تداوم انطباق بیت کوین با سهام فناوری

تداوم انطباق بیت کوین با سهام فناوری

هماهنگی و انسجام شناخته شده در بازارهای مالی حاصل شد: سهام‌های بخش فناوری به طور جزئی جهش یافتند و دقیقاً در همان زمان، بیت‌کوین نیز مسیر خود را تغییر داد. این حاکی از پیروی رمزارزپرچمدار از مسیر سایر دارایی های پر رسیک است. بزرگترین رمزارزجهان ، با رشد ۰.۶ درصدی به ۴۳۰۸۰ دلار افزایش یافت. همچنین پیشکسوتان باتجربه بازار متوجه شدند که شاخص نزدک، که به شدت نسبت به شرکت های بزرگ فناوری حساس است، نیز رشد کرد.بنا بر اعلام متیو سیگل، رئیس تحقیقات دارایی های دیجیتال در شرکت VanEck، بیت کوین از الگوی معمول کوتاه مدت خود پیروی می کند که حاکی از همبستگی و انطباق نسبتا بالای آن با نزدک و سایر سهام فناوری دارد. رمزارزها همانند روند تغییر سهام فناوری پیش رفتند. هر دوی این دارایی‌ها در پی سیاست‌های تندروی فدرال رزرو تحت فشار قرار می گیرند.

انطباق فزاینده بیت کوین با سهام فناوری

مارکو پاپیک، استراتژیست ارشد در شرکت مدیریت سرمایه گذاری Clocktower ، با این موضوع موافق است. وی عنوان کرد که بیت کوین ، یک دارایی با ریسک بالا است که بیشتر از نوسانات بازار ، نوسان می کند و به اصطلاح دارایی high-beta نامیده می شود. در محیطی که رفتار فدرال رزرو به سمت تندرو تر بودن پیش میرود ، واقعاً نباید به سمت داشتن چنین دارایی پیش بروید.

screenshot www.business standard.com 2022.01.16 09 55 23 300x225 - تداوم انطباق بیت کوین با سهام فناوری

screenshot www.business standard.com 2022.01.16 09 55 23 300x225 - تداوم انطباق بیت کوین با سهام فناوری

ضریب انطباق ۱۰۰ روزه این رمزارز و شاخص نزدک ۱۰۰ درحال حاضر در میزان ۰.۴۰ قرار دارد. ضریب ۱ بدان معنی است که این دارایی کاملا از روند دارایی دیگر پیروی می کند. ضریب منفی یک نیز به معنی حرکت آنها در جهت مخالف با دارایی دیگر است.ویکتوریا گرین، یکی از موسسان و مدیر ارشد سرمایه گذاری در شرکت سرمایه گذاری خصوصی G Squared طی تماس تلفنی عنوان کرد: “رویکرد بیت کوین بیشتر در راستای پیروی و انطباق از شاخص نزدک و بازار است و از نرخ تورم و ارز های نامرتبط پیروی نمی کند.” بیت کوین عمدتا طی تاریخ ۱۳ ساله خود در شرایطی معامله شده است که سیاست پولی جهان ، تسهیل یافته و نرخ بهره صفر ویا منفی بوده است ، اما هم سهام و هم ارزهای دیجیتال اخیرا ناپایدار عمل کرده اند زیرا فدرال رزرو برای خروج از برنامه های محرک اقتصادی خود آماده می شود. اندرسون لافونتانت، مشاور ارشد برنامه‌ریزی پیشرفته در Miracle Mile Advisors، عنوان کرد: ” در صورتی که همبستگی بیت کوین با سایر دارایی های پرریسک ادامه یابد ، جذابیت بازار ارز دیجیتال به عنوان یک پوشش ریسک می تواند از بین رود. این درحالیست که در حال حاضر شاهد وقوع چنین تحولی در این بازار هستیم.”

منبع: .business-standard

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=68654

دیدگاهتان را بنویسید

منوی اصلی