معرفی پروژه Folder Portocol

معرفی پروژه Folder Portocol

معرفی پروژه Folder Portocol

با یکی دیگر از پروژه‌های بسیار خوب و آینده دار حوزه کریپتوکارنسی خدمت شما عزیزان هستیم. اگر دنبال کننده مقالات باشید بخصوص حوزه ذخیره‌سازی اطلاعات که بشدت کاربردی خواهد بود چندین پروژه که در حوزه ذخیره‌سازی اطلاعات فعالیت دارند معرفی‌شده است. امروز می‌خواهیم یکی دیگر از پروژه‌هایی که در حوزه ذخیره‌سازی اطلاعات در مقیاس بزرگتر و سازمانی به بحث و گفت‌وگو بپردازیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

پروژه‌ای که می‌خواهیم بررسی کنیم Folder Porotocol  می‌باشد و همان‌گونه که مطرح شد درزمینهٔ ذخیره‌سازی اطلاعات برای تشکیلات اقتصادی و سازمان‌ها فعالیت می‌کند. این پروژه در اصل بعنون یک ‌راه حل لایه دوم برای بلاک چین های مختلف در حال فعالیت می‌باشد. خب ببینیم اصلاً این پروژه یعنی فولدر پروتکل Folder Portocol چگونه کار می‌کند؟

Folder Portocol چگونه کار می‌کند؟

 

معرفی پروژه Folder Portocol | کریپتالین |

راه‌حل لایه دوم Folder ظهور کرده تا ذخیره حجم زیادی از داده هارا در مقیاس کمپانی‌های بزرگ بهبود داده است. با کمک Folder Portocol سرعت ذخیره‌سازی داده‌ها بسیار بیشتر شده است، همچنین امنیت و حفظ حریم خصوصی  در این فرآیند ذخیره‌سازی افزایش پیداکرده است. با کمک Folder انتقال و جابجایی فایلهای با حجم بسیار زیاد مثل داده‌های علمی پژوهشی، فایلهای بکاپ بسیار سنگین، مولتی‌مدیا و بک‌اند Dapp ها و پلتفرم‌های مختلف قابل انجام می‌باشد.

پروژه فولدر در حال حاضر تمرکز خود را بر روی حل کردن دو مشکل و مسئله اصلی منعطف کرده است. اولین مشکل: ذخیره‌سازی و بازیابی داده‌ها به‌صورت سریع و با کمترین میزان تأخیر می‌باشد و دومین مشکل: اجرای این فرآیند در مقیاس بزرگ برای تشکیلات اقتصادی، مراکزی که با حجم زیادی از داده‌ها سروکار دارند و داده‌های عظیمی مربوط به بلاک چین های Dapp ها می‌باشد.Folder Portocol تلاش کرده است تا مسائل و مشکلات  مربوط به ذخیره‌سازی داده‌ها به روش IPFS را حل کند.

IPFS چیست؟

 

معرفی پروژه Folder Portocol | کریپتالین |

یک سیستم توزیع فایل همتا به همتا و غیرمتمرکز می‌باشد که می‌توان گفت شبیه به شبکه تورنت در حال کار کردن می‌باشد، اولین مشکل مقیاس‌پذیری می‌باشد که شامل سرعت انجام تراکنش‌ها و پهنای باند شبکه می‌شود. مهم‌ترین مسئله‌ای که در ذخیره‌سازی  داده‌ها به روش سنتی یا IPFS وجود دارد، سرعت انجام فرآیند می‌باشد. اگر قرار باشد که ذخیره داده‌ها و اطلاعات به‌صورت جهانی و از دستگاه‌ها و کمپانی‌های مختلف  انجام بشود باید  تعداد زیادی تراکنش در ثانیه شکل بگیرد که مدل ذخیره‌سازی IPFS  در این مدل ضعف دارد و بسیار کند عمل می‌کند. جایی که ترافیک زیادی در Node ها ایجاد می‌شود و پردازش آن‌ها با مشکل مواجه می‌شود.

معرفی پروژه Folder Portocol | کریپتالین |

مشکل بعدی همان‌طور که بیان کردیم پهنای باند شبکه می‌باشد هر Node  باید یک کپی از همه تراکنش‌های جدید  را دریافت کند و آن‌ها را ذخیره کند که برای این کار به پهنای باند  بسیار زیادی نیاز دارد. حال با افزایش حجم داده‌ها و ترافیک و شلوغی شبکه، بدیهی است که کارایی شبکه پایین بیاید و دچار نزول شود. ازآنجایی‌که Folder Portocol یک‌راه حل مقیاس‌پذیری، لایه دو برای ذخیره‌سازی داده‌ها  به‌صورت غیرمتمرکز  می‌باشد، به‌صورت لایه دوم و جداگانه بر روی سیستم سنتی IPFS  قرار می‌گیرد و کارایی را به‌شدت بهینه می‌کند. حال این IPFS پیشرفته  می‌تواند یک زیرساخت بسیار قدرتمند را برای ذخیره‌سازی هرگونه داده با مقیاس‌پذیری و کارایی بسیار بالا فراهم کند.

Folder Portocol با معرفی یک ویژگی دیگر بنام Vitualize Gateway Network دروازه‌ای از شبکه‌های مجازی ایجاد کرده است و node های IPFS  را به هم متصل کرده است که این قضیه کارایی را بالابرده است. شبکه Folder می‌تواند یک اتصال مستقیم  بین Node درخواست‌کننده فایل و Node که فایل را ذخیره کرده  ایجاد کند. این فرآیند هم باعث می‌شود که مقیاس‌پذیری بشدت افزایش یابد و عملکرد بهتر در فرآیند سیو کردن اطلاعات میشود…

 

هدف پروژه Folder چیست؟

 

معرفی پروژه Folder Portocol | کریپتالین |

هدف این پروژه این است که یک شبکه جهانی برای ذخیره‌سازی داده‌ها  در مقیاس بزرگ و سازمانی فراهم کند و توسعه‌دهندگانی که دارند بر روی Dapp ها  کار می‌کنند و با داده‌های بسیار عظیمی سرکار دارند به‌راحتی بتوانند از آن استفاده کنند و از مزیت‌های این شبکه غیرمتمرکز بهره‌مند شوند. Folder Portocol در نظر دارد یک پلتفرم NFT نیز راه‌اندازی کند به اسم Folkee، پسوند Kee در این نام  منشأ هندی دارد که به زبان هندی به معنی کودکان می‌باشد. جامعه هدف این پلتفرم  در اصل کودکان می‌باشد.

در نماد و لوگوی آن نیز نماد کلید وجود دارد که اشاره دارد به امنیت داده‌هایی که در آن ذخیره می‌شوند. استفاده از این پلتفرم FLOKEE که داده‌ها و Meta Data و تمام داده هارا در یک شبکه غیرمتمرکز ذخیره می‌کند به این معنی است که عدم تمرکز و ماندگاری داده‌ها و حفظ آن‌ها در شبکه و همچنین مقیاس‌پذیری  استفاده از NFT ها در این پلتفرم تضمین‌شده است.

همان‌طور که میدانیم  NFT ها تا ابد قرار هست که بر روی بلاک چین باقی بمانند اما گاهی اوقات به دلیل کمبود فضای ذخیره‌سازی  یا بالا بودن هزینه نگهداری آن‌ها در بلاک چین فقط اطلاعات مربوط به مالکیتشان  بر روی بلاک چین ذخیره می‌شوند. استفاده از Folder می‌تواند این مسائل را حل کند، بعلاوه اگر یک Node در شبکه از کار بیفتد  یا به هر دلیلی از شبکه خارج بشود Node های دیگر می‌توانند اطلاعات مربوط به NFT هارا  بازیابی کنند.

Foolkee قرار است که یک لایه ماندگار را با استفاده از مکانیزم  اثبات رمزنگاری یا Cryptographic Proof به‌عنوان محلی برای ذخیره‌سازی دائمی NFT ها فراهم کند که باعث افزایش کارایی و اطمینان از پایداری داده‌های NFT  در شبکه می‌شود. پلتفرم FOOLKEE قصد دارد که یک محلی برای ذخیره‌سازی اطلاعات و ابر داده‌ها، Meta Data ها مربوط به NFT ها تبدیل شود و به‌صورت غیرمتمرکز این کار را انجام دهد. به کمک این پلتفرم اطلاعات مالکیت NFT ها دوباره به خالقشان و مالکان NFT ها بازمی‌گردد. توکن این پروژه با نماد FOL معامله می‌شود. حداکثر عرضه آن ۲۰۰ میلیون توکن و فعلاً بر روی شبکه اتریوم در حال فعالیت می‌باشد. تراست ولت و متامسک از این ارز پشتیبانی می‌کنند و در صرافی‌هایی ازجمله Bittrex و Flybit این توکن را خریداری نمایید.

 

 

 

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=61238

    دیدگاهتان را بنویسید

    منوی اصلی