دوازدهمین سالگرد پیتزای بیت کوین

دوازدهمین سالگرد پیتزای بیت کوین

جامعه ارزهای دیجیتال هرساله روز ۲۲ می که با عنوان روز جهانی پیتزای بیتکوین نام‌گذاری شده است را جشن می‌گیرد. کمتر از دو سال پس‌ازاینکه ساتوشی ناکاموتو وایت پیپر ۹ صفحه‌ای بیتکوین را منتشر کرد، لازلو هانیچ استفاده از این ارز دیجیتال را با خرید دو پیتزا به قیمت ۱۰۰۰۰ بیت کوین قانونی کرد.

روز پیتزای بیتکوین

امروزه هزاران ارز دیجیتال در بازار وجود دارد، اما بیت کوین تا ابد نقطه تجلی غیرقابل‌انکار فناوری بلاک چین باقی خواهد ماند. لازلو هانیچ درواقع یکی از مشارکت‌کنندگان اولیه بلاک چین بیت کوین بود که مسئولیت کار بزرگی را بر عهده داشت که بسیاری آن را شاهکار بازاریابی فاندامنتال برای پذیرش بیت کوین می‌دانند. در روزهای اول، هیچ مکان قابل‌اعتمادی وجود نداشت که بتوان معاملات بیت کوین را در آن انجام داد.

در عوض، BTC با کمک ارتباطات مستقیم از طریق تابلوها و اتاق‌های گفتگوی اینترنتی معامله می‌شد. در آن زمان این ارز دیجیتال، به‌عنوان یک فناوری آزمایشی، تنها چند سنت ارزش داشت. هانیچ، این برنامه‌نویس مستقر در فلوریدا، پس از پرداخت ۱۰۰۰۰ بیت کوین برای دو پیتزای پاپا جونز در روز ۲۲ می ۲۰۱۰، اولین فردی بود که از بیت کوین در یک تراکنش تجاری استفاده کرد. در زمان این خرید، ارزش بیت کوین ۴۱ دلار بود و ۱۰۰۰۰ بیت کوین امروز حدود ۳۰۰ میلیون دلار ارزش دارد.

هانیچ علاوه بر رفع بسیاری از آسیب‌پذیری‌های شبکه در مراحل اولیه، اولین توسعه‌دهنده‌ای بود که کد بیت کوین را برای سیستم‌عامل مک منتشر کرد. او چشم‌انداز استخراج بیت کوین را نیز متحول کرد. همان‌طور که می‌دانید، قبل از پیدایش تراشه‌های، بیت کوین با استفاده از CPU استخراج می‌شد. تا زمانی که هانیچ یک کد ماینینگ ایجاد کرد که استخراج‌کنندگان را قادر می‌سازد تا با استفاده از کارت‌های گرافیکی [GPU] خود، بیت کوین استخراج کنند. در آن زمان، حتی ساتوشی ناکاموتو هم‌فکر می‌کرد که معرفی استخراج GPU برای توسعه بیت کوین کاری بسیار پیشرفته و دشوار است.

امروزه بیت کوین توانسته است توجه بسیاری از پیشگامان صنعت را به خود جلب کند، اما زمان آن فرا رسیده است که جامعه تعهد و تلاش بسیاری از فعالان جامعه بیت کوین که دررسیدن به این جایگاه نقشی مهم ایفا کرده‌اند را بیشتر بشناسد.

منبع: cryptopotato

خرید ریگ ماینینگ – خرید کیس ماینینگ – خرید ریگ ماینینگ AMD – خرید ریگ ماینینگ INVIDIA – خرید ماینر ایسیک –  خرید ماینر MXC – خرید ماینر هلیوم

برای اطلاع بیشتر از قیمت و مشاوره با شماره ۰۲۱-۲۸۴۲۸۹۳۴ داخلی ۱۱۱ تماس بگیرید

 

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=77592

    دیدگاهتان را بنویسید

    منوی اصلی