تیم شبکه هلیوم خطای اجماع را پس از قطعی 4 ساعته برطرف می‌کند

تیم شبکه هلیوم خطای اجماع را پس از قطعی ۴ ساعته برطرف می‌کند

اینترنت اشیا بلاک چین هلیوم در ۱۱ جولای به دلیل قطعی اعتبارسنجی از یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری که باعث تأخیر در نهایی شدن تراکنش شد، برای حدود ۴ ساعت خاموش شد.
در طول قطع، دستگاه‌هایی که داده‌ها را از طریق شبکه انتقال می‌دهند تحت تأثیر قرار نگرفتند، اما پاداش‌های استخراج‌کننده و انتقال توکن معلق ماند. تیم این مشکل را با پرش از بلاک چین به‌اندازه یک بلاک و ازسرگیری عملکردهای عادی حل کرد.
طبق به‌روزرسانی وضعیت، در ساعت ۱۰:۲۰ صبح به‌وقت شرقی، گروه اجماع تولید بلوک‌ها در ارتفاع بلوک ۱۴۳۵۶۹۲ در بلاک چین هلیوم را متوقف کرد. بدون اجماع شبکه، انتقال توکن‌ها تکمیل و بلوک‌های جدید تولید نشدند.

هلیوم یک شبکه اینترنت اشیا است که از نقاط رادیویی فیزیکی استفاده می‌کند تا کاربران بتوانند از هرجایی که پوشش رادیویی وجود دارد به دستگاه‌های خود متصل شوند. در شبکه هلیوم، یک گروه اجماع متشکل از ۴۳ نود اعتبارسنجی است که به‌طور تصادفی در فواصل زمانی ثابت انتخاب‌شده‌اند تا اجماع شبکه را فراهم کنند.
ابتدا، مشکلی در به‌روزرسانی نرم‌افزار ۸ جولای برای اعتبارسنجی‌ها به این مشکل کمک کرد. به‌روزرسانی v1.12.3 برای پشتیبانی از زیر شبکه ۵G و توکن MOBILE آن طراحی‌شده است.
اگرچه شبکه نمی‌توانست گروه اجماع متفاوتی را انتخاب کند، اما با توجه به اعلامیه تیم ساعت ۱۰:۵۶ صبح به‌وقت شرقی از سوی این تیم، این شبکه باقابلیت رد کردن بلاک‌چین یک بلوک به جلو طراحی‌شده است.

منبع:cointelegraph

 

  • برای اطلاع بیشتر از قیمت و مشاوره با شماره ۲۸۴۲۸۹۳۴ و ۷۷۶۱۶۹۵۴ تماس حاصل فرمایید.

 

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=80073

دیدگاهتان را بنویسید

منوی اصلی