ماینینگ

استخراج یا ماینینگ ارزهای دیجیتال

تراشه ماینر بیت کوین آشنایی با دستگاه ماینر ASIC و تأثیر آن بر صنعت ارزهای رمزنگاری شده

استخراج یا ماینینگ ارزهای دیجیتال

استخراج یا ماینینگ ارزهای دیجیتال(کریپتوکارنسی) به روشی محبوب برای افراد و مشاغل برای کسب ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم کلاسیک تبدیل شده است. این فرآیند شامل استفاده از سخت افزار کامپیوتر برای حل معادلات پیچیده ریاضی است که سپس توسط شبکه بلاک چین در ازای دریافت پاداش ارز دیجیتال تایید می شود. ماینرها نقش مهمی در اکوسیستم کریپتو ایفا می کنند، اما استخراج کریپتو دقیقا چیست و چگونه کار می کند؟

استخراج ارز دیجیتال چیست؟ استخراج رمزنگاری فرآیند تأیید تراکنش ها در شبکه بلاک چین با حل معادلات پیچیده ریاضی با استفاده از سخت افزار کامپیوتری تخصصی است. شبکه بلاک چین برای اعتبارسنجی تراکنش ها و حفظ یکپارچگی شبکه به استخراج کنندگان متکی است. در ازای تلاش‌های خود، ماینرها پاداشی در قالب ارز دیجیتال دریافت می‌کنند. ماینینگ به قدرت محاسباتی قابل توجهی نیاز دارد و سخت افزار مورد استفاده برای این منظور تخصصی است. به عنوان مثال، ماینرهای بیت کوین از ASIC (مدارهای مجتمع ویژه برنامه) برای استخراج بیت کوین استفاده می کنند، در حالی که استخراج کنندگان اتریوم کلاسیک از GPU (واحد پردازش گرافیکی) برای استخراج اتریوم استفاده می کنند. هر چه یک ماینر قدرت محاسباتی بیشتری داشته باشد، شانس بیشتری برای کسب پاداش دارد.

استخراج کریپتو چگونه کار می کند؟ استخراج کریپتو با حل معادلات پیچیده ریاضی با استفاده از سخت افزار تخصصی کار می کند. هنگامی که یک تراکنش در یک شبکه بلاک چین آغاز می شود، به تمام گره های شبکه پخش می شود. گره ها کامپیوترهای متصل به شبکه هستند که به تأیید تراکنش ها و حفظ یکپارچگی بلاک چین کمک می کنند. ماینرها برای تایید تراکنش ها با حل معادلات ریاضی که به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارند، رقابت می کنند. اولین ماینری که معادله را حل می کند و تراکنش را تأیید می کند، با ارز دیجیتال پاداش می گیرد. این فرآیند به عنوان اثبات کار شناخته می شود و رایج ترین الگوریتم اجماع مورد استفاده توسط شبکه های بلاک چین است. دشواری معادلات ریاضی که باید حل شوند با گذشت زمان افزایش می‌یابد تا اطمینان حاصل شود که بلوک‌های جدید خیلی سریع ایجاد نمی‌شوند که منجر به تورم می‌شود. به همین دلیل است که ماینرها باید به طور مستمر سخت افزار خود را ارتقا دهند تا با مشکلات روزافزون همگام شوند.

چرا مردم ارزهای دیجیتال را استخراج می کنند؟

  • مردم به دلایل مختلفی ارزهای دیجیتال را استخراج می کنند، از جمله:
  • جایزه: ماینینگ می تواند راهی سودآور برای کسب جوایز ارزهای دیجیتال باشد، به ویژه برای افرادی که دارای ریگ های استخراج قدرتمند هستند.
  • حمایت از شبکه: ماینرها نقش مهمی در حفظ یکپارچگی و امنیت شبکه بلاک چین دارند.
  • حدس و گمان: برخی از ماینرها ارزهای رمزنگاری شده را با این امید که در آینده با قیمت بالاتری بفروشند، استخراج می کنند.
  • باورهای ایدئولوژیک: برخی از افراد ارزهای دیجیتال را به عنوان راهی برای حمایت از تمرکززدایی و دموکراتیزه کردن امور مالی استخراج می کنند.

استخراج کریپتو یک فرآیند پیچیده است که به سخت افزار تخصصی و مقدار قابل توجهی قدرت محاسباتی نیاز دارد. ماینرها نقش مهمی در حفظ یکپارچگی و امنیت شبکه بلاک چین دارند. در حالی که ماینینگ می تواند سودآور باشد، به سرمایه گذاری قابل توجهی در سخت افزار و برق نیز نیاز دارد. از آنجایی که دشواری معادلات در طول زمان افزایش می‌یابد، ماینرها باید به طور مداوم سخت‌افزار خود را ارتقا دهند تا سودآور باقی بمانند.

author-avatar

درباره کریپتالین Cryptalin Team 2

ما، تعدادی فارغ التحصیل رشته‌های دانشگاهی هستیم که فعالیت‌های متنوعی در زمینه‌های کامپیوتر، الکترونیک و مکاترونیک (شامل تدریس در دانشگاه، طراحی و ساخت تجهیزات الکترونیکی، طراحی و ساخت انواع ربات، تعمیرات تجهیزات الکترونیکی، انجام پروژه های متعدد برقی و تاسیساتی در صنایع مختلف، خدمات نرم‌افزاری، برنامه‌نویسی و مشاوره و …) داشته‌ایم. هدف ما در کریپتالین، ارائه خدمات مهندسی و تأمین تجهیزات مورد نیاز صنعت کریپتوکارنسی و ارایه مشاوره های کاربردی است.

دیدگاهتان را بنویسید