وزارت دارایی روسیه از گردش استیبل کوین‌ها در کشور حمایت می‌کند

وزارت دارایی روسیه از گردش استیبل کوین‌ها در کشور حمایت می‌کند

به گفته ایوان چبسکوف، مدیر بخش سیاست مالی وزارت دارایی روسیه، این وزارتخانه به‌طورکلی از مجوز گردش استیبل کوین ها در این کشور حمایت می‌کند. این مقام ارشد این بیانیه را در جریان “تأثیر وب ۳ در عصر جدید اینترنت” بیان کرده است.
چبسکوف خاطرنشان کرد که مینفین از دیدگاه کارآفرینان روسی به این موضوع نگاه می‌کند. «اگر نیاز به تسویه‌حساب برای کسب‌وکارها، شرکت‌ها یا سرمایه‌گذاران وجود دارد، اگر به چنین ابزاری نیاز دارند، به روش جدیدی سرمایه‌گذاری کنند، زیرا هزینه‌ها را کاهش می‌دهد، بهتر از ابزارهای قبلی کار می‌کند و اگر بتوانیم ریسک‌های مرتبط با آن را محدود کنیم، ما همیشه از چنین ابتکاراتی حمایت خواهیم کرد.»
به نقل از RBC Crypto، نماینده دولت همچنین خاطرنشان کرد که به‌طورکلی بلاک چین و همچنین دارایی‌های رمزارزی، دیجیتالی سازی و توکن سازی، به‌طور بالقوه می‌توانند فرصتی برای ایجاد یک سیستم مالی کاملاً جدید فراهم کنند. چبسکوف گفت: “اما نمی‌توان کاملاً مطمئن بود که این سیستم می‌تواند بهتر از سیستم‌های مالی موجود کار کند.”
وزارت دارایی روسیه نیروی محرکه تلاش‌ها برای قانونی کردن عملیات با رمزارزها در روسیه بوده و اوایل سال جاری لایحه جدیدی را با عنوان «در مورد رمزارزها» ارائه کرد که برای پر کردن شکاف‌های نظارتی برجای‌مانده توسط قانون «در مورد دارایی‌های مالی دیجیتال» طراحی‌شده بود. زمانی که در ژانویه ۲۰۲۱ لازم‌الاجرا شد، این مورد فقط تا حدی مسائل مربوط به کریپتو را تنظیم کرده است.
از سوی دیگر، بانک مرکزی روسیه مخالفت شدید خود را با اجازه دادن به تراکنش‌های رمزارزی در این کشور حفظ کرده است، درحالی‌که روبل دیجیتالی را توسعه داده و ممنوعیت کلی فعالیت‌های مرتبط با رمزارزها را پیشنهاد می‌کند. اخیراً، موضع خود راکمی ملایم‌تر کرد و رئیس بانک مرکزی، الویرا نابیولینا اظهار داشت که می‌تواند با پرداخت های رمزارزی در مقیاس کوچک در شهرک‌های بین‌المللی در بحبوحه افزایش تحریم‌های غرب علیه روسیه موافقت کند.

 

  • برای اطلاع بیشتر از قیمت و مشاوره با شماره ۲۸۴۲۸۹۳۴ و ۷۷۶۱۶۹۵۴ تماس حاصل فرمایید.

 

منبع: news.bitcoin

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=80025

دیدگاهتان را بنویسید

منوی اصلی