کیف پولی که به تحریک و دیپگ شدن UST کمک کرد، به توسعه‌دهنده Terra مرتبط شد

طرح احیای لونا با ۶۵ درصد آرا به تصویب رسید

طرح احیای لونا با ۶۵ درصد آرا به تصویب رسید

طرح ایجاد یک زنجیره پیدایش جدید برای ترا LUNA با ۶۵ درصد رأی مثبت، ۲۰ درصد «ممتنع» و ۱۳ درصد «مخالف» با حق وتو به تصویب رسیده است؛ بنابراین، در ۲۷ می، یک بلاک چین جدید فقط برای LUNA در بلوک ۰ راه‌اندازی می‌شود و توکن فعلی LUNA به Luna Classic تغییر نام می‌دهد.

زنجیره جدید انشعابی از بلاک چین فعلی ترا نخواهد بود. بااین‌حال، یک گزارش از توکن های هولدرها در قبل و بعد از حمله گرفته می‌شود تا پس از راه‌اندازی توکن‌ها به هولدرهای Luna Classic ارسال شوند. سیستم رأی‌گیری مورداستفاده در مدیریت بلاک چین ترا در طول این بحران مشکلات زیادی داشته است.

بااین‌حال، درنهایت تصمیمی در مورد جهت‌گیری آینده این اکوسیستم گرفته‌شده است. بسیاری از پروژه‌ها حمایت خود را از زنجیره جدید نشان داده‌اند. در حال حاضر مشخص نیست که در درازمدت چه اتفاقی برای زنجیره اصلی ترا خواهد افتاد. آیا برخی از پروژه‌ها به ساخت لونا کلاسیک ادامه خواهند داد؟ آیا اصلاً اتصال UST بازیابی می‌شود؟ فعلاً فقط حدس و گمان وجود دارد، اما همه نگاه‌ها به عرضه توکن جدید LUNA در ۲۷ می‌خواهد بود.

با توجه به برنامه توزیع مشخص‌شده در این طرح، هولدرهای توکن قدیمی LUNA با توکن‌ های جدید ایردراپ خواهند شد. بااین‌حال، تنها پنج روز قبل از پایان رأی‌گیری، ترا این طرح را با تغییرات بحث‌برانگیز زیر اصلاح کرد:

توزیع هولدرهای Luna قبل از حمله – برای همه هولدرها با بالانس ۱۰ هزار لونا یا کمتر، قفل ۳۰٪ توکن های جدید در زمان راه‌اندازی باز می‌شود. ۷۰٪ باقی‌مانده پس از ۲ سال واگذار می‌شود. این کار برای اطمینان از این است که هولدرهای کوچک Luna دارای پروفایل نقدینگی اولیه مشابهی باشند. این تقسیم‌بندی ۹۹/۸۱٪ کیف پول‌های Luna را پوشش می‌دهد درحالی‌که فقط نماینده ۶/۴۵٪ از کل Luna ها را در قبل از حمله خواهد بود.

توزیع هولدرهای UST پس از حمله – ۱۵٪ → ۲۰٪. این کاهش برای اطمینان از این است که توزیع توکن های مربوط به depeg با توزیع توکن های استیک کنندگان اصلی (قبل از حمله به Luna) برابر است. ۵٪ پس‌انداز شده هم به استخر جامعه می‌رود.

افزایش توکن های شناور اولیه: تمام توزیع‌های شناور اولیه از ۳۰٪ → ۱۵٪ برای افزایش مقدار توکن های اولیه تغییریافته است.”

این اصلاحات توکن های توزیع‌شده را به‌صورت زیر تغییر می‌دهند:

استخر انجمن: ۳۰٪
٪۱۰ برای توسعه‌دهندگان در نظر گرفته‌شده است
هولدرهای LUNA قبل از حمله: ۳۵٪ (با برنامه‌های زمانی مختلف برای باز کردن قفل)
هولدرهای UST قبل از حمله: ۱۰٪ (قفل ۳۰٪ آن‌ها در زمان راه‌اندازی باز می‌شود)
هولدرهای LUNA پس از حمله: ۱۰٪ (قفل ۳۰٪ آن‌ها در زمان راه‌اندازی باز می‌شود)
هولدرهای UST پس از حمله: ۱۵٪ (قفل ۳۰٪ آن‌ها در زمان راه‌اندازی باز می‌شود)
حدود ۱۷ درصد از اکوسیستم به این طرح رأی ندادند، اما تنها ۱۳ درصد رأی به وتو برای جلوگیری از تصویب آن کافی نبود. حداقل ۳۳ درصد از آرا باید این طرح را رد می‌کردند تا شکست بخورد. ازآنجایی‌که این اتفاق نیفتاد و حدنصاب بیش از ۴۰ درصد به دست آمد، رأی به تصویب رسید و می‌توان کار برای راه‌اندازی بلاک چین جدید آغاز کرد.
منبع: cryptoslate 

 

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=77716

دیدگاهتان را بنویسید

منوی اصلی