بیت کوین قبل از وقوع طوفان تورمی احتمالی در ایالات‌متحده آرام می‌گیرد

بیت کوین قبل از وقوع طوفان تورمی احتمالی در ایالات‌متحده آرام می‌گیرد

بیت کوین در روز چهارشنبه در آستانه انتشار آمار و ارقام تورم ایالات‌متحده که می‌تواند منجر به نوسانات جدیدی در بازار شود، وارد الگوی انتظار شده است.

بزرگ‌ترین رمزارز جهان صبح روز چهارشنبه به‌وقت آسیا در حدود ۱۹۵۰۰ دلار حفظ شد و در آن روز تغییر چندانی را به دنبال نداشت اما نسبت به قیمت پایانی هفته گذشته،۱۱ درصد کاهش پیداکرده است. بازارهای جهانی نیز آرام هستند زیرا سرمایه‌گذاران برای داده‌های تورم ثانیه‌شماری می‌کنند.

درصورتی‌که این شاخص بالاتر از انتظارات ۸.۸ درصدی باشد، می‌تواند سیاست پولی انقباضی فدرال رزرو را تشدید کند و سرمایه‌گذاری‌های پر ریسک از قبیل رمزارزها را تحت‌فشار قرار دهد؛ اما درصورتی‌که این شاخص کمتر از انتظارات اعلام شود، این احتمال وجود دارد که احساسات بازار دچار تحول شود.

کریس وستون، سرپرست تحقیقات کارگزاری Pepperstone، در یادداشتی نوشت: نرخ تورم زیر ۸.۵ درصد می‌تواند منجر به سناریویی شود که در آن، ارزش دلار به‌طور جهانی کاهش می‌یابد و کریپتو به میزان   ۵ درصد رشد می‌کند.

چرخه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، فروپاشی اکوسیستم Terra و سقوط صندوق پوشش ریسک تری اروز کپیتال همگی عواملی بودند که در سقوط ۵۸ درصدی بیت کوین در سال ۲۰۲۲ سهم داشتند.

بر اساس گزارش CoinGecko، ارزش کل بازار رمزارزها در روز چهارشنبه حدود ۹۰۶ میلیارد دلار بود و از ارزش بیش از ۳ تریلیون دلاری خود در  ماه نوامبر کاهش قابل‌توجهی را تجربه کرده است.

کیتی استاکتون، تحلیلگر تکنیکال و یکی از بنیان‌گذاران شرکت Fairlead Strategies، در اوایل این هفته عنوان کرد:
“ازلحاظ دیدگاه بلندمدت، مومنتوم نزولی روبه افزایش است. در همین راستا، بیت کوین می‌تواند محدوده رنج، ۱۸۳۰۰ الی ۱۹۵۰۰ دلار را مورد امتحان قرار دهد.”
منبع: bnnbloomberg

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=80117

دیدگاهتان را بنویسید

منوی اصلی