۵ نکته که پیش از شروع بازار سهام باید بدانید

نگاهی به وضعیت بازار امروز رمزارزها

بالاگرفتن تنش های ژئوپلیتیکی میان روسیه و اوکراین روز جمعه بار دیگر سبب سقوط بازار رمزارزها شد. همچنین مقامات ایالات متحده درباره قریب الوقوع بودن حمله روسیه به اوکراین هشدار داده و افزودند امیدها برای جلوگیری از جنگ بسیار ناچیز است. در این بین، روسیه  هرگونه طرح برای حمله به اوکراین را رد کرده و نگرانی های جهانی را بی مورد خواند. طی ۲۴ ساعت گذشته بیتکوین (BTC) حدود ۲ درصد کاهش یافته و برای اولین بار طی دو هفته اخیر برای مدت کوتاهی به پایین تر از ۴۰۰۰۰ دلار سقوط کرد. در حال حاضر رمزارز اول بازار با قیمت ۴۰۲۳۱ دلار معامله می شود. این درحالی است که ارزش بازار آن بار دیگر به زیر ۸۰۰ میلیارد دلار رسیده و اکنون برابر ۷۶۴.۱۷۷ میلیارد دلار می باشد. در اوایل این ماه، صرافی کوین‌بیس در توییتی اعلام کرد که با افزایش نوسانات بازار، در بازه زمانی بین نوامبر ۲۰۲۱ تا ژانویه ۲۰۲۲ شاهد افزایش جریان ۳.۵ میلیارد دلاری دارایی ها به سمت استیبل کوین‌ها بوده است که نشان دهنده تمایل سرمایه گذاران به دارایی های امن تر در این صرافی می باشد. با این حال، این شرکت انتظار تکرار بازار نزولی ۲۰۱۸ را ندارد.

آخرین قیمت ها

  • بیتکوین(BTC) : 40204 دلار، ۱.۴۰-%
  • اتر(ETH) : 2808 دلار، ۳.۶۸-%
  • شاخص S&P 500: معادل ۴۳۴۹ دلار، ۰.۷۱-٪
  • طلا: ۱۸۹۸ دلار در هر اونس، ۰.۱۶-٪
  • بازده ده ساله خزانه: ۱.۹۳%

نوسانات روز گذشته تا امروز نیز ادامه یافته و بخش زیادی از بازار کریپتو با اصلاح نزولی به منطقه قرمز وارد شده اند. اتریوم، دومین ارز رمزنگاری شده به لحاظ ارزش بازار، با ۳.۶۸ درصد کاهش با قیمت ۲۸۰۸ دلار در این لحظه دست به دست می شود. ترا (LUNA) تنها عضو گروه ۱۰ ارز برتر بازار است که امروز با رشدی جزئی به رنگ سبز دیده می شود. افزایش۱.۰۵ درصدی قیمت LUNA را به ۵۲.۱۲ دلار رسانده است.

بازار30 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (30 بهمن)

سولانا (۴.۵۸-%)، اوالانچ (۴.۱۵-%) و کاردانو (۳.۱۴-%) به ترتیب، بیشترین افت قیمت را در بین ۱۰ ارز اول تجربه کرده اند. اکنون SOL با قیمت ۹۱.۴۸ دلار، AVAX با قیمت ۸۵.۶۶ دلار و ADA با قیمت ۱.۰۱ دلار ترید می شوند. دوجکوین، محبوب ترین میم کوین بازار رشد ۱.۱۰ درصدی را شاهد بوده و با قیمت ۰.۱۴۳۴ دلار معامله می شود. ترون (۰.۷۳%)، LEO (0.72%)، KLAY (2.35%) و NEO (4.84%) از دیگر رمزارزهای افزایشی امروز می باشند. بازنده های اصلی بازار هم به ترتیب، Oasis Network با ۷.۸۳ درصد کاهش و الروند (EGLD) با ۶.۹۹% کاهش هستند. ارزش تجمعی بازار رمزنگاری امروز ۱.۸۳ تریلیون دلار و سهم بیتکوین از آن ۴۱.۷% است.

منبع: coindesk

نویسنده: آذر کردزنگنه

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=73140

    دیدگاهتان را بنویسید

    منوی اصلی