۵ نکته که پیش از شروع بازار سهام باید بدانید

۵ نکته که پیش از شروع بازار سهام باید بدانید

بازار سهام ایالات متحده امروز با وجود شورت اسکوییز(فشار استقراضی) شدید ، با ادامه روند نزولی خود باز می شود. مایکروسافت، جانسون و جانسون و جنرال الکتریک تنها بخشی از هزاران شرکتی هستند که امروز نتایج مالی سه ماهه خود را ارائه خواهند داد. شرکت انویدیا بی خیال تصاحب شرکت الکترونیکی آرم هولدینگز می شود. وضیعت کسب و کار در آلمان حاکی از نشانه های مثبتی است. نشست سیاست گذاری دو روزه فدرال رزرو آغاز می شود.

آنچه که باید در بازارهای مالی بدانید ،به شرح زیر می‌باشد:

۱. سهام ایالات متحده مجددا پایین تر باز می شوند

روند صعودی سهام در ساعات پایانی روز دوشنبه اعتبار چندانی را به دنبال نداشت و پس از آن ، معاملات آتی سهام ایالات متحده مجددا افت کردند. تا ساعت ۶:۱۵ صبح به وقت ET، معاملات آتی داوجونز ، S&P 500 و نزدک ۱۰۰ به ترتیب ۰.۴ درصد ، ۰.۸ درصد و ۱.۳ درصد کاهش یافتند. ادامه سقوط روز سه شنبه، تمامی سود های حاصل شده در روز گذشته را از بین برد. بازار عمدتا در ساعات بعدی تحت تاثیر گزارشات مالی شرکت قرار می گیرد. این گزارشات از سوی شرکت های جانسون اند جانسون، جنرال الکتریک، امریکن اکسپرس ، آرچر-دانیلز-میدلند و غول های نظامی ریتون و لاکهید مارتین ارائه خواهد شد.
با این حال، وضیعت نهایی سهام پس از بسته شدن بازار مشخص خواهد شد ، زمانی که مایکروسافت و تگزاس اینسترومنتز نتایج مالی خود را گزارش می کنند.

۲. آغاز نشست فدرال رزرو

تقویم داده های اقتصادی ایالات متحده در هفته جاری سبک به نظر میرسد. داده های مسکن می توانند قابل توجه ترین داده های روز باشند. علاوه بر آن ، داده هایی از Redbook Research و ارزیابی شاخص اعتماد مصرف کنندگان توسط موسسه Conference Board و ارزیابی ماهانه تجاری ریچموند فدرال رزرو ارائه خواهد شد. فدرال رزرو در ساعات بعدی نشست سیاست گذاری دو روزه خود را آغاز می کند. انتظار نمی رود که این بانک موضع سیاست های پولی و مالی خود را تغییر دهد ، اما همچنان مواضع خود  را بر اساس شرایط آتی تعیین خواهد کرد.

۳. انویدیا بی خیال تصاحب شرکت الکترونیکی آرم هولدینگز می شود

گزارشات حاکی از آن است که غول فناوری انویدیا به دنبال عقب نشینی از قرارداد ۴۰ میلیارد دلاری خود برای خریداری شرکت طراحی تراشه مستقر در بریتانیا ARM است. شرکت آرم هولدینگز زیر مجموعه Softbank است.این درحالسیت که نهاد های نظارتی ضد انحصار در ایالات متحده و چین مخالف این قرارداد هستند. این قرارداد همچنین با بررسی امنیت ملی در بریتانیا مواجه است. به گزارش بلومبرگ، Softbank درحال حاضر به دنبال عرضه اولیه ARM سر موعد است.

۴. تغییر روند شاخص اطمینان کسب و کار در آلمان

وضیعت کسب و کار در آلمان به طور آهسته درحال بازیابی است. با توجه به کاهش جزئی تنگناهای عرضه ، شاخص فضای کسب‌وکار آلمان موسسه Ifo که در پنج ماه گذشته کاهش یافته بود، در ژانویه افزایش یافت. این شاخص به میزان ۹۵.۷ افزایش یافت درحالی که انتظار میرفت به ۹۴.۷ برسد. فروش شرکت‌هایی از قبیل فولکس واگن به موجب کمبود تراشه در سال گذشته افت قابل‌توجهی را تجربه کردند. داده‌های شاخص سفارشات جدید و تولید صنعتی در ماه‌های پایانی سال ناامیدکننده بود.بانک فدرال آلمان در گزارش ماهانه خود مبنی بر افت احتمالی اقتصاد این کشور در سه ماهه چهارم هشدار داد.

۵. رشد نفت خام در پی نگرانی ها از عرضه

با توجه به تاثیرات قابل توجه کمبود عرضه ، نفت خام به طور جزئی رشد کرد. قراردادهای نفت خام ایالات متحده با رشد ۰.۶ درصدی در قیمت ۸۳.۷۷ دلار معامله شد. قراردادهای آتی برنت نیز با ۰.۷ درصد افزایش به ۸۶.۰۰ دلار در هر بشکه رسید. موسسه نفت آمریکا طبق معمول داده های هفتگی خود در زمینه موجودی ذخایر نفت ایالات متحده را در ساعت ۴:۳۰PM گزارش می دهد.

منبع:investing

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=70289

    دیدگاهتان را بنویسید

    منوی اصلی