نحوه نگهداری ماینر و افزایش طول عمر آن

نحوه نگهداری ماینر و افزایش طول عمر آن (جامع)

راهنمای جامع نگهداری ماینر

در این مقاله به طور عمده نکات مربوط به نگهداری دستگاه‌های ماینر آموزش داده می‌شود از نظر محتوا کامل‌ترین مقاله است هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع است. پرسنل مرتبط با فارم ماینینگ باید با روش‌های اصولی نگهداری ماینر از جمله ارتقا سیستم، بازنشانی، بازیابی، بازیابی کارت SD آشنا باشند. در همین حال، تسلط بر روش‌های ساده بررسی خطا، مانند حفاظت در دمای بالا، خطای فن، خطای شبکه ضروری است. پرسنل بهره برداری و تعمیر و نگهداری نیز باید درک مشخصی از توان، شبکه، محیط و غیره مزرعه یا فارم ماینینگ داشته و مرتباً کار بازرسی مربوطه را انجام دهند. یافتن مشکلات و حل به موقع آنها می‌تواند میزان خطای ماینر را کاهش دهد.

 1. بازرسی منظم روزانه
 2. نکاتی در مورد نصب
 3. جدول عیب یابی ماینر
 4. جدول بازرسی عملکرد و نگهداری روزانه

۱.بازرسی منظم روزانه

هر دو ساعت میزان هشریت ماینر را بررسی کنید. نرم افزار مدیریت دسته ای BTC Tools می‌تواند در سایت برای مشاهده یا ورود به سیستم مربوط به استخر استخراج مربوطه برای بررسی وضعیت هش ریت استفاده شود. BTC Tools می‌تواند ماینرها را به صورت دسته‌ای در استخر مستقر کرده و دما و هشریت را در لحظه مشاهده کند. توصیه می‌شود Google Chrome را نصب کرده و به عنوان پیش فرض تنظیم کنید و از این مرورگر استفاده کنید.  برای ورود به پلتفرم بدون وارد کردن نام کاربری و رمز عبور ، روی ماینر اسکن شده دوبار کلیک کنید. اگر رمز روت پلتفرم استخراج تغییر کرده باشد، ما باید روی “تنظیمات” در گوشه سمت راست بالای نرم افزار BTC Tools کلیک کنیم تا هنگام پر کردن نام کاربری و رمز عبور در مرورگر، به یک رمز عبور جدید تغییر دهیم. 

به طور منظم اطلاعات ماینرها را بررسی کنید تا بفهمید که آیا خطایی وجود دارد یا اختلالی رخ داده است؟ دو استخر باقیمانده استخراج باید به غیر از استخر اصلی استخراج پر شود. برای جلوگیری از دستکاری غیرقانونی در ماینرها در استخر و یا توسط سیستم عامل مخرب، توصیه می شود رمز عبور پیش فرض ماینر را تغییر دهید و سیستم عامل غیر رسمی را بارگیری نکنید و به سیستم عامل اورکلاکینگ ارتقا دهید. از نرم افزار APMinerTool می توان برای تغییر رمز ورود به صورت دسته ای استفاده کرد. این نرم افزار همچنین می تواند ماینر را اسکن و مدیریت کند. (لینک آفیشیال بیتمین برای آموزش و دانلود AP MINER TOOL)

APMinerTool

بررسی توان

هر روز از یک مولتی متر استفاده می شود تا بررسی کنید که آیا ولتاژ سوکت PDU ماینر (ورودی برق پاور) در مقدار طبیعی ۲۲۰V ± ۱۰٪ است. اگر ولتاژ خیلی زیاد یا خیلی کم باشد، عملکرد ناپایدار خواهد بود یا کار نمی‌کند، یا حتی ممکن است منبع تغذیه یا ماینر را بسوزاند. در صورت غیرطبیعی بودن ولتاژ، باید به موقع به مهندس برق اطلاع داده شود.

آمپرمتر سه فاز تابلو توزیع برق را هر روز بررسی کنید. اگر انحراف از ۱۵٪ بیشتر باشد ،مهندس برق باید مطلع شود تا تعادل بار سه فاز را بررسی کند. اگر سه فاز نامتعادل باشد، ممکن است باعث افزایش ولتاژ یک مورد خاص شود و لازم است که ماینر را تا حد ممکن به مدار سه فاز توزیع کنید. روی حلقه یک مرحله خاص تمرکز نکنید.

3 phase voltmeter and ammeter INDICATION OF DISTRIBUTION

به طور منظم بررسی کنید که آیا نشت برق در ماینر وجود دارد یا خیر. به علت عدم اتصال به زمین، ممکن است برق در بدنه خارجی ماینرها القا شود به عبارتی بدنه ماینرها برق دار می‌شوند چون انرژی مازاد نمیتواند به زمین منتقل شود. زمانی که ماینر در حال کار است، آسیب دیدن برد کنترل و هش برد بخاطر این موارد بسیار آسان است.

روش ۱: هنگامی که ماینر در حال کار است، از یک مولتی متر برای اندازه گیری اینکه آیا ولتاژ بین پوشش خارجی (بدنه) ماینر و فلز قفسه وجود دارد، استفاده کنید. در صورت وجود ولتاژ، اتصال زمین به خوبی انجام نمی شود (این روش مستلزم آن است که پوشش خارجی ماینر با فلز قفسه تماس نداشته باشد).

روش ۲: وقتی ماینر در حال کار است، اندازه گیری کنید که آیا ولتاژ بین پوشش فلزی پورت شبکه ماینر و پوشش خارجی ماینر وجود دارد. در صورت وجود ولتاژ، اتصال زمین به خوبی انجام نشده است. (این روش مستلزم آن است که پوشش فلزی درگاه شبکه ماینر با صفحه کنترل ماینر در تماس نباشد). اگر اتصال زمین به خوبی انجام نشود، پرسنل آشنا با برق باید آن را بررسی کند.

4

مرتباً زمین (ارت)  قفسه را چک کنید (مقاومت زمین باید کمتر از ۴Ω باشد). در صورت عدم اتصال زمین یا اطمینان از اتصال زمین، به برق کار حرفه ای اطلاع داده می‌شود تا سیستم زمین را به موقع انجام دهد. 

5

به طور منظم سیم و کابل را از نظر فرسودگی بررسی کنید. با استفاده از دماسنج مادون قرمز درجه حرارت قطع کننده مدار، کابل، میله مسی و رابط تابلو توزیع برق را مرتبا چک کنید. اگر سیم مسی یا دماغه مسی تا ۷۰ درجه سانتیگراد گرم شد، برقکار را به موقع مطلع کنید تا رسیدگی کند.

ماینر باید از قطع مکرر برق در امان باشد و باید برای قطع برق برنامه‌ریزی شده باشد. هنگامی که برق قطع می شود، حداقل باید از سوئیچ تهویه هوا در قفسه تا سطح اصلی سوئیچ اصلی خاموش شود. هنگام روشن کردن، باید اطمینان حاصل کنید که سوئیچ تهویه هوای قفسه متصل به ماینر کاملاً خاموش شده است و برای جلوگیری از تأثیر ولتاژ و آسیب رسیدن به آن، سطح ولتاژ سوپیچ اصلی باید مرحله به مرحله باشد تا به ماینر آسیب نرسد.

بررسی شبکه

به طور منظم بررسی کنید که خط پهنای باند شبکه در شرایط نرمال است. آن را از قسمت پشت روتر یا کابل یدکی لپ تاپ بررسی کنید. شبکه های فارم و کاربری عمومی باید جدا باشند تا در صورتی که ویدیو نگاه میکنید و یا سایت های غیر امن میروید اختلالی چه از نظر امنیتی چه از نظر پهنای باند ایجاد نشود،چرا که این عوامل بر نوسان هش ریت به دلیل اتصال بین ماینر و استخر مایننیگ در شرایط خاص تأثیر می گذارد. 

از دستور “Ping” استفاده کنید تا بررسی کنید که آیا تأخیر استخر استخراج شده توسط استخراج کننده فعلی ثابت است. اگر تأخیر بیش از ۱۰۰ میلی ثانیه باشد ، شبکه های داخلی و خارجی باید بررسی شوند. شبکه محلی توسط مدیر شبکه برای خرابی تجهیزات شبکه بررسی می شود. شبکه خارجی باید توسط اپراتور سرویس دهنده خط بررسی شود. اگر تأخیر بیش از حد زیاد باشد، باعث نوسان هش ریت می شود. گزینه Ping در Network-Diagnostics واقع شده است. هنگامی که شبکه با ماینر ۰ هش ریت بررسی می شود ، اگر Ping برای آدرس استخر استخراج کنونی قابل استفاده نیست ، این مورد یک خرابی شبکه است.

6

هر روز دمای تجهیزات شبکه را بررسی کنید. اگر دمای بدنه تجهیزات به ۴۵ درجه سانتیگراد یا بیشتر برسد  نیاز به تغییر موقعیت یا نصب فن برای دفع گرما دارد. تجهیزات شبکه و کابل شبکه را در خروجی هوای گرم ماینر قرار ندهید. اگر دمای پردازنده تجهیزات شبکه خیلی زیاد باشد، بر پایداری و حتی خرابی تأثیر می گذارد. توصیه می شود از کابل شبکه با کیفیت بالا به عنوان کابل اصلی شبکه استفاده کنید. وقتی شبکه بیش از ۱۵ دقیقه قطع شود، ماینر باید خاموش شود.

بررسی دما و رطوبت

دما را هر روز در ورودی هوای ماینر اندازه‌گیری کرده و سعی کنید آن را در دمای ۱۰ تا ۲۵ درجه سانتیگراد کنترل کنید. اگر دمای ورودی هوا به ماینر بیش از ۳۰ درجه سانتیگراد باشد، به راحتی باعث فعال شدن محافظت در برابر درجه حرارت بالا شده و در نتیجه هش ریت ماینر ۰ می‌شود دقت کنید جهت نصب فنهای ماینر درست باشد می‌بایست یک فن مکنده و فن دیگر دمنده باشد. مزرعه ماینر(فارم ماینینگ) باید طوری طراحی  شود که دمای محیط را کاهش دهد، مانند نصب پرده آب، نصب فن فشار منفی و جداسازی هوای گرم و سرد (از صفحاتی برای جلوگیری از ورود هوای گرم خروجی ماینر به ناحیه هوای سرد ورودی هوا استفاده شود).

7

 بررسی دمای پایین

لازم است که دمای محیط کار برای ماینر بین ۰ تا ۴۰ درجه سانتیگراد باشد. در حالی که در برخی مناطق، درجه حرارت در زمستان می تواند بسیار کم باشد و به منفی ۱۰ تا منفی ۲۰ درجه سانتیگراد برسد که ممکن است باعث ایجاد برخی از مشکلات مانند سوختن هشبرد، خاموش شدن هشبرد، خراب شدن تراشه‌ها، فعال شدن محافظت در برابر دمای پایین و عدم خواندن سنسور دما شود.

بررسی رطوبت

هر روز رطوبت را در نزدیکی ورودی هوای ماینر اندازه گیری کنید، بررسی کنید اگر رطوبت بیش از ۶۵٪ RH باشد، باید کاهش یابد. اگر فاصله بین پرده آب و قفسه خیلی نزدیک باشد، رطوبت هوا افزایش می یابد. به طور کلی ، فاصله باید ۲-۳ متر باشد ، خیلی نزدیک یا خیلی دور نباشد (اگر فاصله خیلی زیاد باشد ، اثر خنک کننده را ضعیف می کند). اگر رطوبت بالا به صورت طولانی مدت باشد و در نزدیکی فارم، یک کارخانه شیمیایی با مقیاس بزرگی وجود داشته باشد که باعث افت کیفیت هوا شود، باعث تسریع در خوردگی و یا حتی باعث از بین رفتن هش برد می‌شود. برای کاهش رطوبت هوای ورودی‌، می توان جریان آب پرده آب را کاهش داد. توصیه می شود که ماینر نباید در نزدیکی زمین شور-قلیایی یا در کنار دریا روشن شود زیرا  به راحتی منجر به اکسیداسیون و خوردگی ماینر می‌شود.

8

بررسی پرده آب

پرده آب را هر روز از نظر نشت آب غیر عادی به داخل زمین در داخل فارم بررسی کنید، اینکه آیا آب به طور مساوی جریان دارد یا اینکه بقایای قلیایی سفید وجود دارد. انسداد پرده آب یا توزیع ناهموار جریان آب باعث کاهش اثر و باعث افزایش دما می‌شود، بنابراین پرده آب باید مرتبا تمیز شود. همچنین لازم است که به طور منظم بررسی کنید که آیا حجم آب در پرده آب طبیعی  و یا غیر عادی است.

9

عکس راست: اگر گرد و غبار زیادی در اطراف پرده آب وجود دارد، یک لایه توری اضافه کنید تا پرده آب مسدود شود.

بررسی محیطی

عملکرد فن فشار منفی زمین را هر روز بررسی کنید تا ببینید آیا سرعت کم یا تعلیق وجود دارد. مزرعه استخراج ماینر باید در محل تمیز شود تا زمین بدون گرد و غبار باشد.

هر ماه به طور منظم گرد و غبار ماینر را بررسی کنید. می توانید فن جلوی ماینر را باز کرده و مشاهده کنید. اگر مقدار زیادی گرد و غبار، خاک و غیره در داخل هیت سینک ماینر یافت شود، که فن هوا را مسدود می کند و باعث فعال شدن حالت محافظت در دمای بالا در ماینر می شود(حالتی که ماینر استاپ می‌شود)، باید به موقع تمیز شود. گرد و غبار را با یک برس نرم آنتی استاتیک به آرامی پاک کنید. مراقب باشید از برس های سخت استفاده نکنید و یا زور زیادی وارد نکنید. در غیر این صورت، ممکن است هیت سینک ها کنده شوند. (توجه داشته باشید که هنگام جدا کردن فن ، ۴ پیچ فن را جدا کنید ، پیچ با برچسب موجود بر روی بدنه به هیچ وجه جدا نکنید)

10

مزارع استخراج ماینر در مناطقی از جهان به طور کلی گرد و خاک دارند. صفحه گرد و غبار را هر هفته بررسی کنید و فیلترها را مرتباً با ابزارهایی مانند جاروبرقی تمیز کنید. اگر گرد و غبار و شن و ماسه زیادی در فارم وجود دارد، اما فیلترها نصب نشده است، لازم است به موقع اقدامات مناسب برای جلوگیری از ورود گرد و غبار را انجام دهید.

11

در روزهای بارانی توجه داشته باشید تا از تأثیر باران یا آب در فارم، به ویژه موقعیت در و برخی مناطق غیر بسته جلوگیری شود.

بررسی بصری

هر روز ورودی هوای ماینر را بررسی کنید تا بوسیله زباله و گرد و خاک مسدود نشده باشد و به موقع آن را تمیز کنید تا بر حجم هوا تأثیر نگذارد و باعث فعال شدن حفاظت ماینر در برابر افزایش دما  و در نتیجه آن هشریت ۰ نشود.  بررسی کنید که چراغ نشانگر ماینر نشان دهنده وضعیت عادی است یا خیر، همانطور که میدانید چراغ قرمز نشان دهنده خطا است که باید بررسی شود. بررسی کنید که آیا فن‌های ماینر در حال کار هستند یا خیر. اگر مشخص شد که پره های فن خراب یا از کار افتاده اند، باید به موقع تعویض شوند. همچنین می توانید از ورود به کرنل لاگ(KERNEL LOG) ، معیوب بودن فن را بررسی کنید. هنگام تعویض فن مراقب باشید آن را به صورت معکوس نصب نکنید، در غیر این صورت هوا از ماینر تخلیه نمی‌شود.

بررسی کنید که آیا کابل شبکه آسیب دیده است و نمی‌توان از آن استفاده کرد یا خیر. استفاده از کابل‌های ۱/۲ که به راحتی بیش از حد دچار اضافه بار می شوند توصیه نمی شود. توصیه می شود کابل‌های برق ۱۰ آمپر یا بالاتر را با ولتاژ ۲۲۰ ولت خریداری کنید و طول آن حداقل ۱.۵ متر باشد.

نکاتی در مورد نصب و جداسازی قطعات ماینر

نکاتی مربوط به نصب

شکل ظاهری ماینر را از نظر وجود ضربه‌های شدید بررسی کرده و ماینر را تکان دهید تا بررسی کنید آیا پیچ یا هیت سینکی خارج می شود(یا صدای تکان خوردن می‌دهد). بررسی کنید که آیا ظاهر دو فن آسیب دیده است یا خیر. قسمت خالی میله مسی را از نظر کج شدن بررسی کنید تا باعث خرابی برد و عیب های دیگر نشوند.

قبل از قرار دادن ماینرها در قفسه ، بررسی کنید که آیا کابل ها (فن، منبع تغذیه ۶ پین و هش برد) به طور محکم وصل شده اند یا خیر. جهت خط ۶Pin برد پاور نباید معکوس شود. نباید کابل برق ۶Pin را به طور معکوس  به برد کنترل متصل کرد زیرا باعث سوختن هش برد می شود. قرار دادن معکوس خط تغذیه برد کنترل نیز باعث سوختن برد کنترل می شود. شل شدن و قرار دادن معکوس ممکن است باعث سوختن دستگاه شود. شل شدن یا تماس ضعیف بین خط برق و پریز مجاز نیست. لطفا در خرید سوکت و کابل برق توجه کنید.

12

ماینر را به صورت کامل بررسی و مدیریت کنید تا در حمل و نقل آن آسیب نبیند. حمل مستقیم کابل هش برد یا کابل برق با دست ممنوع است و پرتاب آن ممنوع است. هنگامی که کارگران مشغول کار با ماینر هستند، باید به آنها بگویید که دستگاه را پرتاب نکنند، این باعث می شود که هیت سینک‌ها  و تراشه‌های موجود در بردهای داخل ماینر از کار افتاده یا فن خارجی را تحت تأثیر قرار دهد و باعث آسیب یا حتی اسقاط شود.

13

پس از اینکه ماینرهای جدید روی قفسه قرار گرفتند، آدرس سرور استخر استخراج و سرور را با استفاده از نرم افزار دسته ای APMinerTool یا BTC Tools تغییر دهید، IP ثابت را مطابق با الزامات تنظیم کرده و نرمال بودن هش ریت ماینر را تأیید کنید. هنگامی که یک ماینر در قفسه قرار می گیرد، روی IP موقعیت اصلی قفسه تنظیم می شود.

به برنامه ریزی آدرس IP هنگام استقرار ماینرها به صورت دسته ای، دقت کنید. به طور کلی، یک قفسه توسط یک بخش شبکه مدیریت می شود و از ابزار APMinerTool “پیکربندی IP” می توان برای آدرس IP ماینر ثابت استفاده کرد.14

نکاتی درباره جدا کردن ماینر

قبل از بیرون آوردن ماینر از قفسه، تأیید کنید که آیا می توان عیب ماینر را در سایت به حالت عادی برگرداند. به طور کلی، مشکلاتی از قبیل فعال شدن حفاظت در دمای بالا، خرابی فن، خرابی شبکه و خرابی سیستم (ذخیره سازی برخی قطعات یدکی در مزارع استخراج ماینر پیشنهاد می شود) می تواند در فارم حل شود. قضاوت اشتباه در مورد خطا را به حداقل برسانید. با مشاهده کرنل لاگ در ماینر، می توان قضاوت اشتباه در مورد خطای فن را مشاهده کرد. 

15

تأیید کنید که آیا IP با ماینر مطابقت دارد تا از برداشتن اشتباه ماینر جلوگیری کنید. اگر IP ماینر تأیید نشود، می توان از Search IP استفاده کرد، مستقیماً بر روی Start کلیک کنید و سپس کلید IP ماینر را فشار دهید یا گزینه “Configure IP” را بر روی نرم افزار APMinerTool کلیک کنید و با فشار دادن دکمه IP بر روی ماینر آن را تایید کنید.

16

قبل از قرار دادن ماینرها در قفسه ها و بیرون آوردن آنها از قفسه ها، لازم است خاموش شوند. به آرامی ماینر را بردارید، حمل ماینر از کابل هش برد یا کابل برق و یا پرتاب از ارتفاع ممنوع است. اگر قفسه فارم دارای عایق حرارت سرد باشد ، جای خالی ماینرها پس از جداسازی ماینر از قفسه ماینر باید مسدود شود تا از بازگشت هوای گرم جلوگیری شود. ماینرها خارج از قفسه باید عاری از گرد و غبار و رطوبت باشند، به آرامی و منظم در منطقه تعیین شده قرار بگیرند.

17

 

خرید ریگ ماینینگ – خرید کیس ماینینگ – خرید ریگ ماینینگ AMD – خرید ریگ ماینینگ INVIDIA – خرید ماینر ایسیک –  خرید ماینر MXC – خرید ماینر هلیوم

 

چگونه ماینر را از گرد و غبار پاکسازی کنیم؟

چگونه دستگاه‌های ماینر را از گرد و غبار و آلودگی پاکسازی کنیم؟ چه زمانی باید ماینر را تمیز کنیم؟

 •  هنگامی که متوجه می‌شوید پوشش ماینرها غبارآلود است.
 •  زمانی که به دلیل تجمع گرد و غبار یا سایر آلودگی‌ها(حشرات و …) بر روی هشبرد، دمای هشبرد بالا می‌رود که در این صورت ماینر به درستی کار نمی کنند.
 •  وقتی ماینر را بررسی می‌کنید. گرد و غبار را به طور مرتب تمیز کنید‌، توصیه می کنیم این کار را ماهانه انجام دهید

نکته بسیار مهم: ماینرها در طول تمیز کاری باید خاموش باشند.

تجهیزات مورد نیاز: کمپرسور هوا + دستگاه فشار هوا (تفنگ هوا) و یا دستگاههای دمنده (بلوئر)

دامنه فشار هوا: ۰.۷ +/- ۰.۰۵ مگاپاسکال

 

clear1

 

چگونه تمیز و گرد و غبار کنیم؟

 • با استفاده از تفنگ هوا دو بار به آرامی فن های جلو و عقب را با فشار تنظیم شده تمیز کنید
 • تفنگ هوا را نزدیک فن قرار دهید، مراقب باشید برای جلوگیری از آسیب دیدن تیغه های جلوپنجره یا فن‌ها را لمس نکنید، هر شکاف را برای ۲-۳ ثانیه دمیده و مراحل را ۲ تا ۳ بار تکرار کنید

cleaner2

اگر تفنگ بادی نمی تواند گرد و غبار را به دلیل رطوبت زیاد (باعث گیر افتادن گرد و غبار شود) تمیز کند ، باید فن را برداشته و گرد و غبار رسوب کرده را با برس نرم پاک کنید و یا با موادی نظیر تینر فوری و یا اسپری‌های تمیز کننده بردهای الکترونیکی (حتما اسپری خشک باشد و از اسپری چرب استفاده نکنید) بشویید.

نکاتی که باید در نگهداری ماینر دقت کنید

 • ماینر را از نظر ظاهری و یا سینک گرمایی (تبادل گرما با بیرون از محیط) بازرسی کنید.
 • ماینر را در محیطی عاری از گرد و غبار و آزاد از لحاظ گردش هوا نصب کنید.
 • در حین نصب ماینر از دستکش ضد الکتریسیته ساکن استفاده کنید.
 • هنگام نصب یا نگهداری ماینر، برق را قطع کنید در غیر این صورت، برد کنترل آسیب می‌بیند.
 • از منبع تغذیه ای استفاده کنید که ظرفیت آن ۲۰ درصد بیشتر از مورد نیاز آن باشد. وقتی خروجی واقعی منبع تغذیه با توان مورد نیاز ماینرها مطابقت نداشته باشد، نرخ هش (هش ریت) کم خواهد شد.
 • پورتهای مثبت و پورتهای منفی کانکتورهای ۶ پین D/C power of PSU را به درستی به برد کنترل ماینر و بردهای هش وصل کنید. اگر به اشتباه وصل شوند، منبع تغذیه وارد حالت حفاظت می‌شود. علاوه بر این‌، برد کنترل و برد هش خواهند سوخت. (توجه: زرد =مثبت ؛ سیاه =منفی)

1

 

 • از یک منبع تغذیه برای یک ماینر استفاده کنید. ماینر می‌تواند از منابع تغذیه مختلف برق دریافت کند، اما هر هش برد فقط از یک منبع تغذیه می‌تواند برق دریافت کند. فرقی ندارد کدام کابل شش پین را به کدام سوکت شش پین وصل می‌کنید.
 • ابتدا هش برد ، سپس برد کنترل را به برق وصل کنید. 
 • مطمئن شوید ماینر از لحاظ الکتریکی به درستی زمین شده است.
 • نصب حفاظت از صاعقه یا برقگیر؛ در غیر این صورت، درصورت برخورد صاعقه ممکن است کلیه تجهیزات آسیب ببینند.
 • ماینر فقط از طریق کابل اترنت قابلیت اتصال به اینترنت دارد و اتصال WiFi را پشتیبانی نمی کند. می توان از کابل های معمولی RJ45 استفاده کرد.
 • در صورت عدم اتصال به اینترنت یا خرابی شبکه، اگر بتوان آن را در ۱۵ دقیقه برطرف کرد، ماینرها نیازی به جدا کردن و راه اندازی مجدد ندارند. اگر خرابی در مدت زمان کوتاهی برطرف نشد، ماینر را خاموش کنید. اتصال ناپایدار به اینترنت باعث خرابی ماینر می شود. روترهای مختلف تنظیمات متفاوتی دارند، برای اطلاع از تعداد ماینرهایی که می توانند به روتر شما متصل شوند، با ارائه دهنده روتر خود مشورت کنید. سرعت اینترنت ۱ مگابیت بر ثانیه می تواند تا ۱۵۰ ماینر را پشتیبانی کند.
 • یک استخراج کننده ماهانه از ۵۰۰ مگابایت اتصال اینترنت استفاده می کند.
 • از مرورگرهای پشتیبانی شده استفاده کنید: Google Chrome و Firefox
 • مرتباً ماینر را تمیز کرده و گردگیری کنید. وقتی راه هوایی جلوی سینک های حرارتی مسدود شود، ماینر تحت تأثیر قرار می گیرد.

 

کارهایی که در نگهداری ماینر نباید انجام دهید

مهم: از چند منبع تغذیه (پاور) برای تغذیه یک هش برد استفاده نکنید.

 •  در مکان بسته یا محدود از ماینر استفاده نکنید. هرگونه اقدامی که جریان هوا در ماینر را مسدود کند ممنوع است.
 • از ماینر در محیطی که چگالش زیاد یا میزان نمک و رطوبت هوا در هوا زیاد است استفاده نکنید. رطوبت توصیه شده زیر ۶۵ است. مکان‌های ساحل دارای نمک زیادی در هوا هستند که می تواند به راحتی به برد هش آسیب برساند.
 • از ماینر در دمای بالا استفاده نکنید. توصیه می شود دمای محیط کار ۵ تا ۳۵ درجه سانتیگراد باشد. در دمای محیط پایین ، نرخ هش کم خواهد بود. در دمای بالا برای مدت طولانی ، ماینر خراب می شود. دمای کار معمولی ماینر همانطور که گفته شد بین ۵ تا ۳۵ درجه میباشد.
 • در شرایطی که مقدار زیادی گرد و غبار جمع شده است از پرده آب یا پد سلولزی (به عنوان خنک کننده) استفاده نکنید، بخار آب به محل تجمع گرد و غبار چسبیده و برد های هش را دچار مشکل می‌کند.
 • استفاده از سوئیچ ها یا روترهای دارای عملکرد PoE مجاز نیست زیرا برد کنترل ماینر را می‌سوزاند.
 • از دست زدن به برد کنترل، اتصالات و کانکتورهای آن خودداری کنید زیرا کانکتورها مستقیماً به پین ​​های IC متصل شده اند. لمس این اتصالات در صورت تخلیه الکترواستاتیک، سبب خرابی IC می‌شود.
 • از ماینری که به نظر آسیب دیده است استفاده نکنید.

عیب یابی ماینر

دلایل مختلفی برای عدم کارایی صحیح ماینر وجود دارد ابتدا شبکه را بررسی کنید، سیستم‌عامل را به‌روز کنید، ماینر را مجدداً تنظیم کنید، کابل‌ها را بررسی کنید، منبع تغذیه را تعویض کنید، برد کنترل را دوباره روشن کنید، گردوغبار را تمیز کنید و دمای محیط را پایین بیاورید اگر با موارد گفته‌شده مشکلات ماینر حل نشود، باید به خدمات پس از فروش برگردد که به‌طور خلاصه به شرح زیر است:

مشکل روشن نشدن ماینر

ابتدا بررسی کنید که آیا کابل‌های منبع تغذیه و برق متصل هستند یا خیر درصورتی‌که تمامی کابل‌ها متصل بود با استفاده از مولتی‌متر ولتاژ تک‌تک سوکت‌های شش پین را اندازه‌گیری نمایید این ولتاژها می‌بایست ۱۲ ولت باشند.

راه‌حل‌های احتمالی روشن نشدن ماینر

 • اتصال کابل اینترنت
 • تعویض منبع تغذیه معیوب
 • تعویض برد کنترل ماینر

مشکل پیدا نشدن آی‌پی (IP) ماینر

 • بازگرداندن به تنظیمات کارخانه یا خاموش کردن ماینر (Reset Factory)، دکمه گزارش IP را فشار دهید تا تنظیم مجدد شود.
 • بررسی کنید که آیا ماینر و کامپیوتر در یک شبکه هستند یا خیر.
 • روتر DHCP را روشن نمی‌کند یا زمان تمدید خیلی طولانی است
 • آی‌پی را درست وارد نمی‌کنید

راه‌حل‌های احتمالی پیدا نشدن آی‌پی ماینر

 • دوباره آی‌پی ماینر را جستجو کنید
 • ماینر و کامپیوتر را حتماً به یک شبکه وصل کنید
 • روتر DHCP را روشن کرده و مدت‌زمان تمدید را ۲ ساعت تنظیم می‌کند
 • بخش IP صحیح را دوباره اضافه کنید

مشکل عدم امکان ورود به پنل تنظیمات ماینر

 • آی‌پی اصلی پس از جابجایی ماینر با شبکه فعلی سازگار نیست
 • مشکلات سازگاری مرورگر اینترنت
 • بررسی صحیح رمز ورود
 • بازگرداندن به تنظیمات کارخانه یا مسدود کردن صفحه کنترل با کارت

راه‌حل‌های احتمالی عدم امکان ورود به پنل تنظیمات ماینر

 • شبکه فعلی را تغییر دهید تا با سایت قبلی سازگار باشد
 • از Google Chrome یا Firefox استفاده کنید

مشکل عدم نمایش اطلاعات هشریت و … پس از ورود به پنل ماینر

 • کابل فن به برق متصل است یا فن از کار افتاده است؟
 • ماینر می‌تواند استخر استخراج را پینگ کند؟
 • تنظیمات آی‌پی استاتیک اشتباه است؟
 • آدرس سرور استخر استخراج به‌درستی تنظیم شده است؟

مشکل هشریت کم در ماینر

بررسی کنید که آیا سیم و کابل‌های شش پین ماینر کاملاً به برق وصل شده است یا خیر؟

راه‌حل‌های احتمالی برای رفع مشکل هشریت پایین در ماینر

 • دوباره کابل‌ها را وصل کنید
 • منبع تغذیه معیوب را تعویض کنید

مشکل چشمک زدن چراغ قرمز ماینر

 • آیا ماینر به اینترنت متصل است؟
 • آیا فن‌ها سالم هستند و دمای هشبرد بالا نرفته است؟

راه‌حلهای احتمالی رفع مشکل چشمک زدن چراغ قرمز ماینر

 • تعویض فن‌های ماینر در صورت کم بودن دور فن
 • دمای محیط را کاهش دهید و ماینر را گردگیری نمایید

مشکل صفر بودن هشریت ماینر برای یک مدت

 • کرنل لاگ ماینر را بررسی کنید آیا دما بالا رفته بوده است؟
 • منبع تغذیه ماینر را بررسی کنید

راه‌حل‌های احتمالی مشکل صفر بودن هشریت ماینر

 • منبع تغذیه را تعویض کنید
 • ماینر را گردگیری کنید و دمای محیط را کاهش دهید

نرم‌افزار تنظیم گروهی ماینر تعداد کمی از ماینرهای فارم را شناسایی می‌کند

 • بررسی کنید آیا سوییچ‌ها سالم و یا روشن هستند؟
 • هر بخش از فارم را مرحله‌به‌مرحله وارد شبکه نمایید

راه‌حل‌های احتمالی شناسایی تعداد کمی از ماینرها در فارم ماینینگ

 • با استفاده از تستر کابل شبکه کابل‌ها را بررسی کنید
 • سوییچ‌ها را بررسی کنید
 • هر قسمت از فارم را مرحله‌به‌مرحله بررسی کنید

مشکل کار نکردن کارت حافظه SD ماینر

 • آیا فایل ایمیج اشتباهی در sd کار قرار داده‌اید؟
 • آیا اسلات کارت حافظه سالم است؟

راح حل‌های احتمالی برای مشکل کار نکردن اسلات کارت حافظه ماینر

 • با دقت فایل مربوطه را Burn نمایید
 • کارت حافظه دیگری را امتحان نمایید
 • اسلات کارت حافظه را با اسپری‌هایی نظیر اسپری ناهید خشک تمیز نمایید

 

 

چگونه ماینر را به تنظیمات کارخانه بازگردانیم؟

چگونه ماینر را به تنظیمات کارخانه بازگردانیم؟ روش های گفته شده در این مقاله برای تمامی ماینر ها تا حدودی یکسان میباشد اما در اینجا ما آنت ماینر را مورد بررسی قرار داده ایم.

۱. بازیابی از طریق دکمه “تنظیم مجدد”

این روش را می توان در عرض ۱۰ دقیقه هنگامی که ماینر در حالت Boot مباشد میتوان انجام داد(حالت بوست همان زمانی است که ماینر را روشن کرده ایم و منتظر وصل شدن به استخر هستیم) . پس از ۲ دقیقه روشن کردن ماینر ، لطفاً دکمه “تنظیم مجدد” را به مدت ۵ ثانیه فشار دهید ، سپس آن را رها کنید. ماینر در مدت ۴ دقیقه تنظیمات کارخانه را بازیابی می کند و به طور خودکار مجدداً راه اندازی می شود (نیازی به خاموش کردن ماینر نیست).

reset1

۲. بازیابی از طریق نرم افزار

وارد رابط کاربری ماینر خود شوید ، روی Upgrade> reset (تنظیم مجدد) کلیک کنید ، سپس روی «OK» (Open) کلیک کنید.

reset2

reset3

۳. بازیابی از طریق دکمه “IP Report” (برای سری Antminer S9 ، T9 ، T9+)

توجه: ماینر به طور خودکار به سیستم عامل پیش فرض کارخانه باز می گردد. این روش فقط برای ماینر قابل استفاده است که دارای شکاف کارت SD در سمت چپ رابط اترنت است. ماینر را خاموش کنید ، سپس IP Reporter را پایین نگه دارید و آن را رها نکنید. در همان زمان، دوباره روی ماینر را به برق بزنید. با انتشار IP Reporter پس از ۵ ثانیه ، دستگاه به طور خودکار تنظیمات کارخانه را بازیابی می کند. این روش در مورد استخراج کننده ای که کارت SD در سمت راست رابط اترنت دارد قابل استفاده نیست. پس از تنظیم مجدد ، ماینر در سیستم عامل اصلی خود قرار خواهد گرفت. ماینر را با جدیدترین سیستم عامل بارگذاری کنید.

Restart4

نحوه انتخاب استخر ماینینگ،آموزش مرحله به مرحله

اگر می خواهید کوین بسیار کمیابی را استخراج کنید و پس از ۱۵ دقیقه وصل شدن به استخر همچنان حساب شما صفر است، این آموزش کمکتان میکند.

مقایسه کردن هش ریت استخر با میزان سختی شبکه ارز دیجیتال

قبل از این که شروع به ماینینگ کنید سختی شبکه ارز دیجیتال را به هش ریت استخر انتخابی تقسیم کنید: فرض کنیم سختی شبکه اتریوم ۳Ph(3PH = 3000 TH) و هش ریت استخر برابر ۱۲TH میباشد. ۳۰۰۰TH/12 TH = 250 Sec به عبارتی، به طور متوسط، ۲۵۰ ثانیه زمان طول می‌کشد تا استخر یک بلوک پیدا کند. این فرمول برای اتر است. برای Equihash ابتدا باید سختی را در ۸۱۹۲ ضرب کنید،  سپس نتیجه را بر روی هش ریت (hash rate) استخر تقسیم کنید.

1

هرچه استخر بیشتر بلوک پیدا کند، درآمد شما پایدارتر است. اما در دراز مدت، درآمد در همه استخرها یکسان خواهد بود. بنابراین اگر می‌خواهید بیش از چند ساعت‌، برای مثال یک ماه یا حتی بیشتر‌، را استخراج کنید ، استخری را انتخاب کنید که کمترین پینگ را داشته باشد یا کمترین کارمزد  (Pool Fee) را داشته باشد.

 

پینگ استخر را بررسی کنید

پینگ تأخیر در تبادل داده بین ماینر و استخر است. سهم مورد نظر ماینر فقط برای بلاک فعلی در شبکه معتبر است. هنگامی که بلوک تغییر می‌کند، استخر مسئله جدیدی را برای ماینر ارسال می‌کند. اگر پینگ بالا باشد‌، ماینر اطلاعات جدید را با تأخیر دریافت می‌کند و به جستجوی راه حل بلوک قدیمی ادامه می‌دهد. حتی اگر راه حل را در حال حاضر پیدا کند‌، استخر آن را به عنوان نادرست رد می‌کند. زمان تأخیر، بیشتر به نوع اتصال به اینترنت بستگی دارد. به عنوان یک قاعده، با ۳G و LTE بالاتر از اتصال سیمی است. البته بسته به ISP ممکن است پینگ نیز متفاوت باشد. برای بررسی پینگ خود، باید موارد زیر را در  command prompt تایپ کنید(برای اجرای command promp، ابتدا دکمه‌های win و R را با همزمان فشار دهید در پنجره باز شده که Run نام دارد دستور cmd را تایپ نمایید صفحه سیاه رنگ command prompt باز خواهد شد حال تایپ کنید ping یک فاصله (Space) بزنید آدرس استخر را کامل تایپ کنید و سپی Enter بزنید)

ping POOL_ADDRESS

2

 

برای پاسخ دقیق‌تر، باید ماینر را بررسی کنید. به عنوان مثال ، کلیمور پس از پذیرش هر سهم توسط استخر، پینگ را نشان می دهد. مقدار قابل قبول کمتر از ۲۰۰ میلی ثانیه است. پینگ ایده آل ۰ میلی ثانیه است.

قاعده کلی. هرچه سرور استخر به شما نزدیکتر باشد ، پینگ پایین تر است. هرچه پینگ پایین تر باشد ، بهتر است.

از آنجا که بلاک ها به طور مرتب توسط شبکه ارز رمزنگاری شده(ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسی) یافت می‌شوند، اهمیت پینگ برای درآمد بیشتر می شود. به عنوان مثال، از آنجا که میانگین زمان یافتن بلاک در اتریوم ۱۵ ثانیه است، متوسط تعداد بلوک های ایجاد شده در شبکه در روز ۵،۷۶۰ است. اگر این عدد را در مقدار پینگ ضرب کنید، زمان خرابی تقریبی تجهیزات خود را به دلیل پینگ دریافت خواهید کرد.  اما اگر بگوییم، شما در اروپا ماین می کنید و با این وجود، پینگ شما در استخرهای اروپایی بالا است و نمی توانید کاری در مورد اتصال به اینترنت خود انجام دهید، سکه هایی با فاصله زمانی بیشتر بین بلوک‌ها انتخاب کنید. در شبکه Hush ، ماینرها روزانه ۵۷۶ بلوک پیدا می‌کنند. متوسط زمان پیدا کردن بلوک ۲.۵ دقیقه است.

 

حداقل بازده را برآورد کنید

ارز را در وبسایت WhatToMine پیدا کنید (آموزش ویدیویی نحوه کار با این سایت) و محاسبه کنید که قرار است چند سکه در روز استخراج کنید. بهتر است استخری را انتخاب کنید که به شما اجازه می‌دهد حداقل هر ۱-۲ روز یکبار سکه‌های خود را دریافت کنید. به این ترتیب شما نمی‌توانید سکه‌های خود را برای مدت طولانی در کیف پول استخر نگه دارید و می‌توانید هر زمان که دوست دارید به راحتی بین ارزها جابجا شوید.

3

آیا استخر تمام پاداش های ماینر را پرداخت می کند؟

علاوه بر پاداش برای بلوک های پیدا شده ، ماینرهای Ethereum و Ethereum Classic دو نوع دیگر پاداش دریافت می کنند ، هزینه تراکنش را هم دریافت میکنند.

هزینه تراکنش: کاربر برای هر انتقال سکه هزینه ای پرداخت می کند. تراکنش ها در یک بلوک تجمیع می‌شوند و هزینه همراه با پاداش بلاک به استخر/ماینری که آن را پیدا کرده است پرداخت می شود. اکثر استخرها آن را نگه می دارند که بررسی آن بسیار آسان است. اگر در بخش با بلوک‌های پیدا شده پاداش یک عدد گرد باشد، هزینه پرداخت نمی‌شود.

بلوک های Uncle: اگر استخری تقریباً همزمان با یک استخر دیگر بلاک پیدا کند، اما کمی بعد، آن بلاک به بلاک چین اصلی اضافه نمی شود ، اما استخر همچنان برای آن پاداش دریافت می‌کند. پاداش بلوک Uncle نسبت به بلوک معمولی کمتر است. همچنین بررسی آن آسان است. اگر در بخش بلوک ها همه پاداش ها یکسان باشد، احتمالاً این مجموعه پاداش بلوک‌های Uncle را حفظ می‌کند.

چیزهایی که باید در انتخاب استخر ماینینگ به یاد داشته باشید

 • استخرهایی با هشریت بالا درآمد پایداری را ارائه می دهند، اما در نهایت، این درآمد از درآمد استخرهای دیگر بیشتر نیست.
 • به طور کلی، هرچه سرور استخر به شما نزدیکتر باشد، بهتر است.
 • به طور کلی پینگ پایین بهترین گزینه است
 • بهتر است کوین های خود را در کیف پول اختصاصی خود نگهداری کنید
 • علاوه بر پاداش برای بلوک های پیدا شده، استخرهای Ethereum و Ethereum Classic باید هزینه تراکنش بلوک و پاداش بلوک‌های Uncle را پرداخت کنند.
لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=76738

دیدگاهتان را بنویسید

منوی اصلی