بیت کوین به زیر 20 هزار دلار سقوط کرد

تحلیلگران نشانه های مثبت کمی برای حفظ رشد ارزهای دیجیتال می بینند.

تحلیلگران نشانه های مثبت کمی برای حفظ رشد ارزهای دیجیتال می بینند.

بیت کوین بعدازظهر دوشنبه باقیمتی در حدود ۲۰۸۰۰ دلار معامله شد و بخشی از دستاوردهای هفته گذشته خود را از دست داد. باوجوداینکه امروز بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار بالاتر از سطح کلیدی ۲۰۰۰۰ دلار قرارگرفته و اکنون باقیمت ۲۰۸۳۹ دلار معامله می‌شود، اما تحلیلگران نسبت به چشم‌انداز افزایش پایدار آن خوش‌بین نیستند.

سایمون پیترز، تحلیلگر ارزهای دیجیتال از EToro می‌گوید بازار کریپتو از همان ترکیب سمی درآمد ضعیف شرکتی، تورم و افزایش نرخ بهره بانک مرکزی که در سال جاری به سهام و سایر دارایی‌ها آسیب وارد کرد، ضربه دیده است. قیمت‌ها در بازار کریپتو به‌طور فزاینده‌ای با شاخص‌های سهام، به‌ویژه آن‌هایی که یک جزء فناوری سنگین دارند، همبستگی پیداکرده است.

در همین حال، هاوارد گرینبرگ، رئیس و یکی از بنیان‌گذاران آکادمی بازرگانی Prosper، معتقد است شاخص ترس و طمع بیت کوین در حال کاهش است. به عقیده وی میانگین متحرک ساده ۲۰۰ هفته‌ای در حدود ۲۲۶۵۰ دلار سطح قیمت کلیدی است که برای بازگشت به محدوده‌های معاملاتی بالاتر در بخش کریپتو باید دوباره فتح‌شده و قیمت در این ناحیه تثبیت شود.

به‌علاوه، شاخص S&P 500  روز گذشته حدود ۰.۳ درصد و شاخص نزدک ۰.۸ درصد کاهش‌یافته‌اند.

کاهش ۲۴ ساعت گذشته قیمت، ارزش بازار بیت کوین را به ۳۹۸.۰۰۵ میلیارد دلار رسانده و دامیننس آن اکنون ۴۲.۵% است.

تحلیلگران نشانه های مثبت کمی برای حفظ رشد ارزهای دیجیتال می بینند. | کریپتالین |

گفتنی است که کمپانی بزرگ گری اسکیل روز دوشنبه اعلام کرد درصورتی‌که صندوق تراست بیت کوین این شرکت تأییدیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای تبدیل‌شدن به ETF را دریافت کند، با شرکت‌های معتبر بازار ساز Jane Street و Virtu Financial همکاری خواهد کرد.

طی ۲۴ ساعت گذشته، بیشتر ارزهای رمزنگاری‌شده هم‌زمان با رهبر خود، در مسیر اصلاح قرارگرفته‌اند. اتریوم همگام با بیت کوین حدود ۱.۶۴% از ارزش خود را ازدست‌داده و اکنون باقیمت ۱۱۹۶ دلار معامله می‌شود. بایننس کوین به ۲۳۵ دلار رسیده و ریپل (۳.۷۹-%) ۰.۳۴ دلار قیمت دارد. دوج کوین (۸.۰۳-%) در میان ۱۰ ارز برتر بازار، امروز بیشترین کاهش را تجربه کرده و به ۰.۰۷۱ دلار رسیده است.

در همین زمان، ارزهایی مانند FLOW (4.05%)، MANA (1.27%)، APE (5.06%) و XTZ (7.80%) با افزایش قیمت روبرو بوده‌اند. ولی برنده اصلی امروز CHZ است که با جهش ۱۳.۷۲ درصدی از سایرین پیشی گرفته و اکنون ۰.۱۱ دلار قیمت دارد.

درنهایت، ارزش تجمعی بازار ارزهای دیجیتال امروز به حدود ۹۳۷.۱۲ میلیارد دلار رسیده است.

منبع: coindesk

 

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=79425

    دیدگاهتان را بنویسید

    منوی اصلی