کمپانی فرانسوی Chauvin Arnoux از سال 1893 به عنوان پیشرو در بحث ساخت و تولید تجیهزات اندازه‌گیری در رنج وسیعی از کاربری‌ها از فشار ضعیف تا فشار متوسط و همچنین انواع صنایع و کاربری‌های زیست محیطی و کنترل کیفیت و…. فعالیت دارد. تولید و تجاری‌سازی ابزار اندازه‌گیری برای بیش از یک قرن، به این کمپانی اجاره می‌دهد تا به صورت حرفه‌ای در زمینه بررسی و تست قابلیت اطمینان، ایمنی و بهره‌وری سیستم‌های توزیع برق حرفی برای گفتن داشته باشد. در حال حاضر این کمپانی به یک گروه تخصصی در تولید تجهیزات اندازه‌گیری و مقادیر الکتریکی و فیزیکی تبدیل شده است.

شبکه برق-اندازه گیری و آزمایش-از تولید تا مصرف: برق از زمان تولید در سدها و نیروگاه‌ها تا رسیدن به نقاط مصرف، مسیر بسیار پیچیده ای را طی میکند که لازم است در این مسیر بر اساس استانداردها، سطح ایمنی برای کلیه افراد و تجهیزات پیرامونی فراهم شود. همچنین در مسیر انتقال برق، گروه‌های عملیات اندازه‌گیری و تعمیر و نگهداری، نقشی غیر قابل انکار را ایفا می‌کنند. در این راه کمپانی CHAUVIN ARNOUX طیف گسترده‌ای از ابزارهای صنعتی و آزمایشگاهی و اندازه‌گیری را پیشنهاد می‌کند

ایمنی الکتریکی: این بخش شامل بررسی ویژگی های ضروری مدار زمین، مقادیر مقاومت عایق، تداوم، هادی ها و سیستم های حفاظتی می باشد. برای حصول اطمینان در این قسمت تجهیزاتی مانند تسترهای زمین، کلمپ‌ها، تست های عایق، مولتی‌فانکشنهای دو و یا چند منظوره و دوربین‌های ترموگرافی ابزارهایی بسیار مهم هستند که کمپانی CHAUVIN ARNOUX  به همین منظور، ابزارهایی قدرتمند را مهندسی و تولید نموده است.همچنین طیف وسیعی از ابزارهای ویژه برای سیستم های انتقال و توزیع را از تجهیزات اندازه‌گیری سیستم زمین دکل‌های انتقال تا انواع میکرو اهم سنج ها و رادیومترها را پیشنهاد می‌کند.

آزمایش و تست: برای تضمین ایمنی مردم و اموال آنها، هر کشوری مقررات مربوط به بهره‌برداری از تاسیسات برق و تجهیزات را تعریف می‌کند. برای بررسی انطباق با این مقررات و استاندارها، عملیات ضروری معمولا شامل آزمایش و تست های عینی است. CHAUVIN ARNOUX به عنوان ایده‌پرداز در زمینه تست و اندازه‌گیری، ابزارهاییی ایده آل برای انجام این‌گونه از تست‌ها را پیشنهاد می‌کند.

ایمنی برق ماشین آلات و سوئیچگیرهای نصب شده: برای انجام اندازه گیری قبل از راه اندازی و یا در فواصل منظم بعد از راه‌اندازی، می توان از مولتی فانکشنهای دو و یا چند قابلیته، تجیهزات تست دستگاه‌ها و دوربین های ترموگرافی استفاده کرد که کمپانی Chauvin arnoux  تکیه‌گاهی قوی در این خصوص به حساب می‌آید.

کیفیت برق: کیفیت برق ارائه شده به مشترک یک ویژگی فنی مهم برای اطمینان از عملکرد اسمی تجهیزات برقی می‌باشد. CHAUVIN ARNOUX با داشتن انواع دیتالاگرهاو تجیهزات آنالایزر پر قدرت می‌تواند برای انجام بررسی جامع از کیفیت عرضه برق به کلیه متخصصین کمک نماید.

تست‌های الکتریکی فشارضعیف: CHAUVIN ARNOUX برای اندازه‌گیری‌های لحظه‌ای و تست در این زمینه، مولتیمترهاو کلمپ مترهای مختلفی را تحت مارک های CHAUVIN ARNOUX و Metrix ارائه می دهد که عملکرد، ایمنی و طراحی قدرتمند آن‌ها به طور گسترده ای توسط مهندسین و مراجع معتبر تایید شده است.

تست پارامترهای محیطی: تجهیزات CHAUVIN ARNOUX  برای اندازه‌گیری کیفیت هوا، سطح روشنایی، قرار گرفتن در معرض سر و صدا و میدان های الکترومغناطیسی، برای سنجش مخاطرات مخاطره آمیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

آسیب‌شناسی حرارتی: دوربین های حرارتی Chauvin Arnoux برای تشخیص هر گونه نقص یا ناهنجاری‌های ناشی از پل‌های حرارتی، عایق‌بندی و مسائل آب‌بندی استفاده می‌شوند.

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه و اصلاحی: تیم های تعمیر و نگهداری برنامه‌ریزی‌های دقیقی را با استفاده از تست ها و اندازه‌گیری‌ها با هدف شناسایی و تصحیح ناهنجاری‌ها در تاسیسات قبل از کاهش و یا توقف تولید انجام می‌دهند. ابزارهای Chauvin Arnoux  به طور گسترده‌ای در برنامه‌های تعمیر و نگهداری کاربرد دارند.

آزمایشگاه های آموزشی و تحقیق و توسعه: به منظور آموزش‌های تخصصی،Chauvin Arnoux ارتباط نزدیکی با بخش آموزش و تحقیقات ایجاد کرده است که “باشگاه اندازه‌گیری” که شامل دو قشر کارکنان و اساتید حرفه تست و اندازه‌گیری می‌باشد، شاهدی بر این ادعا است که هدف آن این است که نگرانی‌های آموزشی و صنعت را از لحاظ اندازه‌گیری به اشتراک بگذارند و راه‌حلی عملی و علمی بر پایه منطق برای آن ترسیم کنند.

آموزش متوسطه – آموزش عالی – آموزش و پرورش حرفه ای: گروه Chauvin arnoux  تجهیزات آموزشی و آزمایشگاهی قدرتمندی را به منظور آموزش‌های الکترونیک ساده تا موارد پیچیده در طیف تولیدات خود گنجانده است تا سطح وسیعی از مراکز اعم از مدارس فنی، کلاس های فیزیک – شیمی در دبیرستان های عمومی تا دانشگاه ها، کالج های فنی، مدارس مهندسی و سازمان های آموزشی حرفه ای بتوانند با خیالی آسوده به ترویج اصول صحیح دانش بپردازند.

تجهیزات آموزشی و موارد شبیه سازی: در کنار تجهیزات تست و اندازه گیری مرسوم، Chauvin arnoux تجهیزات آموزشی مختلفی برای نشان دادن پدیده‌های الکتریکی به روشی ساده از انواع شبیه‌سازهای جریانی، جعبه‌های دکودر، اسیلوسکوپ‌هاو کسینوس فی مترها فراهم آورده است که این تجهیزات قابلیت استفاده در آزمایشگاه‌هایشبیه سازی نصب تجهیزات الکتریکی – آزمایشات برق و اثر انواع هارمونیک‌ها – آزمایشگاه‌های مایکروویو – آزمایشگاه مادون قرمز ترموگرافی و غیره را دارا می‌باشند.

انواع ارت سنجها شامل ارت تسترهای دو و سه سیمه و ارت سنجهای پیشرفته 4 سیمه،ارت تستر کلمپی، کیتهای ارت، قرقره های سیم ارت، تسترهای مقاوت عایقی، ترمومتر، دورسنج، ترموویژن، کالیبراتورها، کابل یاب ها، سنسورهای جریانی،سنسورهای ولتاژی،تسترهای جریان نشتی، مولتی فانکشن تسترها، سولارمترها، تسترهای پانل های خورشیدی، مولتیمترهای پرتابل صنعتی، مولتیمترهای کلمپی، دیتالاگرها، پاور آنالایزرها، انرژی آنالایزرها، دیتالاگرهای دما و رطوبت، فاز مترهای القایی، ولتاژ تسترها،فیوز یاب ها،تسترهای مخابراتی و شبکه،شبیه سازها و تجهیزات آموزشی، میلی اهم مترها و میکرو اهممترها، تسترهای میدان الکترو مغناطیسی، تسترهای پارامترهای شیمیایی، باد سنج ها، دماسنجها، ترمومترهای تماسی و ترمومترهای لیزری و ….  بخشی از محصولات هستند. کاوین آرنوکس همچنین دارای سه کارخانه دیگر در کشورهای دیگر جهان می باشد (ایتالیا ، چین ، ایالات متحده) که این کارخانجات مجموعه تجهیزات تولیدی گروه را تکمیل می کنند.

منوی اصلی