بازار رمزارزها در ۲۲ خرداد

بیت کوین دوباره سقوط کرد

پس از پشت سر گذاشتن چندین تلاش کوتاه و ناموفق برای غلبه بر مقاومت ۳۲۰۰۰ دلاری طی یک هفته گذشته، رمزارز اول بازار به‌تدریج شروع به کاهش کرد. آخرین ریجکت شدن قیمت در این ناحیه باعث شد قیمت تا مرز ۳۰۰۰۰ دلار کاهش یابد و برای چند روز در همین منطقه به نوسان خود ادامه دهد.

ولی روز جمعه با اعلام رسیدن نرخ تورم آمریکا به رقم ۸.۶ درصد، چشم‌انداز این ارز نیز به‌کلی تغییر کرد. شکسته شدن این رکورد ۴۰ ساله باعث افزایش نوسانات BTC و درنهایت سقوط قیمت تا مرز ۲۹۰۰۰ دلار شد.

هرچند، این پایان ماجرا نبود زیرا بیت کوین ساعاتی بعد با شدت بیشتری سقوط کرد. این وضعیت اوایل امروز با رسیدن قیمت بیت کوین به کف ۲۷۲۰۰ دلار به اوج خود رسید.

درنتیجه این کاهش، ارزش بازار بیت کوین تا ۵۲۰ میلیارد دلار کاهش‌یافته است. ولی در همین حال، چیرگی این ارز بر آلتکوین ها به حدود ۴۸% رسید.

ناگفته نماند که تحولات نامطلوب اخیر قیمت، باعث عقب‌نشینی صندوق‌های پوشش ریسک سنتی نشده است، زیرا گزارش‌ها حاکی از آن هستند که این صندوق‌ها همچنان به سرمایه‌گذاری در بازار ادامه می‌دهند. در همین حال، مدیرعامل گروه deVere همچنان دیدگاه صعودی خود نسبت به بیت کوین را حفظ کرده و معتقد است این دارایی تا پایان سال به‌طور سرسام‌آوری افزایش خواهد یافت.

آلتکوین ها قرمز پوش هستند

درحالی‌که بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۵ درصد کاهش‌یافته است، اکثر آلتکوین ها ریزشی دورقمی را شاهد بوده‌اند.

بازار رمزارزها در 22 خرداد | کریپتالین ₿ |

اتریوم که در این مسیر پیشگام است، در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۷ درصد کاهش داشته و اکنون باقیمت ۱۴۷۳ دلار معامله می‌شود. این ارز در طی یک هفته گذشته بیش از ۵۰۰ دلار کاهش‌یافته است.

بایننس کوین (۹.۱%-)، کاردانو (۱۲.۲۰-%)، ریپل (۸.۳۷%-)، سولانا (۹.۷۰%-) و دوج کوین (۱۱.۸۱-%) همگی عمیقاً در ناحیه قرمز فرورفته‌اند ولی آوالانچ با افت ۱۵.۴۳ درصدی خود بیشترین کاهش در میان رمزارزهای بزرگ بازار را تجربه کرده است.

آلتکوین های دارای ارزش بازار کم تا متوسط نیز همین روند نزولی را شدت بیشتری شاهد هستند و برخی تا ۲۰ درصد کاهش در تایم فریم روزانه را ثبت کرده‌اند. این سقوط گسترده باعث شد ارزش تجمعی بازار ارزهای دیجیتال ۱۰۰ میلیارد دلار دیگر در یک روز کاهش‌یافته و به زیر ۱.۱ تریلیون دلار برسد.

منبع: cryptopotato

 

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=78753

دیدگاهتان را بنویسید

منوی اصلی