حال، زمانی که طیف وسیع‌تری از فرکانس به دست می‌آورید، اما به اندازه آنتنی که به طور خاص برای باند مورد نیاز شما تنظیم شده است، کار نمی کند. اگر از یک دستگاه ۴G استفاده می کنید که در طیف های مختلف ارسال می کند، به یک آنتن چند طیفی نیاز خواهید داشت. اما برای یک دستگاه فرکانس خاص مانند یک هات اسپات هلیوم، بهتر است یک آنتن تنظیم شده در طیف کوچک(یک مقدار با کمی تلورانس) داشته باشید.

قیمت لحظه ای ارز هلیوم

در حال حاضر خرید و فروش محصول ماینر هلیوم Bobber miner مدل Bobber 500 5G در سایت کریپتالین با بهترین کیفیت و بهترین قیمت امکان پذیر بوده و با خیال راحت و مطمئن به صورت حضوری یا اینترنتی محصول خود را خریداری نمایید. لطفا با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

 

توضیحات تکمیلی

برند

بابکت

میانگین امتیاز

5.00

01
( 1 نقد و بررسی )
5 ستاره
100%
4 ستاره
0%
3 ستاره
0%
2 ستاره
0%
1 ستاره
0%
افزودن نقد و بررسی

1 نقد برای این محصول

 1. 01

  توسط کریپتالین

  جهت مشاوره، خرید و اطلاع از قیمت لطفا تماس بگیرید

منوی اصلی