معرفی صرافی Biswap

فهرست

معرفی صرافی Biswap

صرافی‌ ارزهای دیجیتال، یک منبع مهم برای تأمین نقدینگی بازار رمزارزها محسوب می‌شود که روزانه امکان مبادلۀ میلیاردها دلار میان خریداران و فروشندگان را فراهم می‌کند. با گسترش بازار رمزارزها، هر روز پلتفرم‌های مبادلاتی جدیدی ایجاد می‌شوند که پاسخگوی نیازهای مختلف کاربران باشند. یکی از صرافی‌هایی که با ارائه خدمات متنوع، کاربران زیادی را به‌سوی خود جذب کرده است، صرافی غیرمتمرکز «بای‌سواپ» (Biswap) است. این صرافی در حال حاضر به یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های غیرمتمرکز ساخته‌شده بر روی شبکه بایننس تبدیل شده است و پتانسیل زیادی برای گسترش و پیشرفت بیشتر دارد. در ادامه، به معرفی این صرافی غیرمتمرکز می‌پردازیم.

معرفی صرافی Biswap

معرفی صرافی Biswap

صرافی غیرمتمرکز Biswap

صرافی بای‌سواپ، یک پلتفرم غیرمتمرکز است که بر روی زنجیره هوشمند بایننس (BSC) ساخته شده است و برای مبادله‌ توکن‌های BEP-20 با یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این صرافی هم مانند بسیاری از صرافی‌های غیرمتمرکز نسل جدید، از مکانیزم «بازارساز خودکار» (AMM) بهره می‌برد و نقدینگی صرافی از طریق «استخرهای نقدینگی» (Liquidity Pools) تأمین می‌شود. در چنین سیستمی، سرمایه‌گذاران توکن‌های خود را در استخرهای نقدینگی، سهام‌گذاری (Stake) می‌کنند و در ازای آن، توکن‌های LP دریافت می‌کنند. پس از آن، سرمایه‌گذاران می‌توانند توکن‌های LP را در فارم‌ها استیک کنند و سودهایی به شکل توکن BSW$ دریافت کنند.

برای مثال اگر شما به استخر BNB$ / BUSD$ نقدینگی اضافه کنید، در ازای آن توکن BNB-BUSD LP دریافت می‌کنید. در واقع تعداد این توکن‌های LP دریافت‌شده، نشان‌دهنده سهم شما از استخر نقدینگی است. برای دریافت سرمایه اولیه خود هم می‌توانید هر زمان که خواستید، نقدینگی خود را خارج کنید.

معرفی صرافی Biswap

صرافی ارز دیجیتال

کمترین کارمزد در دنیای DEFI

میزان کارمزد معاملات در صرافی غیرمتمرکز بای‌سواپ، بسیار پایین و برابر با %۰.۱ است؛ این در حالی است که کارمزد معاملات در صرافی غیرمتمرکز «یونی‌سواپ» برابر با %۰.۳ و در «پنکیک‌سواپ» برابر با %۰.۲۵ است. برای همین صرافی بای‌سواپ خود را به‌عنوان صرافی غیرمتمرکزی معرفی می‌کند که کمترین کارمزدها در دنیای DEFI را دارد.

زمانی که یک کاربر در پلتفرم بای‌سواپ یک توکن را سواپ (معامله) می‌کند، کارمزدی به‌اندازه %۰.۱ از آن معامله کم می‌شود که خود این %۰.۱ به دو قسمت تقسیم می‌شود:

  • میزان %۰.۰۵ از آن به‌عنوان پاداش به فراهم‌کنندگان نقدینگی تعلق می‌گیرد.
  • میزان %۰.۰۵ دیگر، مطابق برنامه ضد تورمی بای‌سواپ، سوزانده می‌شود.

بای‌سواپ ممکن است در آینده میزان کارمزد معاملات خود را افزایش دهد و قسمتی از آن را به تیم خود اختصاص دهد، اما در مقالات آن اشاره شده است که این میزان، هیچ‌وقت از میانگین کارمزدها در اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز دیگر بالاتر نخواهد رفت.

معرفی صرافی Biswap

صرافی ارز دیجیتال

استیک کنید و توکن BSW پاداش بگیرید!

در قسمت «Farm» پلتفرم بای‌سواپ، فرصت‌های متنوع سرمایه‌گذاری در اختیار کاربران قرار گرفته است. کاربران با استیک‌کردن توکن‌های LP خود می‌توانند سودهایی در قالب توکن‌های BSW$ دریافت کنند. بیشتر استخرهایی که در این قسمت وجود دارند، از یک توکن به همراه BNB یا BUSD تشکیل شده‌اند. معمولاً هرچقدر توکن‌های این استخرهای نقدینگی جدیدتر باشند، سودهای بیشتری را هم به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهند.

صرافی ارز دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال

لانچ‌پول (Launchpool) در صرافی بای‌سواپ

در پلتفرم بای‌سواپ، یک قسمت با نام «Launchpool» طراحی شده است که کاربران در آن می‌توانند با سپرده‌گذاری (Stake) توکن‌های BSW$، توکن‌های مربوط به پروژه‌های دیگر را هدیه بگیرند. تعداد توکن‌هایی که کاربران از این طریق دریافت می‌کنند، به تعداد توکن‌های BSW$ اختصاص داده شده به استخر مورد نظر بستگی دارد. معمولاً برای هر کدام از این استخرها، سود به‌صورت سالانه (APR) نمایش داده می‌شود؛ اما با این حال میزان سود قابل‌برداشت، هر ۳ ثانیه محاسبه می‌شود و سرمایه‌گذاران می‌توانند هر زمان که می‌خواهند آن‌ها را برداشت کنند.

سود مرکب ۵ دقیقه‌ای در صرافی Biswap

درصورتی‌که کاربران بخواهند در ازای توکن‌های BSW$ استیک شده خود سودهایی به شکل توکن BSW$ دریافت کنند و در واقع تعداد توکن‌های خود را افزایش دهند هم می‌توانند به قسمت Launchpool مراجعه کنند؛ برای این حالت، یک استخر با نام «Auto Compound» در نظر گرفته شده است که سودها را به‌صورت مرکب پرداخت می‌کند. سودهای حاصل استیکینگ، هر ۵ دقیقه و به‌صورت خودکار به مقدار اولیه اضافه می‌شود؛ برای همین سودهای این بخش به‌صورت APY نمایش داده می‌شوند که مفهوم سود مرکب در آن نهفته است.

صرافی ارز دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال

شانس خود را در Lottery امتحان کنید!

لاتری در بای‌سواپ در واقع یک بازی است که کاربران می‌توانند در آن، شانس خود را امتحان کنند. این لاتری هر ۱۲ ساعت، یک ‌بار برگزار می‌شود. در این قسمت، همه کاربرانی که حداقل یک بلیت تهیه کرده باشند، می‌توانند در قرعه‌کشی شرکت کنند. قیمت هر بلیت لاتری برابر با ۱ دلار است که باید با استفاده از توکن BSW$ پرداخت شود. درصورتی‌که کاربران تمایل داشته باشند تا چند بلیت را به‌صورت عمده خریداری کنند، می‌توانند از تخفیف‌های این پلتفرم هم استفاده کنند.

صرافی ارز دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال

شرایط برد در لاتری صرافی Biswap

هر بلیت لاتری در صرافی Biswap، از یک کد ۶ رقمی تشکیل شده است که هر کدام از این ارقام، می‌تواند یکی از اعداد ۰ تا ۹ باشد. برای برد در لاتری، ارقام بلیت دریافت شده توسط کاربر، باید به ترتیب از رقم اول تا آخر یکسان باشد. برای مثال فرض کنید رقم مورد نظر لاتری به شکل ۴۷۳۵۹۶ باشد. حالا دو بلیت A و B را درنظر بگیرید:

بلیت A: 473296

در این حالت، سه رقم اول و دو رقم آخر کاملاً مشابه عدد مورد نظر لاتری است و فقط رقم چهارم بلیت با آن فرق دارد؛ در این حالت کاربری که بلیت A را در اختیار دارد، جایزه «Match first 3» را دریافت می‌کند؛ این جایزه به کاربرانی تعلق می‌گیرد که سه رقم اول بلیت آن‌ها کاملاً مشابه عدد مورد نظر لاتری است. در مورد بلیت A، یکسان بودن ۲ رقم آخر، تأثیری در افزایش هدیه دریافتی ندارد.

بلیت B: 073596

در این حالت، اگرچه ۵ رقم بلیت کاملاً مطابق با ارقام مورد نظر لاتری است، اما از آنجایی‌که رقم اول متفاوت است، هیچ جایزه‌ای به کاربری که این بلیت را در اختیار دارد، تعلق نمی‌گیرد.

صرافی ارز دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال

با استفاده از NFTها کسب درآمد کنید!

همین چند وقت پیش بود که بای‌سواپ به‌طور رسمی اعلام کرد که بخش مربوط به NFTهای این پلتفرم ایجاد شده است. قسمت «NFT Earn» این پلتفرم، برای درآمدزایی از طریق NFTها ایجاد شده است؛ در واقع می‌توان گفت که وجود این قسمت، بای‌سواپ را از صرافی‌های غیرمتمرکز دیگر متمایز می‌کند. کاربران با خرید NFTهایی که توسط خود پلتفرم بای‌سواپ طراحی شده‌اند، می‌توانند درآمدهایی به شکل توکن‌های BSW$ داشته باشند. این NFTها مربوط به تصاویر ربات‌هایی است که بای‌سواپ آن‌ها «روبی» (Robi) می‌نامد. این ربات‌ها در ۶ سطح مختلف ارائه می‌شوند؛ ربات‌هایی که با Level 6 مشخص می‌شوند، کمیاب‌ترین نوع هستند و قیمت بسیار بالاتری هم نسبت به بقیه روبی‌ها دارند. ضمن این که هرچه Level روبی‌ها بالاتر باشد، درآمدزایی آن‌ها هم به‌طور قابل‌توجهی بیشتر خواهد بود.

صرافی ارز دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال

مانند بسیاری از بازی‌های «Play To Earn» که برای شخصیت‌ها، مؤلفه‌های خاصی برای نمایش توانایی آن‌ها در نظر می‌گیرند، در پلتفرم بای‌سواپ هم برای روبی‌ها علاوه بر «Level» یک مشخصه دیگر با نام «Robi Boost» وجود دارد که نشان‌دهنده میزان قدرت آن‌ها است. کاربران می‌توانند روبی‌های خریداری‌شده خود را از نظر Level و میزان Robi Boost ارتفاء دهند تا بتوانند درآمد مورد نظر خود را کسب کنند.

برای استفاده از خدمات صرافی غیرمتمرکز بای‌سواپ کافی است تا والت خود را به پلتفرم بای‌سواپ متصل کنید. برای این کار می‌توانید از والت‌های Metamask، TrustWallet، WalletConnect، MathWallet، Coin98، Binance Chain یا Safepal Wallet استفاده کنید.

صرافی ارز دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال

لینک دعوت

درصورتی‌که با استفاده از لینک زیر وارد صرافی بای‌سواپ شوید و پس از آن والت خود را به پلتفرم متصل کنید، میزان %۱۰ از کارمزد معاملات و سواپ‌های شما به حسابتان باز خواهد گشت:

https://biswap.org/?ref=d33c04966654ae61ed6c

نحوه اتصال والت

برای اتصال والت خود به پلتفرم، بر روی «Connect Wallet» که در قسمت بالای سمت راست صفحه قرار دارد کلیک کنید.

صرافی ارز دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال

از میان والت‌های پیشنهادی، والت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

صرافی ارز دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال

پس از انتخاب والت مورد نظر، بر روی دکمه «Confirm» کلیک کنید تا اتصال والت به پلتفرم بای‌سواپ، تائید شود.

صرافی ارز دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال

توکن BSW$

توکن بومی صرافی غیرمتمرکز بای‌سواپ، «BSW» نام دارد. میزان کل عرضه این توکن، برابر با ۱۰۰ میلیون عدد است. در حال حاضر این توکن را می‌توانید از صرافی غیرمتمرکز پنکیک‌سواپ یا خود صرافی بای‌سواپ تهیه کنید. همچنین درصورتی‌که تمایل داشته باشید تا این توکن را از صرافی‌های متمرکز تهیه کنید، باید به یکی از صرافی‌های «BKEX»، «XT.COM» و «Hotbit» مراجعه کنید.

آدرس قرارداد توکن بای‌سواپ:

0x965f527d9159dce6288a2219db51fc6eef120dd1

جمع‌بندی

«بای‌سواپ» (Biswap) یک صرافی غیرمتمرکز است که بر روی زنجیره هوشمند بایننس (Binance Smart Chain) راه‌اندازی شده است. این صرافی به کاربران این امکان را می‌دهد تا بتوانند انواع توکن‌های BEP-20 را با کارمزد پایین، خرید و فروش کنند. صرافی غیرمتمرکز بای‌سواپ خدمات مختلفی را برای کسب درآمد کاربران ارائه می‌دهد؛ برای مثال کاربران می‌توانند انواع مختلفی از توکن‌های BEP-20 را استیک کنند یا با خرید NFTهایی که توسط این پلتفرم طراحی شده، درآمدهایی به شکل توکن‌های بومی این پلتفرم یا BSW$ داشته باشند. در حال حاضر با توجه به اطلاعات ارائه‌شده در «دیفای لاما»، صرافی غیرمتمرکز بای‌سواپ از نظر میزان ارزش قفل‌شده (TVL)، در جایگاه دوم و بعد از صرافی پنکیک‌سواپ قرار گرفته است.

صرافی ارز دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال

راه‌های ارتباط با بای‌سواپ:

💬 Telegram Chat: https://t.me/biswap/

📣 News Channel: https://t.me/biswap_news

🕊️ Twitter: https://twitter.com/Biswap_DEX

📰 Medium: https://biswap-dex.medium.com

🎬 YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCHartwkRUURf2Q7MlKOV84w

📖 Zendesk: https://biswap.zendesk.com/hc/en-us

Official website: https://biswap.org

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=65945

    دیدگاهتان را بنویسید

    منوی اصلی