الگوریتم خانواده Blake استخراج ارز

الگوریتم خانواده Blake استخراج ارز

اولین نسخه الگوریتم Blake جهت رقابت با تابع هش NIST SHA-3 معرفی شد. الگوریتم Blake به دلیل میزان امنیت بالایش به عنوان یکی از پنج الگوریتم برتر هشینگ شناخته می‌شود.

ارزهایی چون TrumpCoin-TRUMP و BlakeCoin-BLC و Netko-NETKO با الگوریتم Blake طراحی شده‌اند.

در حال حاضر نسخه‌های متعددی از الگوریتم‌های خانواده Blake در تولید و استخراج ارزهای دیجیتال به کار گرفته می‌شود که مهمترین‌ها عبارتند از: Blake-256 و Blake-224 و Blake-512 و Blake-384 و Blake2B و Blake2S.

الگوریتم Blake256 (شامل  Blake256r14  و Blake256r8 ) از کلمات ۳۲ بیتی استفاده می‌کند و دایجست‌هایی با اندازه ۲۵۶ بیت تولید می‌کند؛ اصلی‌ترین تفاوت این نسخه با نسخه‌های دیگر هم همین است. در حال حاضر الگوریتم Blake256 تنها برای استخراج ارز Decred استفاده می‌شود.

متخصصان بر این باورند که الگوریتم Blake2B سریعتر و امن‌تر از همه الگوریتم‌های خانواده SHA و حتی آخرین نسل آن یعنی SHA-3 است. تنها تفاوت Blake2B با دیگر نسخه‌های خانواده Blake این است که این الگوریتم برای پلتفرم‌های ۶۴ بیتی مناسب بوده و دایجست‌هایی با اندازه ۱ تا ۶۴ بایت تولید می‌کند. با الگوریتم Blake2B می‌توان ارزهایی چون Nano-NANO و SiaCoin-SC را استخراج نمود.

الگوریتم Blake2S، برای پلتفرم‌های ۸ تا ۳۲ بیتی بهینه شده است. الگوریتم Blake2s سه ویژگی اصلی است: سادگی، امنیت و سرعت بالا. امنیت آن حدأقل در سطح SHA-3 است و سرعت آن بسیار بیشتر از SHA-3 می‌باشد. این ویژگی سبب می‌شود کاربران به سرعت و ایمن وارد سیستم شوند. ارزهایی چون Honey-HONEY و TajCoin-TAJ و Era-ERA بر اساس الگوریتم Blake2S تولید شده‌اند.

برخی از ارزهای مهمی که توسط الگوریتم خانواده Blake رمزنگاری شده‌اند عبارتند از:

,
لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=6969

منوی اصلی