بیت کوین به زیر 20 هزار دلار سقوط کرد

بیت کوین به زیر ۲۰ هزار دلار سقوط کرد

بیت کوین به زیر ۲۰ هزار دلار سقوط کرد زیرا دارندگان بلندمدت با فشار فروش انبوه مواجه شدند

بیت کوین برای پنجمین روز متوالی سقوط کرد و در حدود ۱۹۷۰۰ دلار تغییر کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۴.۳ درصد کاهش داشت.

برخی تحلیلگران بر این باورند که نزول اخیر بیت کوین به زیر ۲۰۰۰۰ دلار نشان می‌دهد که سطح قیمت آن دیگر بحرانی نیست.

کریگ ارلام، تحلیلگر ارشد بازار Oanda گفت: حرکت به زیر حمایت ۱۷۵۰۰ تا ۱۸۵۰۰ دلاری می‌تواند فروش را تسریع کند، درحالی‌که شکست ۱۹۵۰۰ دلاری نیز ممکن است نشانه درد بیشتری در آینده باشد.

شاخص ترس و طمع کریپتو با شش واحد کاهش به ۱۶ رسید که پایین‌ترین رقم در یک هفته اخیر است، اما همچنان در رده ترس شدید قرار دارد.

شاخص ترس و طمع در بازار کریپتو نیز همچنان روی عدد ۱۶ و منطقه ترس شدید قرار دارد.

شرکت تجزیه‌وتحلیل داده‌های بلاک چین گلاسنود در گزارشی نوشت: دارندگان بلندمدت بیت کوین در این برهه هم زیان واقعی و هم ضررهای شناور و تحقق‌نیافته را تجربه کرده و احتمالاً فشار فروش زیادی را احساس می‌کنند. وقتی نسبت سود خروجی مصرف‌شده دارندگان بلندمدت بالاتر از عدد ۱ باشد، به معنای دریافت سود خالص توسط این سرمایه‌گذاران است.

ولی در حال حاضر، LTH-SOPR عدد ۰.۶۷ را نشان می‌دهد که پایین‌ترین میزان از ژانویه ۲۰۱۹ تاکنون می‌باشد، به این معنی که متوسط ​​دارندگان بلندمدت دارایی خود را با ضرر ۳۳ درصدی می‌فروشند.

در طول بازارهای نزولی قبلی، دارندگان بلندمدت بیش از ۳۴ درصد از موجودی ارزها را با ضرر در اختیار داشتند درحالی‌که این رقم برای دارندگان کوتاه‌مدت فقط ۳ تا ۴ درصد بود. ولی در حال حاضر سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت ۱۶.۲ درصد از موجودی بازار را در اختیاردارند که نشان می‌دهد قبل از اینکه بازار بتواند از کف خارج شود، توکن‌های بیشتری باید بین دارندگان بلندمدت توزیع شوند.

همان‌طور که روز گذشته گفتیم، به دنبال اصلاح عمیق قیمت بیت کوین، بخش زیادی از بازار کریپتو بار دیگر در مسیر ریزش قرار گرفت و دستاوردهای هفته گذشته به‌تدریج از دست رفت. این روند امروز نیز تا حدودی در بازار مشاهده می‌شود. برای مثال، اتریوم طی یک هفته گذشته ۶.۰۸ درصد از ارزش خود را ازدست‌داده و با افت ۲.۶۶ درصدی در تایم فریم روزانه باقیمت ۱۰۵۶ دلار معامله می‌شود.

بایننس کوین از دیروز تغییر محسوسی نداشته و همچنان در منطقه ۲۲۳ دلاری در نوسان است. ریپل، کاردانو، سولانا و دوج کوین نیز با درصد کاهشی مشابه همچنان در منطقه قرمز به سر می‌برند.

در این میان، برخی از ارزهای رمزنگاری‌شده مثل LEO (0.22 %)، ALGO (1.22%)، QNT (1.53%)، AAVE (1.04%) و HT (1.18%) کم‌کم به منطقه سبز واردشده‌اند.

درنهایت، ارزش کل دارایی‌های رمزنگاری امروز به ۸۷۲.۴۱۰ میلیارد دلار رسیده و چیرگی بیت کوین معادل ۴۲.۷ درصد است.

منبع: coindesk

 

  • برای اطلاع بیشتر از قیمت و مشاوره با شماره ۲۸۴۲۸۹۳۴ و ۷۷۶۱۶۹۵۴ تماس حاصل فرمایید.

 

 

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=80110

دیدگاهتان را بنویسید

منوی اصلی