کارت گرافیک ام اس آی مدل GeForce RTX 3090 Ti GAMING X TRIO 24G

تماس بگیرید 📞

 • رابط‌ها : DisplayPort,HDMI,PCI Express 4.0,
 • نوع حافظه : GDDR6X
 • HDMI : یک عدد
 • DisplayPort : سه عدد
 • مقدار حافظه : 24

ناموجود

 • کارت گرافیک ام اس آی مدل GeForce RTX 3090 Ti GAMING X TRIO 24G
 • اگر اهل بازی‌های کامپیوتری هستید، باید بدانید که یکی از اصلی‌ترین قطعات کامپیوتری که تاثیر بسیار زیادی در اجرای بازی دارد، کارت گرافیک است. اگر می‌خواهید در اجرای بازی‌های سنگین و به‌روز دنیا، عملکرد بسیار خوب و قابل توجهی را شاهد باشید، می‌توانید با هزینه‌ای بیشتر، با خرید یک کارت گرافیک پرچمدار، عملکرد بی‌نظیری را شاهد باشید. یکی از این کارت گرافیک‌های بسیار قدرتمند، مدل GeForce RTX 3090 Ti GAMING X TRIO 24G شرکت MSI است که نهایت کیفیت و کارایی را در اختیار شما قرار می‌دهد. همانطور که از نام این کارت گرافیک پیداست، از پردازند گرافیکی GeForce RTX 3090 Ti بهره برده است. این کارت گرافیک با هدف استفاده برای کاربر‌های گیمر روانه بازار شده است و البته سوای عملکرد بسیار خوب در اجرای بازی‌های سنگین، توانایی ارائه عملکرد بسیار خوبی را هم در اجرای نرم‌افزار‌های سنگین و کاربردی دارد. سوای متریال بسیار با‌کیفیت و البته سه فن قدرتمند در نظر گرفته شده برای این کارت گرافیک که از افزایش دما در ترافیک کاری بالا جلوگیری می‌کنند و در نهایت خروجی عملکرد بسیار خوبی خواهد داشت، نورپردازی RGB در نظر گرفته شده برای این کارت گرافیک، جلوه ظاهری بسیار چشم‌نوازی به آن بخشیده است. سه درگاه DisplatPort در کنار یک درگاه HDMI سبب شده تا کارت گرافیک GeForce RTX 3090 Ti GAMING X TRIO 24G توانایی پشتیبانی همزمان از چهار نمایشگر را داشته باشد. نکته جالب توجه اینجاست که درگاه HDMI، توانایی پشتیبانی از حداکثر رزولوشن 8K و نرخ بروزرسانی 60 را دارد و از طرفی می‌تواند از حداکثر رزولوشن 4K و نرخ بروزرسانی 120 هرتز هم پشتیبانی کند. به زبان ساده‌تر بخواهیم بگوییم، GeForce RTX 3090 Ti GAMING X TRIO 24G یک کارت گرافیک همه چیز تمام و قدرتمند است که عملکرد بسیار فوق‌ العاده‌ای را به‌نمایش می‌گذارد.
SKU: cry641622 دسته:

کارت گرافیک ام اس آی مدل GeForce RTX 3090 Ti GAMING X TRIO 24G

اگر اهل بازی‌های کامپیوتری هستید، باید بدانید که یکی از اصلی‌ترین قطعات کامپیوتری که تاثیر بسیار زیادی در اجرای بازی دارد، کارت گرافیک است. اگر می‌خواهید در اجرای بازی‌های سنگین و به‌روز دنیا، عملکرد بسیار خوب و قابل توجهی را شاهد باشید، می‌توانید با هزینه‌ای بیشتر، با خرید یک کارت گرافیک پرچمدار، عملکرد بی‌نظیری را شاهد باشید. یکی از این کارت گرافیک‌های بسیار قدرتمند، مدل GeForce RTX 3090 Ti GAMING X TRIO 24G شرکت MSI است که نهایت کیفیت و کارایی را در اختیار شما قرار می‌دهد. همانطور که از نام این کارت گرافیک پیداست، از پردازند گرافیکی GeForce RTX 3090 Ti بهره برده است. این کارت گرافیک با هدف استفاده برای کاربر‌های گیمر روانه بازار شده است و البته سوای عملکرد بسیار خوب در اجرای بازی‌های سنگین، توانایی ارائه عملکرد بسیار خوبی را هم در اجرای نرم‌افزار‌های سنگین و کاربردی دارد.

سوای متریال بسیار با‌کیفیت و البته سه فن قدرتمند در نظر گرفته شده برای این کارت گرافیک که از افزایش دما در ترافیک کاری بالا جلوگیری می‌کنند و در نهایت خروجی عملکرد بسیار خوبی خواهد داشت، نورپردازی RGB در نظر گرفته شده برای این کارت گرافیک، جلوه ظاهری بسیار چشم‌نوازی به آن بخشیده است. سه درگاه DisplatPort در کنار یک درگاه HDMI سبب شده تا کارت گرافیک GeForce RTX 3090 Ti GAMING X TRIO 24G توانایی پشتیبانی همزمان از چهار نمایشگر را داشته باشد. نکته جالب توجه اینجاست که درگاه HDMI، توانایی پشتیبانی از حداکثر رزولوشن ۸K و نرخ بروزرسانی ۶۰ را دارد و از طرفی می‌تواند از حداکثر رزولوشن ۴K و نرخ بروزرسانی ۱۲۰ هرتز هم پشتیبانی کند. به زبان ساده‌تر بخواهیم بگوییم، GeForce RTX 3090 Ti GAMING X TRIO 24G یک کارت گرافیک همه چیز تمام و قدرتمند است که عملکرد بسیار فوق‌ العاده‌ای را به‌نمایش می‌گذارد.

فرق مدل X TRIO با مدل TRIO معمولی در چیست؟

کارت گرافیک مدل ۳۰۹۰ GAMING X TRIO ام اس آی از سری X TRIO است. در واقع سری GeForce RTX 3090 GAMING X TRIO 24G با سری GeForce RTX 3090 GAMING TRIO 24G تفاوتی از لحاظ سخت‌افزار با هم ندارند. تنها فرکانس کاری سری X TRIO به خاطر باز بودن فرایند اورکلاک می‌تواند بیشتر شود. به همین دلیل اگر از لحاظ مالی مشکلی برای خرید این کارت گرافیک ندارید، بهتر است که به سراغ مدل X TRIO بروید. با این کار می‌توانید با اورکلاک کردن، توان بیشتری از کارت گرافیک دریافت کنید.

مشخصات پردازنده گرافیک، بررسی پردازنده اصلی

کمپانی NVIDIA از یک سیلیکون رایج برای RTX 3090 و RTX 3080 استفاده کرده است. بنابراین تنها یک نوع ASIC باید برای این بخش نسبتاً کم حجم بازار ساخته شود. پردازنده از سری GA102 است که با تکنولوژی ۸ نانومتری با بیش از ۲۸ میلیارد ترانزیستور ساخته شده است.

این مقدار در GeForce RTX 3090 GAMING TRIO 24G (با فعال کردن همه TPC و SM روی سیلیکون) به حداکثر می‌رسد و منجر به ۱۰۴۹۶ هسته CUDA و ۳۲۸ هسته تانسور می‌شود. همچنین باید به این موارد ۸۲ هسته RT و یک رابط حافظه ۳۸۴ بیتی GDDR6X نیز اضافه کرد. این کارت همچنین با سرعت‌های اورکلاک شده ۱۷۸۵ مگاهرتز (در مقابل مرجع ۱۶۹۵ مگاهرتز مدل پایه) عرضه می‌شود. این به این معنی است که کارت گرافیک مدل msi GeForce RTX 3090 GAMING X TRIO 24G ام اس آی در داخل کارخانه برای شما اورکلاک شده است!

بررسی پردازنده تنسور و RTX و DLSS

نسل دوم فناوری RTX در واقع یک هسته جدید CUDA با عملکرد دوگانه را معرفی می‌کند که می‌تواند عملیات هم‌زمان FP32+INT32 را پردازش کند. هسته RT نسل دوم دارای یک بخش سخت‌افزاری با عملکرد ثابت برای پردازش عناصر زمانی ray tracing است. این بخش جلوه‌های جدید RTX مانند تاری حرکت پرتوی نور را امکان‌پذیر می‌کند. این افکت قبلاً بعد از پردازش تصاویر درست می‌شد که خروجی‌های مناسبی را ارائه نمی‌داد و روش درستی نبود.

نسل سوم هسته جدید Tensor قبلاً روش کار خود را با هسته‌های سنگین پردازنده A100 Tensor Core AI HPC NVIDIA در بهار سال گذشته معرفی کرده است. همین هسته در این محصول نیز استفاده شده است. این ورژن جدید از پدیده پراکندگی در شبکه‌های عصبی هوش مصنوعی برای یادگیری عمیق و افزایش عملکرد استنتاج بهره می‌برد. در واقع در این نسخه از یک هوش مصنوعی بسیار قدرتمند استفاده شده است.

عملکرد RTX و DLSS

اگر نگاه دقیق‌تری به عملکرد گرافیک RTX 3090 GAMING X TRIO ام اس آی در فرآیند ری تریسینگ یا همان ردیابی پرتوهای بلادرنگ داشته باشید، متوجه می‌شوید که این کارت گرافیک در این فرآیند بسیار هوشمند عمل می‌کند. در واقع اگر شما ری تریسینگ را فعال کنید و از قابلیت DLSS استفاده کنید، متوجه می‌شوید که کارت مدل ۳۰۹۰ GAMING X TRIO ام اس آی در ابتدا تصاویر را با کیفیت پایین و سرعت بالا پردازش می‌کند. سپس با استفاده از هوش مصنوعی و هسته‌های تنسور کیفیت تصاویر را تا بالاترین حد ممکن بالا می‌برد. در نتیجه این کارت گرافیک می‌تواند به راحتی بازی‌های روز دنیا را با رزولوشن ۴k و ری تریسینگ فعال اجرا کند.

رم قدرتمند آن

در این کارت گرافیک از ۲۴ گیگابایت رم با پهنای باند ۱۹.۵ گیگابیت بر ثانیه (۹۴۰ گیگابایت بر ثانیه توان محاسباتی) استفاده شده است. اگر فن‌های خنک کننده کارت گرافیک را باز کنید می‌توانید تراشه‌های مربوط به رم را مشاهده کنید.

تراشه‌های حافظه GDDR6X توسط کمپانی Micron ساخته شده‌اند و دارای شماره مدل D8BGX هستند که به MT61K256M32JE-21 رمزگشایی می‌شود. آن‌ها به صورت ویژه با فرکانس ۱۳۱۳ مگاهرتز (۲۱ گیگابیت بر ثانیه GDDR6X مؤثر) کار می‌کنند.

در خصوص حافظه‌های GDDR6X باید به این موضوع دقت کنید که این حافظه اطلاعات را نسبت به مدل GDDR6 دو برابر سریع‌تر ارسال می‌کند. در واقع کارت گرافیک مدل ۳۰۹۰ GAMING X TRIO ام اس ای با استفاده از یک مکانیزم خاص و با استفاده از چهار سطح ولتاژ مختلف، دو بیت اطلاعات را هم‌زمان ارسال می‌کند. در نتیجه دو برابر نسبت به مدل GDDR6 سریع‌تر است.

همیشه به موقع خنک می‌شود!

در پشت کارت گرافیک مدل ۳۰۹۰ GAMING X TRIO ام اس آی نیز یک عدد صفحه (براکت فلزی) قرار داده شده است. در محل قرار گرفته هسته اصلی کارت گرافیک این براکت دارای برش است. روی این صفحه فلزی لوله‌های انتقال حرارت مسی با روشی خاص قرار داده شده‌اند. وظیفه اصلی این صفحه فلزی این است که دمای پشت کارت گرافیک را به لوله‌های مسی منتقل کند. در نتیجه بخش پشتی کارت گرافیک را خنک می کند. همچنین برش ایجاد شده باعث می‌شود که هوای گرم اطراف هسته از این برش خارج شود. در نتیجه هوای خنک روی سطح برد کارت گرافیک در جریان باشد

یک تکنولوژی جالب در فن‌های کارت گرافیک مدل ۳۰۹۰ GAMING X ام اس آی به‌کاررفته است. اگر دمای کارت گرافیک از مقدار مشخصی کمتر شود فن‌ها خاموش می‌شوند. در نتیجه شما صدای چرخش فن و نویزی را نخواهید شنید. در صورتی که دمای سطح کارت گرافیک از مقدار تعریف شده بالاتر رود فن‌ها روشن می‌شوند. به این کار فعالیت بدون صدای کارت گرافیک گفته می‌شود.

پورت‌های خروجی کارت گرافیک

گزینه‌های اتصال صفحه نمایش شامل سه DisplayPort استاندارد ۱.۴a و یک HDMI 2.1 است. جالب اینجاست که پورت USB-C برای هدست‌های واقعیت مجازی که NVIDIA در کارت‌های گرافیک سری Turing Founders Editions معرفی کرده بود، حذف شده است.

خروجی‌های DisplayPort 1.4a از Display Stream Compression (DSC) 1.2a پشتیبانی می‌کند. این پورت‌ها به شما این اجازه را می‌دهد که نمایشگرهای ۴k را با فرکانس ۱۲۰ هرتز و نمایشگرهای ۸K را با فرکانس ۶۰ هرتز متصل کنید. همچنین این کارت گرافیک می‌تواند به صورت هم‌زمان دو نمایشگر ۸K با فرکانس ۶۰ هرتز را تنها با یک کابل در هر نمایشگر پشتیبانی کند.

معماری Ampere اولین پردازنده گرافیکی است که از HDMI 2.1 پشتیبانی می‌کند. این مدل از HDMI پهنای باند را به ۴۸ گیگابیت در ثانیه افزایش می‌دهد تا از وضوح بالاتر مانند ۴K و ۸K با یک کابل پشتیبانی کند.

موتور ویدئویی NVENC/NVDEC جدید NVIDIA برای انجام وظایف ویدئویی با حداقل بار پردازنده بهینه شده است. نکته برجسته در اینجا پشتیبانی اضافه شده برای رمزگشایی AV1 است. دقیقاً مانند روش استفاده در سری تورینگ (سری X20 انویدیا)، می‌توانید MPEG-2، VC1، VP8، VP9، H.264 و H.265 را به راحتی تا کیفیت ۸K افزایش دهید.

مشخصات

 • سرعت حافظه (مگاهرتز)
  1920 مگاهرتز
 • سرعت حافظه (گیگابیت بر ثانیه)
  24 گیگابیت بر ثانیه
 • حداقل منبع تغذیه مورد نیاز
  850 وات
 • نسخه OpenGL
  4.6
 • رزولوشن تصویر
  4320×7680
 • نسخه DirectX
  12
 • DisplayPort
  سه عدد
 • HDMI
  یک عدد
 • باس رابط
  384 بیت
 • نوع حافظه
  GDDR6X
 • سازنده تراشه
  NVIDIA
 • تعداد مانیتور قابل اتصال
  چهار عدد
 • مشخصات تکمیلی
  سوکت برق 16 پین PCI-E
 • رابط‌ها
  DisplayPort
 • HDMI
 • PCI Express 4.0
 • تعداد فن
  سه عدد
 • تراشه
  GeForce RTX 3090 Ti
 • مقدار حافظه
  24

توضیحات تکمیلی

برند

ام اس آی, ام اس آی

افزودن نقد و بررسی

دیدگاه ها

 1. 00

  توسط کریپتالین کریپتالین

  کارت گرافیک ام اس آی مدل GeForce RTX 3090 Ti GAMING X TRIO 24G

  اگر اهل بازی‌های کامپیوتری هستید، باید بدانید که یکی از اصلی‌ترین قطعات کامپیوتری که تاثیر بسیار زیادی در اجرای بازی دارد، کارت گرافیک است. اگر می‌خواهید در اجرای بازی‌های سنگین و به‌روز دنیا، عملکرد بسیار خوب و قابل توجهی را شاهد باشید، می‌توانید با هزینه‌ای بیشتر، با خرید یک کارت گرافیک پرچمدار، عملکرد بی‌نظیری را شاهد باشید. یکی از این کارت گرافیک‌های بسیار قدرتمند، مدل GeForce RTX 3090 Ti GAMING X TRIO 24G شرکت MSI است که نهایت کیفیت و کارایی را در اختیار شما قرار می‌دهد. همانطور که از نام این کارت گرافیک پیداست، از پ

منوی اصلی