باج گیری بیتکونی اینبار توسط شخصیت داستانی و منفی ولدمورت

کلاهبرداری از نوع بیت کوینی

باج گیری بیتکونی

شخصیت منفی #لرد #ولدمورت در سری داستان های #هری_پاتر اینبار به سراغ مردم آمده بود تا با روشی خاص به #کلاهبرداری و فریب آنها بپردازد.

بنابر گزارش ها کارمند #بیمه ای در سنگاپور به تازگی پس از تلاش برای فریب دادن مشتریان از طریق ارسال نامه های تهدیدآمیزی که توسط لرد ولدمورت یکی از شخصیت های منفی کتاب محبوب هری پاتر امضا شده بود، دستگیر شد. بر اساس گزارش پلیس، یی لین مینت (Ye Lin Myint) کارمند ملی #میانمار در شعبه بیمه#سنگاپور ، مشتریانی که قبلا او را رد کرده بودند، هدف این تهدید قرار داد.

آن ها مشتریانی بودند که از گرفتن سیاست های بیمه از او امتناع کرده بودند، یا مشتریان سابق که انتصاب های برنامه ریزی شده خود را تحویل نداده بودند و یا سیاست های بیمه خود را لغو کرده بودند.

در ماه ژولای ۲۰۱۷، یی لین مینت از لپ تاپ همسرش برای ثبت حساب پست الکترونیکی با یک سرویس ایمیل مبتنی بر ملیت کشور سوئیس استفاده کرد. او سپس یک کیف پول ذخیره بیت کوین ایجاد کرد و آن را به حساب پست الکترونیکی مرتبط و شروع به ارسال نامه های تهدیدآمیز به قربانیان خود کرد و در عوض برهم نزدن امنیت خانواده قربانیان از آنان درخواست مقدار مشخصی #بیتکوین می نمود.

وی در نامه های ارسالی برای قربانیان خود مینوشت: در چند ماه گذشته، من شما و همسرتان را تحت نظر داشته ام و همه چیز را در مورد شما و خانواده تان می دانم ، من می دانم کجا کار و زندگی می کنید، من می توانم زندگی شما را خراب و شما را بی کار کنم. حتی اگر بخواهم می توانم به طور فیزیکی به شما ، همسرتان ، پدر و مادرتان آسیب برسانم اما در مقابل این تهدیدها، هیچ یک از قربانیان، بیت کوینی به کیف پول او انتقال نداده و در عوض، همه آن ها آزار و اذیت او را به پلیس گزارش دادند.
پس از شنیدن اظهارات قربانیان، لرد ولدمورت در نهایت شناسایی و دستگیر شد. لین به جرم ۵ تهدید جنایی و ۸ سو استفاده از قانون در سنگاپور متهم شد و ۳۰ اتهام دیگر او نیز در نظر گرفته شد. در نهایت او به دو سال و پنج ماه زندان محکوم شد و با این که وکلای مدافع وی سعی کردند با این ادعا که او از افسردگی خفیف رنج می برد و در طول زمان ارتکاب به جرائم با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کرده است جرم او را سبک کنند اما قاضی اشاره کرد که حرف های این مرد در مورد بیماری اش صحت ندارد.
منبع :
سایت news18


منو اصلی