پاسخ چارلز هاسکینسون به منتقدان درباره رشد اکوسیستم DeFi کاردانو

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، به منتقدان پاسخ داده است. این بار به Emin Gün Sirer، بنیانگذار و مدیر عامل Avalanche’s Avalabs. او از سرعت کند رشد اکوسیستم DeFi کاردانو انتقاد کرده بود، همانطور که در TVL آن منعکس شده است. طبق گفته DefiLlama، ارزش کل قفل شده کاردانو در حال حاضر ۲۹۸/۲۷ میلیون دلار است. بدون گنجاندن رمزارزهای بومی استیک شده در این ارزیابی، TVL کاردانو حدود ۲۱۹/۴۲ میلیون دلار است.

2022 04 09 21 28 45 Charles Hoskinson Responds to Critics Over Cardanos DeFi Ecosystem Growth Deta - پاسخ چارلز هاسکینسون به منتقدان درباره رشد اکوسیستم DeFi کاردانو

ارزش کل قفل‌شده به مجموع دارایی‌های رمزارزی سپرده‌شده در یک پروتکل مالی غیرمتمرکز یا در پروتکل‌های DeFi اشاره دارد. کاردانو پس از راه‌اندازی پروژه‌های Sundaeswap و Minswap که کمک زیادی به TVL آن کرد، از ژانویه شاهد رشد ثابت TVL خود بوده است. TVL کاردانو از ابتدای سال ۲۰۲۲ نزدیک به ۵۰.۰۰۰ درصد رشد داشته است. علیرغم این رشد، کاردانو با دیگر «قاتلان اتریوم» مانند ترا، Avalanche و سولانا فاصله زیادی دارد. بر اساس رتبه‌بندی DefiLlama از پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز، کاردانو در حال حاضر در رتبه ۲۸ قرار دارد.  چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو، تأخیر ظاهری در رشد را توضیح داده است. به گفته او، بسیاری از برنامه‌های غیرمتمرکز منتظر هستند تا هارد فورک Vasil از Pipelining بهره‌مند شود. Pipelining یک‌راه حل مقیاس بندی است که روند توزیع بلوک‌ها را تسریع می‌کند، بنابراین “زمان مرده” بین آن‌ها را به‌شدت کاهش می‌دهد. این ویژگی امکان اجرای تغییرات تهاجمی‌تر مانند اسکریپت‌های مرجع را فراهم می‌کند که می‌تواند به‌طور چشمگیری بلاک چین را در سراسر جهان گسترش دهد. در حال حاضر، ۱۰ برنامه غیرمتمرکز وجود دارد که در مقدار دارایی‌های کل قفل‌شده در کاردانو نقش دارند. MuesliSwap اولین صرافی غیرمتمرکز بود که در اواخر دسامبر در شبکه اصلی راه‌اندازی شد. Sundaeswap در ژانویه راه‌اندازی شد، درحالی‌که MinSwap اولین تراکنش خود را در ماه مارس انجام داد. در به‌روزرسانی‌های اخیر IOHK، نزدیک به ۹۰۰ پروژه در حال حاضر در کاردانو در حال ساخت است که DEX ها تقریباً ۴٪ آن‌ها را تشکیل می‌دهند.

منبع: u.today

نویسنده: ساناز داودی

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=75274

دیدگاهتان را بنویسید

منوی اصلی