ماینر M2 Pro انقلابی در عرصه استخراج رمز ارزها

ماینر M2 Pro انقلابی در عرصه استخراج رمز ارزها

ماینر M2 Pro انقلابی در عرصه استخراج رمز ارزها

ماینر MXC و شبکه مربوط به آن

ماینر MXC مدل  M2 Pro نسل جدید ماینرهای بی صدا است که رقیب اصلی و سر سخت ماینرهای هلیوم محسوب می‌شود . هدف دستگاه M2 Pro گسترش شبکه ارتباطی با مصرف حداقل انرژی (LPWAN) است. به همین منظور مصرف این دستگاه فقط ۳.۵ وات است. برخلاف شبکه هلیوم که اتصال دستگاه‌ها به همدیگر کمی چالش برانگیز است، در شبکه MXC پس از نصب دستگاه، درآمدزایی اغاز می‌شود . درآمد ماینر M2 Pro به صورت تقریبی بین ۹ تا ۱۴ دلار در روز است. الگوریتم شبکه MXC به صورت P.O.P (اثبات شرکت در انجام کار) است که برای اولین بار توسط این ماینر استفاده شده است.

ماینر M2 Pro انقلابی در عرصه استخراج رمز ارزها | کریپتالین |

میزان درآمد ماینر M2 Pro

درآمد ماینر MXC ثابت است، اگر قیمت ارز MXC بالا برود، میزان MXC استخراج شده کاهش می‌یابد و اگر قیمت ارز MXC کاهش یابد، میزان MXC استخراجی توسط این ماینر نیز افزایش میابد.
توجه : بنیاد MXC Foundation این حق را دارد که در آینده این شرایط ذکر شده را تغییر دهد اما درآمد دستگاه ها را تضمین کرده‌اند که کاهش نخواهد یافت و موضوع نصف شدن میزان درآمد که در استخراج ارز هلیوم و بیتکوین (Halving) وجود دارد، در مورد شبکه MXC اتفاق نخواهد افتاد.
ماینر M2 Pro قابلیت استخراج چند ارز مختلف و به صورت همزمان را دارد، در حال حاضر به جز ارز MXC ارز های دیگری نیز از جمله BTC را نیز استخراج می‌کند (با توجه به این که الگوریتم استخراجی بیتکوین SHA256 است منظور این است که معادل MXC استخراجی پاداش بیتکوینی دریافت می‌کنید)، تا انتهای سال ۲۰۲۲ وعده داده شده که DOT نیز به ارزهای قابل استخراج این دستگاه اضافه خواهد شد. این ماینرها به دلیل نوع شبکه‌ای که دارند یک سرمایه‌گذاری بلند مدت محسوب می‌شوند و برای مدت زمان کوتاه، بهره‌وری مناسبی ندارند زیرا کوین استخراج شده بر بستر شبکه اتریوم انتقال داده می‌شود و همانطور که میدانید کارمزد (gas fee) شبکه اتریوم بالا است.

نقشه شبکه‌ی MXC و نحوه محاسبه میزان درآمد

اگر به سایت MXCmapper مراجعه کنید میتوانید نقشه پراکندگی ماینرهای M2 Pro را مشاهده کنید. برای مشاهده نقشه MXC می‌توانید بر روی عکس زیر کلیک کنید. همانند نقشه‌ی هلیوم، موقعیت‌ مکانی دستگاهها را به صورت یک پنج ضلعی به قطر ۱.۵ کیلومتر بر روی نقشه مشاهده می‌کنید. در هر ۱.۵ کیلومتر، به ۱۰ دستگاه اولی که فعالیت خودشون رو آغاز کنند درآمد کامل تعلق میگیرد  از دستگاه ۱۱ به بعد در هر ۱.۵ کیلومتر، میزان درآمد کاهش می‌یابد. شبکه‌ی MXC ماینرهای فعال در یک منطقه را براساس کوین استخراج شده‌ی موجود در هر ماینر مرتب می‌کند. این به آن معنا هست که اگر شما کوین استخراج شده‌ی خودتان را برداشت کنید و تعداد دستگاه‌های فعال منطقه شما بیشتر از ۱۰ عدد باشد، پس از استخراج، درآمد شما نسبت به قبل از برداشت کاهش میابد.

نقشه mxc

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=76248

    دیدگاهتان را بنویسید

    منوی اصلی