استخراج بیتکوین چگونه است؟

فهرست

استخراج بیتکوین چیست؟

استخراج بیتکوین فرآیندی است که طی آن بیتکوین های جدید وارد گردش می شوند. همچنین این روشی است که شبکه تراکنش‌های جدید را تأیید می‌کند و جزء حیاتی نگهداری و توسعه دفتر کل بلاک چین است. “کاوی” با استفاده از سخت افزار پیچیده ای انجام می شود که یک مسئله ریاضی محاسباتی بسیار پیچیده را حل می کند. اولین رایانه ای که راه حل مشکل را پیدا می کند، بلوک بعدی بیتکوین را دریافت می کند و روند دوباره شروع می شود.

استخراج ارزهای دیجیتال پر زحمت، پرهزینه و تنها به صورت پراکنده سودآور است. با این وجود، ماینینگ برای بسیاری از سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال جذابیت خاصی دارد، زیرا ماینرها برای کار خود با توکن‌های رمزنگاری پاداش دریافت می‌کنند. این ممکن است به این دلیل باشد که کارآفرینان، مانند جستجوگران طلای کالیفرنیا در سال 1849، استخراج معادن را مانند سکه هایی از بهشت ​​می دانند.

پاداش بیت‌کوینی که استخراج‌کنندگان دریافت می‌کنند انگیزه‌ای است که افراد را تشویق می‌کند تا در هدف اصلی استخراج کمک کنند: قانونی کردن و نظارت بر تراکنش‌های بیت‌کوین و اطمینان از اعتبار آن‌ها. از آنجایی که بسیاری از کاربران در سراسر جهان این مسئولیت‌ها را به اشتراک می‌گذارند، بیت‌کوین یک ارز دیجیتال «غیرمتمرکز» است، یا ارز دیجیتالی است که برای نظارت بر مقررات خود به هیچ مرجع مرکزی مانند بانک مرکزی یا دولت متکی نیست.

با این حال، قبل از سرمایه گذاری در زمان و تجهیزات، این توضیح را بخوانید تا ببینید آیا ماینینگ واقعا برای شما مناسب است یا خیر.

  • با ماینینگ، می‌توانید ارز دیجیتال را بدون پرداخت پول برای آن کسب کنید.
  • استخراج‌کنندگان بیت‌کوین، بیت‌کوین را به‌عنوان پاداشی برای تکمیل «بلاک‌های» تراکنش‌های تأیید شده، که به زنجیره بلوک اضافه می‌شوند، دریافت می‌کنند.
  • جوایز استخراج به استخراج‌کننده‌ای پرداخت می‌شود که ابتدا راه‌حلی برای یک پازل هش پیچیده پیدا می‌کند، و احتمال اینکه یک شرکت‌کننده آن راه‌حل را کشف کند به بخشی از کل قدرت استخراج شبکه مربوط می‌شود.
  • برای راه اندازی ریگ ماینینگ به یک واحد پردازش گرافیکی (GPU) یا یک  دستگاه خاص منظوره به اسم ایسیک (ASIC) نیاز دارید.

 

در کل، زمانی که به شبکه یا ارز دیجیتال به عنوان یک مفهوم اشاره می کنیم، از بیتکوین با «B» استفاده می کنیم و زمانی که به تعداد توکن های فردی اشاره می کنیم، از «بیتکوین» با«b»  کوچک استفاده می کنیم.

استخراج بیتکوین

چرا بیتکوین به ماینرها نیاز دارد؟

استخراج بلاک چین استعاره ای از کار محاسباتی است که گره ها در شبکه به امید کسب توکن های جدید انجام می دهند. در واقعیت، ماینرها اساساً برای کار خود به عنوان حسابرس دستمزد دریافت می کنند. آنها کار تایید مشروعیت تراکنش های بیتکوین را انجام می دهند. این کنوانسیون برای صادق نگه داشتن کاربران بیتکوین است و توسط بنیانگذار بیتکوین، ساتوشی ناکاموتو ، طراحی شده است. با تأیید تراکنش ها، ماینرها به جلوگیری از ” مشکل دوبار خرج کردن ” کمک می کنند. 

دوبار خرج کردن سناریویی است که در آن صاحب بیتکوین به طور غیرقانونی یک بیتکوین را دو بار خرج می کند. با ارز فیزیکی، این مشکلی نیست: وقتی اسکناس 20 دلاری را برای خرید یک بطری آب به کسی تحویل می‌دهید، دیگر آن را ندارید، بنابراین هیچ خطری وجود ندارد که بتوانید از همان اسکناس 20 دلاری برای خرید استفاده کنید. اگرچه پول نقد تقلبی امکان پذیر است، اما دقیقاً مشابه دوبار خرج کردن یک دلار نیست. با این حال، در مورد ارز دیجیتال، “این خطر وجود دارد که دارنده بتواند یک کپی از توکن دیجیتال تهیه کند و آن را با حفظ اصل آن برای فردی دیگر ارسال کند.”

فرض کنید یک اسکناس 20 دلاری قانونی و یک 20 دلاری تقلبی داشتید. اگر بخواهید هم صورتحساب واقعی و هم قبض جعلی را خرج کنید، کسی که زحمت نگاه کردن به شماره سریال هر دو اسکناس را به خود داده است، می بیند که آنها یک شماره هستند و بنابراین یکی از آنها باید نادرست باشد. کاری که یک ماینر بلاک چین انجام می دهد مشابه آن است – آنها تراکنش ها را بررسی می کنند تا مطمئن شوند که کاربران به طور نامشروع سعی نکرده اند یک بیتکوین را دو بار خرج کنند. این یک قیاس کامل نیست – ما در زیر با جزئیات بیشتر توضیح خواهیم داد.

تنها 1 مگابایت داده تراکنش می تواند در یک بلوک بیتکوین جا شود. محدودیت 1 مگابایتی توسط ساتوشی ناکاموتو تعیین شده است و این موضوع بحث برانگیز شده است زیرا برخی از ماینرها معتقدند اندازه بلوک باید افزایش یابد تا داده های بیشتری را در خود جای دهد، که در واقع به این معنی است که شبکه بیتکوین می تواند تراکنش ها را با سرعت بیشتری پردازش و تأیید کند.

چرا بیتکوین استخراج کنیم؟

استخراج علاوه بر پر کردن جیب ماینرها و حمایت از اکوسیستم بیتکوین، هدف حیاتی دیگری نیز دارد: این تنها راه برای عرضه ارزهای دیجیتال جدید در گردش است. به عبارت دیگر، ماینرها اساساً در حال ضرب کردن ارز هستند. به عنوان مثال، تا مارس 2022، از مجموع 21 میلیون بیتکوین، کمتر از 19 میلیون بیتکوین در گردش بود.

جدای از سکه‌هایی که از طریق بلوک اولیه ضرب می‌شوند (اولین بلوک، که بنیانگذار ساتوشی ناکاموتو ایجاد کرد)، تک تک آن بیت‌کوین‌ها به دلیل استخراج‌کنندگان به وجود آمدند. در غیاب ماینرها، بیتکوین به عنوان یک شبکه همچنان وجود دارد و قابل استفاده است، اما هرگز بیتکوین اضافی وجود نخواهد داشت. با این حال، از آنجایی که نرخ بیتکوین استخراج شده در طول زمان کاهش می یابد، بیتکوین نهایی تا حدود سال 2140 دیگر در گردش نخواهد بود. این بدان معنا نیست که تراکنش ها تایید نمی شوند. ماینرها به راستی‌آزمایی تراکنش‌ها ادامه می‌دهند و به منظور حفظ یکپارچگی شبکه بیت‌کوین، هزینه‌هایی برای انجام این کار پرداخت خواهند شد.

برای کسب بیتکوین های جدید، باید اولین ماینری باشید که به پاسخ صحیح یا نزدیک ترین پاسخ به یک مشکل عددی می رسد. این فرآیند به عنوان اثبات کار (PoW) نیز شناخته می شود .

هیچ ریاضی یا محاسبات پیشرفته واقعاً دخیل نیست. شاید شنیده باشید که ماینرها در حال حل مسائل دشوار ریاضی هستند – این درست است اما نه به این دلیل که خود ریاضی سخت است. کاری که آنها در واقع انجام می دهند این است که اولین ماینری باشند که یک عدد هگزادسیمال 64 رقمی (یک هش)  کمتر یا مساوی با هش هدف را ارائه می دهد. اساساً حدس و گمان است.

بنابراین موضوع تصادفی است، اما با وجود تریلیون ها حدس ممکن برای هر مسئله، کار فوق‌العاده سختی است و تعداد راه‌حل‌های ممکن (که به آن سطح سختی استخراج گفته می‌شود ) تنها با هر ماینری که به شبکه استخراج می‌پیوندد افزایش می‌یابد. برای حل یک مسئله ابتدا ماینرها به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارند. برای موفقیت در ماینینگ، باید «هش ریت» بالایی داشته باشید که بر حسب گیگا هش در ثانیه (GH/s) و تراهش در ثانیه (TH/s) اندازه گیری می شود.

جدای از بازده کوتاه مدت بیتکوین های تازه ضرب شده، ماینر بودن می تواند در هنگام پیشنهاد تغییرات در پروتکل شبکه بیتکوین، قدرت «رای دادن» به شما بدهد. این به عنوان پروتکل بهبود بیتکوین (BIP) شناخته می شود. به عبارت دیگر، ماینرها درجاتی از تأثیرگذاری بر فرآیند تصمیم گیری برای موضوعاتی مانند  فورکینگ دارند. هرچه قدرت هش بیشتری داشته باشید، رای بیشتری برای چنین طرح هایی دارید.

یک ماینر چقدر درآمد دارد

پاداش استخراج بیتکوین تقریباً هر چهار سال به نصف کاهش می یابد.هنگامی که بیتکوین برای اولین بار در سال 2009 استخراج شد، استخراج یک بلوک 50 BTC برای شما به ارمغان می آورد. در سال 2012، این میزان به 25 بیتکوین کاهش یافت. تا سال 2016، این مقدار دوباره به نصف کاهش یافت و به 12.5 بیتکوین رسید. در 11 می 2020، پاداش دوباره به نصف کاهش یافت و به 6.25 BTC رسید.

تا مارس 2022، قیمت بیتکوین حدود 39000 دلار به ازای هر بیتکوین بود، به این معنی که شما برای تکمیل یک بلوک، 243750 دلار (6.25 x 39000) درآمد کسب کرده اید. ممکن است به نظر برسد انگیزه بدی برای حل آن مشکل هش پیچیده که در بالا توضیح داده شد نیست.

برای پیگیری دقیق زمان وقوع این نصف شدن ها، می توانید از ساعت بیتکوین استفاده کنید که این اطلاعات را در زمان واقعی به روز می کند.

اگر می خواهید تخمین بزنید که چقدر بیتکوین می توانید استخراج کنید، سایت CryptoCompare  یک ماشین حساب مفید ارائه می دهد. سایر منابع وب ابزارهای مشابهی را ارائه می دهند.

آنچه برای استخراج بیتکوین نیاز دارید

اگرچه در اوایل تاریخ بیتکوین، افراد می توانستند برای بلاک ها با یک کامپیوتر شخصی خانگی معمولی رقابت کنند، اما دیگر اینطور نیست. دلیل این امر این است که سختی شبکه استخراج بیتکوین در طول زمان تغییر می کند.

به منظور اطمینان از عملکرد صحیح و روان بلاک چین و پردازش و تأیید تراکنش ها، شبکه بیتکوین هر 10 دقیقه یا بیشتر یک بلوک تولید کند. با این حال، اگر 1 میلیون ماینر برای حل مشکل هش رقابت کنند، احتمالاً سریعتر از سناریویی که در آن 10 ماینر روی همان مشکل کار می کنند، به راه حلی دست خواهند یافت. به همین دلیل، بیتکوین برای ارزیابی و تنظیم سختی شبکه استخراج هر 2016 بلاک یا تقریباً هر دو هفته یکبار طراحی شده است.

زمانی که قدرت محاسباتی بیشتری برای استخراج بیتکوین وجود داشته باشد، سطح دشواری استخراج افزایش می‌یابد تا تولید بلوک با نرخ ثابتی حفظ شود. قدرت محاسباتی کمتر به معنای کاهش سطح دشواری است. با اندازه شبکه امروزی، استخراج بیتکوین از رایانه شخصی تقریباً به طور قطع چیزی پیدا نخواهد کرد.

سخت افزار ماینینگ

همه اینها به این معنی است که برای استخراج رقابتی، ماینرها باید اکنون روی تجهیزات کامپیوتری قدرتمندی مانند کارت گرافیک یا، واقع بینانه تر، یک مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC) سرمایه گذاری کنند . این می تواند از 500 دلار به ده ها هزار دلار برسد. برخی از ماینرها – به ویژه ماینرهای اتریوم – کارت های گرافیک فردی را به عنوان راهی کم هزینه برای انجام عملیات استخراج می خرند.

امروزه، سخت افزار استخراج بیتکوین تقریباً به طور کامل از ماشین های ASIC تشکیل شده است که در این مورد، به طور خاص یک کار و تنها یک کار را انجام می دهند: استخراج بیتکوین. ماینرهای های امروزی بسیار قدرتمندتر از CPU ها یا GPU ها هستند و هر چند ماه یک بار با توسعه و استقرار تراشه های جدید، هم قدرت هش و هم کارایی بیشتری به دست می آورند. ماینرهای امروزی می توانند تقریباً 200 TH/s با 27.5 ژول در هر تراهش تولید کنند.

بگو به سه دوست می گویم که به عددی بین یک تا 100 فکر می کنم و آن عدد را روی یک کاغذ می نویسم و ​​در پاکت می بندم. دوستان من مجبور نیستند عدد دقیق را حدس بزنند. آنها فقط باید اولین نفری باشند که هر عددی را که کمتر یا مساوی آن است حدس می‌زند و محدودیتی برای تعداد حدس زدن آنها وجود ندارد.

فرض کنید من به عدد 19 فکر می کنم. اگر دوست الف عدد ۲۱ را حدس بزند، می بازد زیرا 21 بزرگتر از عدد ۱۹ است اگر دوست ب عدد 16 را حدس بزند و دوست ج عدد 12 را حدس بزند، هر دو از نظر تئوری به پاسخ های قابل قبولی رسیده اند زیرا هر دو عدد ۱۶ و ۱۲ کوچکتر از عدد ۱۹ است. هیچ “اعتبار اضافی” برای دوست ب وجود ندارد، حتی اگر پاسخ ب به پاسخ هدف  یعنی 19 نزدیکتر باشد. حالا تصور کنید که من سوال “حدس بزنید به چه عددی فکر می کنم؟” را مطرح کنم، اما من فقط از سه دوست نمی‌پرسم، و به عددی بین 1 تا 100 فکر نمی‌کنم. بلکه از میلیون‌ها ماینر احتمالی می‌پرسم و به یک عدد 64 رقمی هگزادسیمال فکر می‌کنم. اکنون می بینید که حدس زدن پاسخ درست بسیار سخت خواهد بود. اگر ب و ج هر دو به طور همزمان پاسخ دهند، سیستم خراب می شود.

از نظر بیتکوین، پاسخ های همزمان اغلب اتفاق می افتد، اما در پایان روز، تنها یک پاسخ برنده می تواند وجود داشته باشد. هنگامی که چندین پاسخ به طور همزمان ارائه می شود که مساوی یا کمتر از عدد مورد نظر است، شبکه بیتکوین با اکثریت ساده (51٪) تصمیم می گیرد که کدام ماینر را برنده قرار دهد.

به طور معمول، این ماینر است که بیشترین کار را انجام داده یا به عبارت دیگر، کسی که بیشترین تراکنش ها را تأیید می کند. سپس بلوک بازنده به یک ” بلاک یتیم ” تبدیل می شود . بلوک های یتیم آنهایی هستند که به بلاک چین اضافه نمی شوند. استخراج‌کنندگانی که مسئله هش را با موفقیت حل می‌کنند اما بیشتر تراکنش‌ها را تأیید نکرده‌اند، پاداش نمی‌گیرند.

فرآیند ماینینگ

یک عدد هگزادسیمال 64 رقمی چیست؟

در اینجا نمونه ای از چنین عددی آورده شده است:

0000000000000000000000000057fcc708cf0130d95e27c5819203e9f967ac56e4df598ee

عدد بالا دارای 64 رقم است. همانطور که احتمالا متوجه شده اید، این عدد نه تنها از اعداد، بلکه از حروف الفبا نیز تشکیل شده است. چرا اینطور است؟

برای درک اینکه این حروف در وسط اعداد چه می کنند، بیایید کلمه “هگزادسیمال” را باز کنیم.

سیستم اعشاری از فاکتورهای 100 به عنوان پایه خود استفاده می کند (مثلاً 1% = 0.01). این به نوبه خود به این معنی است که هر رقم از یک عدد چند رقمی 100 احتمال دارد، از صفر تا 99. در محاسبات، سیستم اعشاری به پایه 10 یا صفر تا نه ساده شده است.

از سوی دیگر، “هگزادسیمال” به معنای پایه 16 است زیرا “هگز” از کلمه یونانی برای شش، و “دکا” از کلمه یونانی برای 10 گرفته شده است. در یک سیستم هگزادسیمال، هر رقم 16 احتمال دارد. اما سیستم عددی ما فقط 10 راه برای نمایش اعداد (صفر تا نه) ارائه می دهد. به همین دلیل است که باید حروف، به طور خاص، حروف A، B، C، D، E و F را اضافه کنید.

اگر در حال استخراج بیتکوین هستید، نیازی به محاسبه ارزش کل آن عدد 64 رقمی (هش) ندارید. تکرار می کنم: شما نیازی به محاسبه ارزش کل یک هش ندارید.

اعداد هگزادسیمال ۶۴ رقمی چه ارتباطی با استخراج بیتکوین دارد؟

آن قیاس را به خاطر دارید که در آن عدد 19 روی یک کاغذ نوشته شده بود و در یک پاکت مهر و موم شده قرار می گرفت؟ در اصطلاح استخراج بیتکوین، آن عدد استعاری نامشخص در پاکت، هش هدف نامیده می شود.

کاری که ماینرها با آن کامپیوترهای بزرگ و ده ها فن خنک کننده انجام می دهند، حدس زدن هش هدف است. ماینرها این حدس‌ها را با تولید تصادفی هر چه بیشتر نانس‌ها  در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهند. nonce مخفف «عدد فقط یک بار استفاده شده» است و nonce کلید تولید این اعداد هگزادسیمال 64 بیتی است که مدام ذکر می‌کنم.  در استخراج بیتکوین، یک nonce 32 بیت است – بسیار کوچکتر از هش، که 256 بیت است. اولین ماینری که نانس آن، هش کمتر یا مساوی با هش هدف ایجاد می کند، برای تکمیل آن بلوک پاداش می گیرد و 6.25 بیتکوین اسپویل به او تعلق می گیرد.

در تئوری، شما می توانید با چرخاندن یک قالب 16 وجهی 64 بار برای رسیدن به اعداد تصادفی به همان هدف دست یابید، اما چرا روی زمین می خواهید این کار را انجام دهید؟

اسکرین شات زیر که از سایت Blockchain.info گرفته شده است، ممکن است به شما کمک کند همه این اطلاعات را در یک نگاه جمع آوری کنید. شما به خلاصه ای از همه چیزهایی که هنگام استخراج بلوک شماره 490163 روی داد نگاه می کنید نانس که هش “برنده” را ایجاد کرد 731511405 بود. هش هدف در بالا نشان داده شده است. اصطلاح “Relayed by AntPool” به این واقعیت اشاره دارد که این بلوک خاص توسط AntPool، یکی از موفق‌ترین استخرهای ماینینگ تکمیل شده است.

همانطور که در اینجا مشاهده می کنید، سهم آنها در جامعه بیتکوین این است که 1768 تراکنش را برای این بلوک تایید کردند. اگر واقعاً می‌خواهید همه 1768 تراکنش را برای این بلوک ببینید، به این صفحه بروید و به بخش تراکنش‌ها بروید.

استخراج بیتکوین

چگونه هش هدف را حدس بزنم؟

همه هش های هدف با رشته ای از صفرهای ابتدایی شروع می شوند. هیچ هدف حداقلی وجود ندارد، اما حداکثر هدف تعیین شده توسط پروتکل بیتکوین وجود دارد. هیچ هدفی نمی تواند بزرگتر از این عدد باشد:

0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

هش برنده برای استخراج‌کننده بیتکوین، هشی است که حداقل تعداد صفرهای اولیه را که توسط سختی شبکه استخراج تعریف شده است، داشته باشد. در اینجا چند نمونه از هش های تصادفی شده و معیارهایی برای اینکه آیا آنها منجر به موفقیت برای ماینر می شوند آورده شده است:

برای یافتن مقدار هش، باید یک ماینر سریع تهیه کنید، یا، واقع بینانه تر، به یک استخر استخراج بپیوندید (گروهی از استخراج کنندگان که قدرت محاسباتی خود را ترکیب کرده و بیتکوین استخراج شده را تقسیم می کنند). استخرهای ماینینگ با باشگاه‌های پاوربال قابل مقایسه هستند که اعضای آن‌ها به‌طور انبوه بلیت‌های قرعه‌کشی را خریداری می‌کنند و توافق می‌کنند که هر برنده‌ای را به اشتراک بگذارند. تعداد زیادی از بلاک ها توسط استخرها استخراج می شوند تا توسط ماینرهای منفرد.

به عبارت دیگر، به معنای واقعی کلمه فقط یک بازی اعداد است. شما نمی توانید الگو را حدس بزنید یا بر اساس هش های هدف قبلی پیش بینی کنید. در سطوح سختی شبکه امروزی، شانس یافتن مقدار برنده برای یک هش یک در ده تریلیون است.  اگر به تنهایی کار می کنید، حتی با یک دستگاه ماینینگ فوق العاده قدرتمند، شانس زیادی ندارید. (اگر با تعداد کمی ماینر شروع به استخراج بیتکوین می کنید حتما در استخرهای ماینینگ شروع به کار کنید و اگر یک فارم دارید می توانید به تنهایی سولو ماینینگ(Solo mining) نمایید)

سایت  CryptoCompare  یک ماشین حساب مفید ارائه می دهد که به شما امکان می دهد اعدادی مانند سرعت هش و هزینه برق خود را برای تخمین هزینه ها و مزایا وصل کنید.

استخر ماینینگ چیست؟

استخراج‌کننده‌ای که راه‌حلی برای مسئله هش پیدا می‌کند ابتدا جوایز استخراج را دریافت می‌کند و احتمال اینکه یک شرکت‌کننده آن راه‌حل را کشف کند برابر با نسبت کل قدرت استخراج در شبکه است.

شرکت‌کنندگانی که درصد کمی از قدرت ماینینگ دارند، شانس بسیار کمی برای کشف بلوک بعدی دارند. به عنوان مثال، یک کارت ماینینگ که می توان آن را با چند هزار دلار خریداری کرد، کمتر از 0.001 درصد از قدرت استخراج شبکه را نشان می دهد. با چنین شانس کوچکی برای یافتن بلوک بعدی، ممکن است مدت زیادی طول بکشد تا آن ماینر یک بلوک را پیدا کند و مشکل بالا رفتن سختی شبکه اوضاع را بدتر می کند. ماینر ممکن است هرگز سرمایه خود را پس نگیرد. راه حل این مشکل ماینینگ در استخرها است.

استخرهای ماینینگ توسط  اشخاص ثالث اداره می شوند  و گروه هایی از ماینرها را هماهنگ می کنند. با کار کردن با یکدیگر در یک استخر ماینینگ و به اشتراک گذاری پرداخت ها بین همه شرکت کنندگان، ماینرها می توانند جریان ثابت بیتکوین را از روزی که ماینرهای خود را فعال می کنند، دریافت کنند. آمار برخی از استخرهای استخراج را می توان در  Blockchain.info مشاهده کرد.

استراتژی قدیمی کلنگ برای استخراج بیتکوین

همانطور که در بالا ذکر شد، ساده ترین راه برای به دست آوردن بیتکوین، خرید آن از یکی از صرافی های بیتکوین است. متناوبا، همیشه می توانید از “استراتژی کلنگ” استفاده کنید. در طول هجوم طلا در کالیفرنیا در سال 1849، سرمایه‌گذاری هوشمندانه برای تولید طلا نبود، بلکه ساخت کلنگ‌ برای استخراج معادن بود.

به بیان امروزی، در شرکت هایی که این کلنگ ها را تولید می کنند، سرمایه گذاری کنید. در زمینه ارز دیجیتال، معادل کلنگ شرکتی است که تجهیزات مورد استفاده برای استخراج بیتکوین را تولید می کند. به عنوان مثال، ممکن است به دنبال شرکت هایی باشید که تجهیزات ASIC یا GPU تولید می کنند.

معایب استخر

خطرات استخراج اغلب مالی و نظارتی است. همانطور که قبلا ذکر شد، استخراج بیتکوین و به طور کلی ماینینگ یک ریسک مالی است زیرا می توان تمام تلاش خود را برای خرید تجهیزات استخراج به ارزش صدها یا هزاران دلار انجام داد ولی بازدهی نداشته باشد. گفته می شود، این خطر را می توان با پیوستن به استخرهای استخراج کاهش داد. اگر به فکر استخراج هستید و در منطقه ای زندگی می کنید که ممنوع است، باید تجدید نظر کنید. همچنین ممکن است ایده خوبی باشد که قبل از سرمایه گذاری در تجهیزات ماینینگ در مورد مقررات کشور و احساسات کلی کشور خود نسبت به ارزهای دیجیتال تحقیق کنید.

یک خطر بالقوه اضافی از رشد استخراج بیتکوین (و سایر سیستم‌های PoW ) افزایش مصرف انرژی مورد نیاز سیستم‌های رایانه‌ای است که الگوریتم‌های استخراج را اجرا می‌کنند. اگرچه کارایی ریزتراشه‌ها برای تراشه‌های ASIC به‌طور چشمگیری افزایش یافته است، رشد خود شبکه از پیشرفت تکنولوژی پیشی گرفته است. در نتیجه، نگرانی هایی در مورد تاثیرات زیست محیطی استخراج بیتکوین و ردپای کربن وجود دارد.

با این حال، تلاش‌هایی برای کاهش این اثرات خارجی منفی با جستجوی منابع انرژی پاک‌تر و سبز برای عملیات ماینینگ(مانند منابع زمین گرمایی یا خورشیدی)، و … وجود دارد. تغییر مکانیسم‌های اجماع کم‌مصرف انرژی مانند اثبات سهام (PoS) که اتریوم به آن انتقال یافته است، استراتژی دیگر است. با این حال، PoS مجموعه ای از اشکالات و ناکارآمدی های خاص خود را دارد، مانند ایجاد انگیزه برای احتکار به جای استفاده از سکه و خطر متمرکز شدن کنترل اجماع.

ماینینگ راهی برای معرفی بیتکوین های جدید به سیستم است زیرا به کار (محاسباتی) نیاز دارد همانطور که استخراج طلا یا نقره به تلاش (فیزیکی) نیاز دارد. البته، توکن‌هایی که استخراج‌کنندگان پیدا می‌کنند مجازی هستند و فقط در دفتر کل دیجیتال بلاک چین بیتکوین وجود دارند.

چرا بیتکوین باید استخراج شوند؟

از آنجایی که آنها کاملاً اطلاعات دیجیتالی هستند، خطر کپی، جعل یا خرج یک سکه بیش از یک بار وجود دارد. ماینینگ این مشکلات را حل می کند و تلاش برای انجام یکی از این کارها یا «هک کردن» شبکه را بسیار پرهزینه و وابسته به منابع گران می کند. در واقع، پیوستن به شبکه به عنوان ماینر بسیار مقرون به صرفه تر از تلاش برای تضعیف آن است.

استخراج چگونه معاملات را تایید می کند؟

ماینینگ علاوه بر معرفی بیتکوین جدید، نقش مهمی در تایید تراکنش های جدید در بلاک چین بیتکوین ایفا می کند. این مهم است زیرا هیچ مرجع مرکزی مانند بانک، دادگاه، دولت یا هر چیز دیگری وجود ندارد که تعیین کند کدام تراکنش معتبر است و کدام یک معتبر نیست. در عوض، فرآیند استخراج از طریق اثبات کار (PoW) به یک اجماع غیرمتمرکز دست می یابد.

 

چرا ماینینگ اینقدر برق مصرف می کند؟

در روزهای اولیه بیتکوین، هر کسی می توانست به سادگی یک برنامه استخراج را از رایانه شخصی یا لپ تاپ خود اجرا کند. اما با بزرگتر شدن شبکه و علاقه بیشتر افراد به استخراج، الگوریتم استخراج دشوارتر شد. این به این دلیل است که کد بیتکوین به طور متوسط ​​هر 10 دقیقه یک بار یک بلوک جدید را هدف قرار می دهد. اگر ماینرهای بیشتری درگیر شوند، احتمال اینکه کسی هش درست را سریعتر حل کند افزایش می‌یابد و بنابراین مسئله برای بازگرداندن آن هدف 10 دقیقه‌ای افزایش می‌یابد. حالا تصور کنید هزاران یا حتی میلیون ها بار بیشتر از این قدرت استخراج به شبکه بپیوندد. تعداد زیادی از دستگاه های جدید انرژی مصرف می‌کنند.

آیا استخراج بیتکوین قانونی است؟

قانونی بودن استخراج بیتکوین کاملاً به موقعیت جغرافیایی شما بستگی دارد. مفهوم بیتکوین می تواند تسلط ارزهای فیات و کنترل دولت بر بازارهای مالی را تهدید کند. به همین دلیل بیتکوین در مکان های خاصی کاملا غیرقانونی است.

مالکیت و استخراج بیتکوین در بسیاری از کشورها قانونی است. برخی از نمونه‌هایی از مکان‌هایی که طبق گزارش سال 2018 غیرقانونی بود، الجزایر، مصر، مراکش، بولیوی، اکوادور، نپال و پاکستان بودند. از سال 2018، کشورهای دیگر  از جمله بنگلادش، چین، جمهوری دومینیکن، مقدونیه شمالی، قطر و ویتنام استخراج بیتکوین را ممنوع کرده اند. به طور کلی، استفاده و استخراج بیتکوین در بیشتر نقاط جهان قانونی است. در ایران نیز ماینینگ با اخذ مجوز از وزارت صنعت قانونی است.

آیا استخراج بیتکوین به کارت گرافیک رایانه شما آسیب می رساند؟

از آنجایی که استخراج بلاکچین فرایندی سخت و پرهزینه است، می تواند فشار زیادی را بر پردازنده گرافیکی یا سایر سخت افزارهای ماینینگ شما وارد کند. در واقع، منفجر شدن پردازنده‌های گرافیکی یا شعله‌ور شدن ریگ‌های ماینینگ بی‌سابقه نیست. 13 با این حال، نگه داشتن دکل های خود را با سرعت متوسط ​​و با منبع تغذیه کافی، به طور کلی ایمن است.

آیا می توانید بیتکوین را در آیفون خود استخراج کنید؟

خیر. امروزه استخراج بیتکوین برای رقابتی شدن به مقادیر زیادی قدرت محاسباتی و برق نیاز دارد. اجرای ماینر بر روی یک دستگاه تلفن همراه، حتی اگر بخشی از یک استخر استخراج باشد، به هیچ درآمدی منجر نخواهد شد.

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=77677

دیدگاهتان را بنویسید

منوی اصلی