فهرست

معرفی ماینر PlanetWatch Sensedge Mini

دستگاهی جمع و جور، نصب ساده و قابل اعتماد که به شبکه های WiFi متصل می شود و داده ها را برای دما، رطوبت، ذرات معلق، ترکیبات آلی فرار و CO2 به PlanetWatch ارسال می کند. Sensedge Mini یک دستگاه دارای گواهی RESET درجه B است، به این معنی که داده های آن می تواند برای مقایسه کیفیت هوای داخل سالن در مکان های مختلف در سراسر جهان استفاده شود.

 

لایسنس ماینر PlanetWatch Sensedge Mini

لایسنس یا مجوز برای این ماینر در چهار نوع موجود هست که هر مدل از ماینرها برای کارکرد به یک نوع لایسنس نیاز دارند. این مجوز امکان اتصال یک دستگاه نوع ۱ (مانند Airqino) را به شبکه PlanetWatch و کسب پاداش های Planet در ازای استریم داده را امکان پذیر می کند. برای راه اندازی ماینر PlanetWatch Sensedge Mini به لایسنس نوع ۳ نیاز دارید که قیمت آن بین ۵۰ تا ۱۰۰ دلار است. خرید لایسنس از طریق لینک

ماینر PlannetWatch

 

ماینر PlanetWatch Sensedge Mini قابل استفاده در کشورهای لیست زیر:

قابل استفاده در کل کشورهای جهان به جز کشورهای لیست زیر:

Americas : Brazil, Peru, Argentina, Colombia, Mexico
Middle East : Saudi Arabia, Oman, Yemen, Israel
Africa : Burundi, Mali, Niger
Other : Kazakhstan, Russia, Turkey, Indonesia, Ukraine

مشخصات فنی ماینر PlanetWatch Sensedge Mini

Parameters: PM2.5, VOC, CO2
Dimensions: ۱۵۵x129x34 mm
Weight: ۳۷۰ gr
Connectivity: WiFi
Features: RESET accredited
Operating Temperature: ۰°C to 50°C
Operating Humidity: ۵% to 95%, non-condensing

نقشه کیفیت هوای جهان

برای مشاهده نقشه بر روی لینک کلیک نمایید.

planetwatch

 

چرا از سنسورهای اندازه گیری کیفیت هوا استفاده می کنیم؟

داده‌های حسگر بر روی بلاک چین Algorand ثبت می‌شوند و اولین دفتر کل جهانی، غیرمتمرکز و دائمی کیفیت هوا را ایجاد می‌کنند. همه حسگرهایی که داده‌های معتبر را به PlanetWatch پخش می‌کنند، پاداش‌های توکن Planet را دریافت می‌کنند.

معرفی شرکت PlanetWatch

PlanetWatch یک شرکت فرانسوی است که دفاتری در منطقه Pays de Gex، بسیار نزدیک به مرز سوئیس، شهر ژنو و CERN دارد. این شرکت در توضیح فعالیت خود می گوید:

ما از فناوری های پیشرفته و مشارکت مستقیم مردم برای بهبود نظارت بر محیط زیست در سراسر جهان و کمک به حفاظت از سلامت عمومی استفاده می کنیم. تمرکز فعلی ما بر کیفیت هوا است. ما در حال ساختن یک شبکه جهانی از سنسورهای کیفیت هوای بیرون و افرادی هستیم که به محیط زیست اهمیت می دهند (PlanetWatchers). برخی از حسگرها توسط ساکنان محلی نصب و مدیریت می‌شوند و سنسورهای اضافی توسط PlanetWatch با مشارکت شرکت‌های حمل‌ونقل و مخابرات، مقامات محلی و غیره نصب می‌شوند. این رویکرد به ما اجازه می‌دهد تا به سرعت شبکه‌های نظارت بر کیفیت هوای کم‌هزینه و با چگالی بالا را مستقر کنیم و شکاف داده در شبکه های دولتی را پر کنیم.

برترین ماینرهای planetwatch و آخرین تراکنش ها

برای مشاهده بر روی لینک کلیک نمایید

ماینرهای planetwatch

توکن Planet

حداکثر عرضه ۴.۵B توکن Planet در گردش خواهد بود:

  • ۵٪ از حداکثر عرضه بلافاصله به PlanetWatch اختصاص می یابد.
  • ۹۵ درصد حداکثر عرضه برای پاداش دادن به داده‌های کیفیت هوای ارسال شده به PlanetWatch در طول زمان استفاده می‌شود.
  • از Planets می توان برای خرید earth credit از PlanetWatch با تخفیف استفاده کرد.
  • هنگامی که کاربر دستگاه را به شبکه متصل می کند و حسگرها شروع به پخش داده ها به PlanetWatch می کنند، کاربر شروع به کسب توکن های Plant برای تمام مجموعه های داده با کیفیت در حال پخش می کند.

 

چندین طرف در شبکه درگیر هستند، بنابراین پاداش ها بین آنها به شرح زیر تقسیم می شود:

۳۰٪ از پاداش به صاحبان سنسور،
۳۰٪ از پاداش به ارائه دهندگان زیرساخت،
۳۰ درصد از پاداش به planetwatch،
و مابقی ۱۰ درصد پاداش به صندوق توسعه تعلق می گیرد.
بدیهی است که کیفیت داده ها عامل اصلی تعیین کننده این است که آیا پاداش صادر می شود یا خیر. تمام مکانیک‌هایی که در بالا توضیح داده شد، مانند چارچوب جمع‌آوری داده توسط CERN، و همچنین هوش مصنوعی برای فیلتر کردن داده‌ها و جداسازی داده‌های پرت، در نهایت بر اندازه پاداش تأثیر می‌گذارند. مدل توکن هنوز در حال به روز رسانی است.

 

مقایسه درآمد ماینرهای Planetwatch

  • ماینر Atmotube PRO در حال حاضر ۰.۰۶ planet برای هر استریم داده کسب می کند. فرکانس پخش پیش‌فرض ۲ دقیقه است، اما فرکانس پخش واقعی به عوامل مختلفی بستگی دارد (اینکه باتری سنسور به اندازه کافی شارژ شده باشد یا از طریق بلوتوث به تلفن همراه شما وصل شده باشد).
  • ماینر AtmoTube PRO می تواند حتی تا ۱۳۰۰ PLANET در ماه (بیش از ۱۰۰ یورو) در صورتی که با راندمان ۱۰۰٪ کار کند، کسب کند.
  • ماینر Arianna در حال حاضر ۰.۰۹ planet برای هر استریم داده کسب می کند. فرکانس پخش پیش‌فرض ۵ دقیقه است، اما فرکانس پخش واقعی به تعدادی از عوامل (باتری، اتصال WiFi) نیز بستگی دارد. Arianna = اگر با کارایی ۱۰۰٪ کار کند، می تواند حتی تا ۸۰۰ PLANET در ماه (> 80 یورو) کسب کند.

 

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=78452

دیدگاهتان را بنویسید

منوی اصلی