الگوریتم CryptoNight استخراج ارز

cryptoNight_algo

الگوریتم CryptoNight بر اساس اصل اثبات کار (PoW) طراحی شده است. این الگوریتم به طور خاص برای رمزنگاری ارزهای دیجیتال گمنام مانند Bytecoin ، Monero و غیره طراحی شده است. الگوریتم CryptoNight برای استخراج مبتنی بر CPU طراحی شده است. این ویژگی، توسعه دستگاه‌های ASIC با این الگوریتم را دشوار می‌کند. استفاده از  الگوریتم CryptoNight برای ماینینگ مبتنی بر کارت گرافیک، ایده‌ی خوبی نیست.

ارزهای قابل استخراج با الگوریتم CryptoNight

ارزهای مهمی که توسط الگوریتم CryptoNight رمزنگاری شده‌اند عبارتند از:

 

همه ارزهای قابل استخراج با الگوریتم CryptoNight:

Monero XMRو Bytecoin BCNو DigitalNote XDNو Fantomcoin FCNو Karbo KRBو Sumokoin SUMOو Dinastycoin DCYو Dashcoin DSHو BitCoal COALو BipCoin BIPو IntenseCoin ITNSو QuazarCoin QCN و Electroneum ETN

برای مشاهده دستگاه‌های ایسیک که با الگوریتم CryptoNight طراحی شده‌اند، کلیک کنید.

الگوریتم CryptoNight-V7

الگوریتم Cryptonight-V7 نسخه آپدیت شده CryptoNight است که آرگومان جدیدی در تابع هشینگ آن صورت گرفته و روال اثبات‌کار (Proof Of Work) آن بهینه شده است.

ارز مهم هش شده با الگوریتم Cryptonight-V7، مونرو است.

ارزهای دیگر عبارتند از:

DigitalNote و Stellite و MoneroV

برای مشاهده دستگاه‌های ایسیک که با الگوریتم CryptoNight-V7 طراحی شده‌اند، کلیک کنید.

الگوریتم CryptoNight-Lite

الگوریتم CryptoNight-Lite نسخه‌ای از الگوریتم استاندارد CryptoNight است که برای دستگاه‌های سیار (Mobile) طراحی شده است. توسعه‌دهندگان، الگوریتم CryptoNight-Lite را الگوریتمی دوستدار استخراج مبتنی بر کارت گرافیک (CPU mining friendly) می‌دانند.  هر چند کاهش scratchpad هشینگ از ۲ مگابایت به ۱ مگابایت باعث کاهش مقاومت ایسیک‌ها (ASIC) در این الگوریتم می‌شود.

نیاز به حافظه‌ی کمتر در الگوریتم CryptoNight-Lite، انجام محاسبات را راحت‌تر کرده و توسعه دستگاه‌های ایسیک با این الگوریتم نسبت به الگوریتم CryptoNight ساده‌تر است.

در حال حاضر فقط رمزارز Aeon AEON از الگوریتم CryptoNight-Lite استفاده می‌کند.

برای مشاهده دستگاه‌های ایسیک که با الگوریتم CryptoNight-Lite طراحی شده‌اند، کلیک کنید.

 


منو اصلی