نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (14 اسفند)

این هفته، روزهای معاملاتی پرتلاطمی برای ارزهای رمز پایه بود. با تشدید تنش‌ها بین روسیه و اوکراین، بازار سهام نیز تحت‌فشار زیادی قرار داشت. روز جمعه، آتش‌سوزی در نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا در اوکراین شرایط اطراف این تأسیسات را به حالت ناپایدار درآورد. این حادثه سرمایه‌گذاران جهانی را در معرض خطر قرارداد و به افزایش بیشتر قیمت نفت و دارایی‌های سنتی امن مانند طلا و دلار آمریکا منجر شد. بیت کوین نیز روز جمعه برای مدت کوتاهی به زیر ۴۰۰۰۰ دلار سقوط کرد. عملکرد بهتر بیت کوین نسبت به آلت کوین‌ها در این مدت نشان‌دهنده روحیه ریسک‌پذیری کمتر در بین سرمایه‌گذاران کریپتو است. شاخص‌های تکنیکال عمدتاً برای بیت کوین در حالت خنثی قرارگرفته‌اند، اگرچه کاهش قابل‌توجه مومنتوم صعودی در نمودارهای بلندمدت، به ادامه فشار فروش اشاره دارد. بااین‌حال، انتظار می‌رود این ارز دیجیتال در کوتاه‌مدت در محدوده حمایتی ۳۷۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلاری تثبیت شود. در همین حال، برخی از تحلیلگران معتقدند که نوسانات احتمالاً در این ماه افزایش می‌یابد. در حال حاضر، بیت کوین باارزش بازار ۷۴۱.۸۸۹ میلیارد دلار، با قیمتی زیر ۴۰ هزار دلار ترید می‌شود.

آخرین قیمت ها

  • بیت کوین: ۳۹۱۱۷ دلار، ۵.۳۶-%
  • اتر: ۲۶۳۸ دلار؛ ۳.۰۹-%
  • شاخص S&P 500: معادل ۴۳۲۹ دلار؛ ۰.۷۹-%
  • طلا: ۱۹۷۱ دلار در هر اونس، ۱.۹۰+٪
  • بازده ده‌ساله خزانه: ۱.۷۲%

همانطور که گفتیم، افزایش تنش ها در منطقه، به علاوه بیشتر شدن احتمال تقویت سیاست های انقباضی فدرال رزرو، افزایش نوسانات در بازار رمزنگاری را در پی داشت. روز گذشته قیمت بیت کوین با افت چند هزار دلاری به زیر ۴۰ هزار دلار رسید. این روند ریزشی امروز نیز ادامه یافته و قیمت رمزارز اول بازار را هنوز پایین تر از این مقاومت مهم نگه داشته است.

بازار14 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (14 اسفند)

اتریوم نیز همگام با رهبر خود به این مسیر پیوست و با ۳.۰۹% کاهش در تیم فریم روزانه، به حدود ۲۶۳۸ دلار رسیده است. بایننس کوین (۴.۱۵-%)، ریپل (۱.۸۴-%)، کاردانو (۲.۹۰-%)، سولانا (۳.۱۰-%) و آوالانچ (۰.۵۰-%) همگی در منطقه قرمز قرارگرفته‌اند. در این میان، ترا با بیش از ۷.۲۰% کاهش قیمت، بیشترین افت را در ۲۴ ساعت گذشته تجربه کرده و بازنده ۱۰ ارز برتر بازار به شمار می‌آید. برنده امروز بازار ارزهای رمزنگاری نیز، ANC است که با جهش ۱۰.۱۹ درصدی خود به ۵.۳۸ دلار رسیده است. DAI با جهش ناچیز ۰.۰۵ درصدی، CELO با ۵.۶۹% و FLOW با ۱.۳۷% رشد از دیگر آلتکیون های سبزپوش امروز هستند. از سوی دیگر، افت ۹.۱۰ درصدی Convex Finance را به بازنده اصلی امروز تبدیل کرده است. اکنون CVX باقیمت ۱۷.۴۵ دلار ترید می‌شود. ارزش تجمعی بازار کریپتو امروز با کاهشی چشمگیر به ۱.۷۵ تریلیون دلار رسیده و سهم بیت کوین از آن، ۴۲.۲ درصد است.

منبع: coindesk

نویسنده: ساناز داودی

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=74217

    دیدگاهتان را بنویسید

    منوی اصلی