ماینر دش کم (hivemapper dashcam) چیست؟

در این مقاله جامع سعی داریم تمامی سوالات در مورد شبکه بلاکچین هایومپر (HiveMapper) مانند ماینر هایومپر دش کم چیست؟ چگونه با استفاده از دوربین دش کم ارز دیجیتال honey استخراج کنیم؟ ماینر هایومپر دش کم چگونه کار میکند؟ نقشه ماینر هایومپر دش کم چگونه است؟ ماینر هایومپر چه رمزارزهایی را استخراج میکند؟ و سوالاتی مشابه آنها را پاسخ دهیم.

اقتصاد نقشه برداری

میلیاردها نفر در سراسر جهان هر روز به نقشه ها وابسته هستند. نقشه ها توسط شرکت های بیمه، بنگاه های املاک، شرکت های تدارکاتی، نرم افزارهای ناوبری و تحویل کالا، و سازمان های دولتی استفاده می شود. نقشه ها بخش مهمی از زیرساخت های فناوری جهان هستند و دارای بازار ۳۰۰ میلیارد دلاری است.

مشکلات نقشه برداری فعلی

امروزه نقشه های جهانی تا حد زیادی توسط چند شرکت کنترل می شوند زیرا ساخت آنها بسیار گران است. این منجر به مشکلات متعددی در نقشه های امروزی شده است:

 • هزینه های بالا برای مشاغل: هزینه API ها به دلیل عدم وجود رقابت همچنان در حال افزایش است.
 • قدیمی و پوشش ناهموار: این نقشه ها به دلیل هزینه های باورنکردنی مورد نیاز برای ساخت و نگهداری آن ها آنقدر که باید جدید و آپدیت نیستند.
 • استفاده رایگان از داده های کاربر: نقشه های موجود از داده های موقعیت مکانی خصوصی و حساس ما برای بهبود نقشه های خود بدون پرداخت هزینه استفاده می کنند.
 • مستعد سانسور: شرکت‌های بزرگ فناوری مجموعه گسترده‌ای از کسب‌وکارها را در بسیاری از کشورها اداره می‌کنند و اغلب مجبور می‌شوند نقشه‌های خود را سانسور یا اصلاح کنند تا سیاستمداران و صاحبان زمین را راضی کنند.

مزایای ایجاد یک شبکه نقشه برداری بر روی بلاک چین هایومپر (Hivemapper)

مشوق‌های بلاک چین و رمزارزها این مشکلات را با کاهش چشمگیر هزینه‌های نقشه‌برداری در مقیاس جهانی حل می‌کنند و در عین حال به ارتقای تازگی و کیفیت بدون سانسور نقشه کمک می‌کنند.

دش‌کم‌های با کیفیت ۴k با کیفیت بالا تنها با صدها دلار در دسترس هستند(۴K dashcams) و می‌توانند به نرم‌افزار برای جمع‌آوری کارآمد تصاویر ۴k در سطح خیابان متصل شوند.

شبکه ای از مشارکت کنندگان نقشه و مصرف کنندگان نقشه را تصور کنید که به طور پیچیده روی یک بلاک چین به هم متصل شده اند و در تبادل داده های نقشه ارزشمند مشارکت دارند. مشارکت‌کنندگان نقشه با گرفتن تصاویر  ۴k در سطح خیابان و توسعه دهندگان نقشه را می‌سازند و به‌روزرسانی می‌کنند.

با معرفی یک شبکه نقشه برداری غیرمتمرکز و ارز دیجیتال، شبکه نقشه برداری غیرمتمرکز و مشوق های رمزنگاری داخلی را به صنعتی تزریق می کند که در حال حاضر در انحصار دولت ها کنترل می شود و داده های ما را رایگان می گیرند.

نقشه جهانی و ارز دیجیتال غیرمتمرکز Hivemapper

شبکه Hivemapper سیستمی است که مشوق پوشش، تازگی و کیفیت نقشه با مالکیت است. با نصب یک دوربین دش کم ساده ۴k (4K dashcams) بر روی خودرو یا کامیون، مشارکت‌کننده می‌تواند یک ارز دیجیتال جدید کسب کند، بخشی از نقشه جهانی غیرمتمرکز را در اختیار داشته باشد و از زیرساخت‌های جغرافیایی حیاتی جهان به روشی مقرون‌به‌صرفه پشتیبانی کند.

تقویت شبکه Hivemapper نقشه جهانی غیرمتمرکز روی بلاک چین و ارز دیجیتال  HONEY است. با معرفی یک شبکه نقشه برداری غیرمتمرکز و ارز دیجیتال، شبکه نقشه برداری غیرمتمرکز و مشوق های رمزنگاری داخلی را به صنعتی تزریق می کند

اقتصاد رمزی هایومپر (Hivemapper)

این نمودار بازار دو طرفه بین مشارکت‌کنندگان نقشه و مصرف‌کنندگان نقشه را نشان می‌دهد که در شبکه Hivemapper با توکن ارز دیجیتال HONEY در تعامل هستند.

 

ماینر هایومپر

شکل ۱ / شبکه Hivemapper

کاشی های نقشه هایومپر (Hivemapper)

نقشه جهانی به کاشی های شش ضلعی کوچک تقسیم می شود که به آنها کاشی های نقشه (Map tile) گفته می شود. کاشی های نقشه واحد اتمی نقشه و بر اساس سلول های H3 هستند. ما عمداً از سلول‌های کوچک H3 به‌عنوان پایه کاشی‌های نقشه خود (نشان داده شده در نمودار زیر) استفاده می‌کنیم تا شروع مشارکت را آسان کنیم و از مشکلات مربوط به کاشی‌های «جزئی» جلوگیری کنیم.

اندازه های کاشی هایومپر (Hivemapper)

کاشی‌های نقشه واحد اتمی نقشه Hivemapper هستند که مشارکت‌کنندگان از آن برای ایجاد و تازه‌سازی پوشش استفاده می‌کنند. هر کاشی نقشه هگز شکل است. تریلیون ها از این کاشی های شش گوش کل زمین را پوشانده اند.

ماینر dashcam

شکل ۲ / کاشی های نقشه

تصاویر ۴k در سطح خیابان برای نقشه کاشی هایومپر

تصاویر۴k در سطح خیابان و متادیتای GPS مرتبط که با دوربین‌های داش‌کم تأیید شده و برنامه Hivemapper جمع‌آوری شده‌اند، به عنوان مواد اولیه برای نقشه جهانی عمل می‌کنند. این داده ها پوششی را برای کاشی های نقشه فراهم می کند که در شکل ۳ زیر مشاهده می شود.

کاشی های نقشه برداری شده هایومپر

کاشی های نقشه که روی جاده پوشانده شده اند، همانطور که توسط سلول های H3 نشان داده شده است، به رنگ صورتی نشان داده شده اند.

ماینر هایومپر

شکل ۳ / کاشی های نقشه در امتداد یک مسیر

مشارکت کنندگان نقشه هایومپر (Hivemapper)

کار جمعی مشارکت کنندگان نقشه در شبکه Hivemapper منجر به یک نقشه جهانی با کیفیت بالا می شود. نمودار زیر انواع مختلف مشارکت کنندگان نقشه و نوع کاری که آنها در شبکه نقشه برداری انجام می دهند را نشان می دهد.

ماینر دش کم

رانندگان: تصاویر ۴K در سطح خیابان را از طریق دش کم ۴K و برنامه Hivemapper جمع‌آوری کنید

Imagery QA Reviewers:  تصاویر ۴K در سطح خیابان را که توسط رانندگان جمع‌آوری شده است، اعتبارسنجی کنید

حاشیه نویسان:نقشه را با جزئیاتی مانند جهت خیابان و نام حاشیه نویسی کنید. حاشیه نویسی را می توان به طور کلی تعریف کرد. به عنوان مثال، یک مشتری ممکن است برای افزودن آثار هنری مرتبط به نقشه هزینه کند.

Annotation QA Reviewers: کار Annotators نقشه را اعتبارسنجی کنید

توسعه دهندگان نرم افزار: پروتکل، محصول را گسترش دهید و روی ویژگی های اصلی نقشه برداری و برنامه Hivemapper کار کنید.

 

دش کم هایومپر (Dashcam Hivemapper)

در تابستان ۲۰۲۲، Hivemapper فروش اولین دش کم مجهز به کریپتو در جهان را آغاز خواهد کرد. Hivemapper Dashcam یک دش کم منبع باز است که به طور بومی با شبکه نقشه برداری Hivemapper از طریق یک برنامه تلفن همراه یکپارچه ادغام می شود. برای پیش خرید و خرید ماینر هایومپر دش کم می توانید با کارشناسان کریپتالین در تماس باشید.

 

Dashcam Hivemapper بر اساس مشخصات Open Dashcam است که تضمین می کند:

 • احراز هویت موقعیت مکانی: چندین لایه امنیتی برای اطمینان از اینکه دش کم موقعیت خود را به طور واقعی مکان‌یابی می‌کند.
 • انتقال خودکار داده ها: به طور خودکار داده های جمع آوری شده را از dashcam به شبکه Hivemapper از طریق ادغام با برنامه Hivemapper Contributor برای iPhone و Android منتقل می کند.
 • جمع آوری داده های پویا: به صورت پویا داده های مورد نیاز نقشه را تعیین می کند – بقیه را نادیده می گیرد
 • این قابلیت‌ها آن را به دش کم ایده‌آل برای نقشه‌برداری در یک شبکه غیرمتمرکز تبدیل می‌کند.
 • سازندگان سخت‌افزار می‌توانند مشخصات Open Dashcam را در دش کم های خود بگنجانند و از بنیاد Hivemapper برای اجرای دش کم های منطبق بر روی شبکه نقشه‌برداری، تأییدیه بگیرند.

Hivemapper Dashcam یک دوربین متن باز بر اساس مشخصات Open Dashcam است که برای جمع آوری تصاویر از یک وسیله نقلیه به منظور نقشه برداری بهینه شده است.

 

ارز دیجیتال Honey و ماینر هایومپر

HONEY ارز دیجیتال هایومپر (Hivemapper) در شبکه نقشه برداری غیرمتمرکز است. شبکه هایومپر (Hivemapper) بر روی بلاک چین Solana ساخته شده است. مشارکت کنندگان نقشه با مشارکت در شبکه Hivemapper، HONEY را استخراج می کنند. تعداد ثابتی از توکن‌های HONEY در طول زمان به طور کاهشی ضرب می‌شوند. حداکثر تعداد توکن های HONEY  ده میلیارد عدد است. توکن‌های استخراج شده HONEY ابتدا در کیف پول Hivemapper Web3 در دسترس خواهند بود و پس از آن کاربر می‌تواند آن را به سایر کیف پول‌ها یا صرافی‌ها انتقال دهد.

نحوه توزیع توکن‌ها به شرح زیر است:

 • ۲۰ درصد برای سرمایه‌گذاران اولیه
 • ۲۰ درصد برای تیم پروژه که سیستم‌های فنی و عملیاتی مورد نیاز را می‌سازند.
 • ۱۵ درصد برای شرکت هایومپر که تکنولوژی و امنیت مداوم ارائه می‌کند.
 • ۵ درصد برای بنیاد هایومپر
 • ۴۰ درصد به عنوان پاداش برای مشارکت‌کنندگان

با راه‌اندازی شبکه اصلی هایومپر، فرآیند ماین ‌۴ میلیارد توکن مربوط به مشارکت‌کنندگان آغاز خواهد شد. در ادامه هر دو سال، حداکثر ۴۰ درصد نرخ مینت‌ توکن‌های جدید کاهش پیدا خواهد کرد.

طبق اعلام هایومپر برنامه ذکر شده،‌ قطعی نیست و ممکن است دچار تغییر شود. این تغییر به میزان پیشرفت نقشه بستگی دارد. اگر سرعت پیشرفت نقشه در بالاترین حد باشد، مطابق با برنامه بالا پیش خواهند رفت. اگر سرعت پیشرفت پایین باشد، کم‌شدن نرخ مینت توکن‌های جدید، مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید.

پیشرفت در هر ناحیه بر اساس سه عامل پوشش، فعالیت و تاب‌آوری اندازه‌گیری می‌شود و برای این‌که پیشروی طبق برنامه کاهش نرخ مینت صورت بگیرد،‌ باید همه منطقه‌ها به حداقل‌‌‌های این سه عامل برسند. برای محاسبه پیشرفت کل نقشه، هر منطقه بر اساس اهمیتی که دارد، دارای یک ضریب خواهد بود. حداقل تعیین‌شده برای پارامترهای هر منطقه در هر هفته به شرح زیر است:

 • پوشش: ۱۰ درصد منحصربه‌فرد از هر منطقه
 • فعالیت: پیمودن ۱۰۰ کیلومتر به طور متوسط توسط هر راننده
 • تاب‌آوری: توسط ۱۰ درصد برتر از مشارکت‌کنندگان، بیش‌تر از ۶۰ درصد پوشش ایجاد نشود. به عبارت دیگر مشارکت‌کنندگان بیشتری دخیل باشند.

 

صرافی و کیف پول مناسب ارز HONEY چیست؟

در حال حاضر توکن HONEY مینت نشده است. طبق اعلام این پروژه از جولای ۲۰۲۲ تحویل دش کم ها آغاز خواهد شد. هایومپر گفته است که از لیست‌شدن HONEY در صرافی‌های بزرگ استقبال می‌کند، اما برای این مورد عجله‌ای ندارند. برای نگهداری این رمزارز نیز به جز کیف پول هایومپر،‌ کیف پول‌هایی که از شبکه سولانا پشتیبانی می‌کنند نیز مناسب هستند.

 

مدل کارکرد ماینر هایومپر (Hivemapper)

مدل Burn and Mint Equilibrium with Net Emissions استفاده می شود، به این صورت که هر زمان که مصرف کنندگان نقشه برای دسترسی به شبکه، توکن هایی را می سوزانند، همان طور که در شکل زیر نشان داده شده است، تعداد معادلی از توکن ها به مخزن پاداش برای مشارکت کنندگان نقشه اضافه می شود.

مشتریانی که می‌خواهند از API‌های نقشه Hivemapper را در برنامه‌های خود استفاده کنند، می‌توانند آن‌ها را با Map Credits خریداری کنند. کردیت نقشه با سوزاندن توکن‌های HONEY، قبل از هر گونه استفاده از API های نقشه ایجاد می‌شود. سوزانده‌شدن و کم شدن توکن‌های در گردش، امکان مینت توکن‌های جدید و پرداخت به مشارکت‌کنندگان نقشه به عنوان پاداش را ایجاد می‌‌کند. بنابراین به میزانی که توکن سوزانده می‌شود، توکن جدید مینت شده و به استخر پاداش مشارکت‌کنندگان اضافه می‌شود.

ماینر هایومپر دش کم

شکل ۵:‌ هنگامی که مصرف کنندگان نقشه از API های نقشه استفاده می کنند، این تراکنش توکن ها را می سوزاند و تعداد معادلی از توکن ها برای پاداش دادن به مشارکت کنندگان دوباره به مجموعه اضافه می شود.

هایومپر چه سرویس‌هایی ارائه می‌کند؟

در حال حاضر می‌توان گفت که شبکه هایومپر دو سرویس برای کاربرانش در نظر گرفته است که شامل داشبورد و APIهای نقشه است.

داشبورد

داشبورد جایی است که یک مشارکت‌کننده، محتوای جمع‌آوری‌شده از داش‌کم خود را برای پردازش، بارگذاری می‌کند. پس از اعمال تغییرات مورد نیاز و اضافه‌شدن محتوای کاربر به نقشه جهانی، مشارکت‌کنندگان می‌توانند به ازای هر مشارکتی که انجام داده‌اند، پاداش‌ کسب‌شده را در داشبورد بررسی کنند.

همه داشبوردها ناشناس و عمومی هستند. این یعنی شما هم می‌توانید داشبورد خود و هم داشبورد دیگر مشارکت‌کنندگان را بدون اطلاع از هویت آن‌ها مشاهده کنید. برای مشاهده داشبوردها می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

سرویس‌های API نقشه

هایومپر APIهای تصاویر نقشه قدرتمندی را ساخته است که توسعه‌دهنده‌ها و سازمان‌های مختلف، می‌توانند با هزینه‌ای مقرون به صرفه از آن‌ها در برنامه‌های خود استفاده کنند. بنیاد Hivemapper تضمین داده است که هر شرکت یا سازمانی می تواند به ساخت و تجاری‌سازی APIها روی هایومپر بپردازد. این API‌ها می‌تواند شامل مسیرهای رانندگی، جستجوی جغرافیایی، ترافیک و غیره باشد.

نقشه راه هایومپر

برنامه‌ای که هایومپر برای ادامه راهش در نظر گرفته و ارائه کرده است به شرح زیر است:

 • تست‌نت آلفا شبکه هایومپر (تابستان ۲۰۲۲): در این فاز به مشارکت‌کنندگان در قالب پول نقد پاداش داده می‌شود و همچنین یک دا‌ش‌کم رایگان دریافت خواهند کرد.
 • بنیاد هایومپر (تابستان ۲۰۲۲): تشکیل رسمی این بنیاد انجام خواهد شد.
 • آغاز ارسال DashCamها (تابستان ۲۰۲۲): سفارش‌های اولیه در این زمان ارسال خواهند شد.
 • نسخه بتا مین‌نت شبکه هایومپر (نیمه دوم ۲۰۲۲): توسعه در ۳۰ ناحیه انجام خواهد شد و از این زمان به بعد،‌ پرداخت پاداش‌ها فقط در قالب توکن HONEY انجام خواهد شد.
 • لانچ جهانی شبکه هایومپر (نیمه دوم ۲۰۲۲): گسترش هایومپر و توکن HONEY در مقیاس جهانی انجام خواهد شد.

در مرحله بتا، مشارکت‌کنندگان می‌توانند در هر مکانی نقشه‌برداری و کنترل کیفیت داشته باشند، اما آنها فقط می‌توانند در مناطق خاصی پاداش کسب کنند که در تصویر فوق به آن‌ها اشاره شده است.

نقشه ماینر هایومپر دش کم

برای مشاهده نقشه ماینر هایومپر دش کم بر روی عکس نقشه زیر کلیک نمایید.

نقشه ماینر دش کم

 

درآمد ماینر هایومپر دش کم چقدر است؟

به ازای نقشه برداری از  هر تایل یا کاشی که قبلا توضیح داده شد معادل $۰.۰۱۵ دریافت می کنید.

مثال:

مسیر بین سانفرانسیسکو تا لس آنجلس: ۱۲۱۰۰۰ تایل و درامد معادل ۱۸۱۵ دلار خواهد بود (فاصله: ۱۲۱ sq km)

 

خرید ماینر هایومپر دش کم – قیمت خرید ماینر هایومپر دش کم

 

 

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=77931

دیدگاهتان را بنویسید

منوی اصلی