بیت کوین برای چهارمین روز به حدود 20000 دلار سقوط می‌کند

بازار رمزارزها در 26 خرداد

بازار رمزارزها در ۲۶ خرداد

پس از انتشار گزارش‌های مربوط به سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو، قیمت بیت کوین روز چهارشنبه نوسانات زیادی را تجربه کرد به‌طوری‌که مدت کمی پس از بیانیه فدرال رزرو تا مرز ۲۰۲۷۰ دلار سقوط کرد؛ اما تقریباً یک ساعت بعد به حدود ۲۱۴۴۴ دلار بازگشت.

این بانک مرکزی در اقدامی نه‌چندان غیرمنتظره، اعلام کرد که نرخ وجوه فدرال یعنی نرخ بهره‌ای که مؤسسات سرمایه‌گذاری ترازهای نگهداری شده در بانک مرکزی را با آن معامله می‌کنند را ۷۵ واحد افزایش خواهد داد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو اعلام کرد که اعضای کمیته بازارهای باز فدرال بر این باور بوده‌اند که افزایش بی‌سابقه تورم مستلزم آن است که به‌جای اینکه شش هفته دیگر برای گردهمایی بعدی FOMC منتظر بمانیم، همین جلسه باید اقدامات لازم اتخاذ شود.

این بالاترین افزایش نرخ بهره از سال ۱۹۹۴ تاکنون است و به‌نوبه خود فشار تورمی زیاد بر اقتصاد ایالات‌متحده را نشان می‌دهد. به‌این‌ترتیب، نرخ وجوه فدرال به محدوده ۱.۵٪ -۱.۷۵٪ افزایش خواهد یافت. اعضای کمیته انتظار دارند نرخ بهره معیار در سال جاری به ۳.۴ درصد و در سال ۲۰۲۳ تا ۳.۸ درصد افزایش یابد.

بیت کوین پس‌ازاین تصمیم بیش از ۵ درصد سقوط کرد، اما در جریان کنفرانس مطبوعاتی پاول، وقتی گفت که فدرال رزرو در هر یک از دو جلسه بعدی خود، نرخ بهره را نیم واحد یا سه‌چهارم یک واحد افزایش خواهد داد تا حدودی بازگشت و اکنون با رشد ۲.۶۲ درصدی در تایم فریم روزانه باقیمت ۲۱۸۸۱ دلارترید می‌شود. ارزش بازار بیت کوین نیز امروز به حدود ۴۱۷.۲۶ میلیارد دلار می‌رسد.

با توجه به افزایش همبستگی قیمت بیت کوین با بازار سهام آمریکا، شاهد بودیم که پس از بیانیه فدرال رزرو، ارزش بازار سهام نیز افزایش یافت. شاخص S&P 500 در حدود ۲.۱ درصد رشد کرد و نزدک ۳.۳ درصد افزایش یافت.

بازار رمزارزها در 26 خرداد | کریپتالین |

پس از بیت کوین و بازار سهام، آلتکوین های نیز در ۲۴ ساعت گذشته تا حدودی بهبودیافته‌اند و تلاش می‌کنند زیان‌های متحمل شده را تا حد امکان جبران کنند. اتریوم با ۴.۴۰% رشد به ۱۱۸۱ دلار بازگشته است. بایننس کوین بیش از ۵ درصد افزایش‌یافته و باقیمت ۲۲۵.۱۷ دلارترید می‌شود. سایر رمزارزهای بزرگ بازار نیز همین مسیر را دنبال کرده‌اند ولی سولانا با ۱۷.۷۰ درصد افزایش برنده امروز ۱۰ ارز برتر بازار به شمار می‌رود.

در همین حال، طبق اعلام وب‌سایت ردیابی قیمت CoinGecko، سرمایه‌گذاران در ۴۸ ساعت گذشته حدود ۱.۶ میلیارد دلار از بازار استیبل کوین USDT خارج کرده‌اند و عرضه در گردش آن را به ۷۰.۸ میلیارد دلار رسانده‌اند که کمترین مقدار از اکتبر گذشته تاکنون است. به عقیده تحلیلگران، این وضعیت به خاطر دیپگ شدن استیبل کوین USDD و ترس از فروپاشی آن همانند استیبل کوین شبکه ترا ایجادشده است.

ارزش کل بازار ارزهای رمزنگاری‌شده امروز اندکی افزایش را شاهد بوده است اما همچنان زیر ۱ تریلیون دلار باقی‌مانده و برابر ۹۳۳.۸۶۰ میلیارد دلار است. سهم بیت کوین از این رقم اکنون ۴۴.۵% است.

منبع: coindesk

 

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=78831

    دیدگاهتان را بنویسید

    منوی اصلی