ماینر ASIC (مدار مجتمع ویژه برنامه) یا دستگاه ماینر نوعی سخت افزار است که به طور خاص برای استخراج ارزهای دیجیتال طراحی شده است. برخلاف رایانه‌های همه منظوره یا GPU، ماینرهای ASIC برای انجام یک کار ساخته شده‌اند: حل مسائل پیچیده ریاضی برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها در شبکه بلاک چین. آنها بسیار کارآمدتر از سایر گزینه‌های سخت‌افزاری هستند و می‌توانند ارزهای رمزنگاری خاص را بسیار سریع‌تر و مؤثرتر استخراج کنند. با این حال، آنها همچنین تخصصی تر هستند و ممکن است نتوانند انواع دیگر ارزهای دیجیتال را استخراج کنند و اغلب گران تر هستند.

ماینرهای ایسیک در بازار ایران با اسم دستگاه ماینر معروف هستند. ماینر ایسیک به صورت پکیج با کاربری فقط ماینینگ تولید می‌شود. ماینرها قابلیت استخراج ارزهای فقط یک الگوریتم یا فقط چند نوع خاص را دارند. برای استخراج بعضی از ارزهای دیجیتال می‌توان از کارت گرافیک (GPU) استفاده کرد.

برای این منظور از سیستم‌هایی می‌توان استفاده کرد که به چندین کارت گرافیک مجهز می‌شوند که ریگ ماینینگ (Mining Rig) نام دارند. از طرفی در حال حاضر برای استخراج بیتکوین، سیستم‌های خانگی و حتی سیستم‌های گران‌قیمت و پیشرفته که برای کارهای گرافیکی و بازی کامپیوتری است، صرفه اقتصادی ندارد. برای استخراج بیتکوین از  ایسیک (ASIC) استفاده می‌شود.

ASIC مختصر شده application-specific integrated circuit به معنی مدارات مجتمع برای کاربرد خاص است. سرعت حل مسائل در ایسیک‌های موجود در بازار، متفاوت است. سرعت پردازش ماینر  Hash Rate (هش ریت) و واحد اندازه‌گیری آن هش بر ثانیه است. هرچه مقدار هش ریت بزرگ‌تر باشد، دستگاه ایسیک، دارای سرعت بیشتری در حل مسائل است. در نتیجه می‌تواند درآمد بیشتری از استخراج ارز دیجیتال به‌دست آورد. (مقاله آشنایی با کریپتوکارنسی و ماینینگ). برای مشاوره و خرید ماینر، لطفا با شماره تلفن ۷۷۶۱۶۹۵۴ تماس بگیرید

ویدیوی آموزشی نحوه محاسبه سود ماینینگ انواع ماینر
آموزش نحوه اتصال ریگ و ماینر به استخر ماینینگ f2pool 

    منوی اصلی