چند وقتی است که با داغ شدن بازار توکن‌های غیرقابل‌تعویض یا همان NFTها، شاهد معرفی پروژه‌های متنوعی در این حوزه هستیم. با توجه به پتانسیل بالایی که در NFTها وجود دارد، تاکنون از آن در حوزه‌های مختلف مانند گیمینگ، آثار هنری دیجیتال، اقلام کلکسیونی و فروش نام‌ دامنه‌ها استفاده شده است و این کاربردها همچنان در حال گسترش است. در این میان پروژه‌هایی هم وجود دارند که به دنبال استفاده از NFTها و ارتباط دادن آن با فنّاوری‌های واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) هستند. همچنین پروژه‌های دیگری هم وجود دارند که سعی دارند از NFTها برای ارتباط با دنیای واقعی استفاده کنند.

ایردراپ KLO$ | کریپتالین ₿ |

پروژه «کالائو» (Kalao) یک اکوسیستم یکپارچه است که بر روی بلاکچین اَوِلنچ (Avalanche) ساخته شده است و خدمات مختلف مربوط به امور مالی غیرمتمرکز (DEFI) و NFT را برای همه افراد فراهم می‌کند. هدف از اجرای این پروژه، سرعت‌بخشیدن به فرآیندهایی است که فنّاوری واقعیت مجازی با آن‌ها کار می‌کند. همچنین کالائو یک دنیای مجازی‌ای را ایجاد می‌کند که از حرکت کسب‌وکارهای مختلف به سمت دیجیتالی شدن، پشتیبانی می‌کند. همه این اهداف با بازار کالائو امکان‌پذیر می‌شود؛ بازاری که بر روی بلاکچین اَوِلنچ پایه‌گذاری شده و علاوه‌بر سادگی و قابل‌دسترس بودن برای همه کاربران، هزینه‌ها هم تا حد زیادی در آن کاهش یافته است.

محصولات اصلی پلتفرم کالائو را می‌توان به دو بخش «Kalao Marketplace Engine» و «Kalao Gallery» تقسیم کرد. که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

ایردراپ KLO$ | کریپتالین ₿ |

فهرست

بازار NFT کالائو

بازار NFT موجود در پلتفرم کالائو، کاملاً غیرمتمرکز است و از این جهت مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است. از دیگر ویژگی‌های این بازار می‌توان به قابلیت مقیاس‌پذیری، امنیت بالا و البته هزینه پایین آن اشاره کرد که در بازارهای NFT دیگر، کمتر دیده می‌شود. این بازار، در دسترس تمامی کاربرانی است که قصد دارند آثار هنری خود را به‌نمایش بگذارند و آن‌ها را خرید و فروش کنند. یک ویژگی قابل‌توجه دیگر در بازار کالائو این است که هر کدام از NFTها را می‌توان به‌صورت مستقیم از پلتفرم کالائو خرید و فروش کرد؛ به‌این‌ترتیب نیازی به انتقال به اپلیکیشن‌ها یا والت‌های دیگر نیست. کاربران همچنین می‌توانند از ابزار «Avalanche Creator-Studio» برای ساخت NFT و قرار دادن در پلتفرم کالائو استفاده کنند.

برخلاف بسیاری از بازارهای NFT دیگر، کالائو به دلیل غیرمتمرکز بودن، دارایی‌های دیجیتال کاربران را ذخیره نمی‌کند. برای فراهم کردن یک تجربه ویژه برای کاربران، NFTها از طریق شبکه «C-chain» اَوِلنچ قابل‌دسترس هستند. این شبکه که بازار کالائو از آن بهره می‌گیرد، به‌عنوان یک کانون مرکزی برای دسترسی به تمامی NFTها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بازارهای دیگر، یک هنرمند برای فروش NFT خود ابتدا باید ارز دیجیتال مشخصی را خریداری کند، یک والت نصب کند، ارزهای دیجیتال خود را به آن واریز کند، سپس والت خود را به پلتفرمی که برای خرید و فروش NFTها استفاده می‌شود، متصل کند و در نهایت فایل‌های خود را آپلود کند. با این حال، این فرآیند در پلتفرم کالائو به آپلود فایل‌های مربوط به NFT خلاصه می‌شود.

ایردراپ KLO$ | کریپتالین ₿ |

صاحبان، خریداران و فروشندگان NFT با توجه به میزان مشارکت خود در فعالیت‌های مختلف در بازار کالائو، پاداش‌ دریافت می‌کنند.

گالری کالائو

بخش مربوط به «گالری کالائو» درواقع یک گالری مجازی از NFTهای هنرمندان است که می‌توان آن را با فنّاوری واقعیت مجازی، بازدید کرد؛ به‌این‌ترتیب بازدیدکنندگان گالری می‌توانند مجموعه‌ای از آثار هنری را در یک محیط ۳ بعدی واقعیت مجازی و بدون نیاز به هدست VR، مشاهده کنند. گالری کالائو علاوه‌بر اتاق‌های مجازی ۳ بعدی از قبل طراحی شده، قابلیت ایجاد یک گالری با تنظیمات دلخواه را هم فراهم می‌کند. این گالری‌های مجازی، هم بر روی کامپیوتر و هم بر روی گوشی‌های هوشمند، قابل‌اجرا هستند.

ایردراپ KLO$ | کریپتالین ₿ |

طبق مطالبی که در وب‌سایت رسمی کالائو ارائه شده است، در آینده استفاده از واقعیت مجازی شامل تجربه‌های جدید در دنیای واقعی هم می‌شود. فعالیت‌هایی مانند پخش زنده کنسرت، انجام بازی‌های واقعیت مجازی و ایجاد اتاق‌های واقعیت مجازی‌ای که هنرمندان می‌توانند در آن با هم ارتباط برقرار کنند.

فنّاوری ارائه شده توسط پلتفرم کالائو، این امکان را برای برگزارکنندگان رویدادها فراهم می‌آورد تا مناسبت‌های گوناگون را به‌صورت مجازی به‌تمامی افراد در نقاط مختلف جهان نمایش دهند.

ایردراپ KLO$ | کریپتالین ₿ |

در حال حاضر پلتفرم‌های NFT زیادی وجود ندارند که فنّاوری واقعیت مجازی را برای هنرمندان فراهم کنند؛ مطمئناً استفاده از فنّاوری واقعیت مجازی یک روش کاملاً جدید در این حوزه است که می‌تواند هم برای فروشندگان و هم برای خریداران NFT جذاب باشد. فنّاوری واقعیت مجازی در گالری کالائو به یک عامل جذب‌کننده برای صنعت NFT تبدیل شده است؛ صنعتی که در حال حاضر ارزش مبادلات آن ۲.۴ میلیارد دلار برآورد شده است و با سرعت زیادی در حال رشد است.

ایردراپ KLO$ | کریپتالین ₿ |

توکن بومی پلتفرم کالائو با نماد «KLO» مشخص می‌شود. این توکن هنوز در صرافی‌ها لیست نشده است و ماه گذشته فروش خصوصی آن انجام شده است. گفتنی است عرضه کل این توکن، چیزی در حدود ۵۰۰ میلیون عدد اعلام شده است.

کالائو قرار است در برنامه ایردراپ خود تعداد ۱,۵۰۰,۰۰۰ توکن KLO$ را میان ۱,۰۰۰ نفر از شرکت‌کنندگان، توزیع کند. برای شرکت در این ایردراپ ابتدا باید ایمیل خود را وارد کنید و پس از تائید ایمیل، فعالیت‌های مربوط به آن را آغاز کنید. ضمناً توجه داشته باشید که برای انجام این ایردراپ به یک آدرس Avalanche (AVAX) نیاز خواهید داشت. با کلیک بر روی لینک زیر می‌توانید فعالیت‌های مربوط به ایردراپ کالائو را شروع کنید:

https://swee.ps/tjFsg_epfseOx

ایردراپ KLO$ | کریپتالین ₿ |

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=58039

دیدگاهتان را بنویسید

منوی اصلی