مونرو بیشتر از همیشه به حمله 51 درصدی نزدیک شده است

مونرو بیشتر از همیشه به حمله 51 درصدی نزدیک شده است

مونرو، بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین ارز دیجیتال متمرکز بر حریم خصوصی، ازنظر هش‌ریت بیش‌ازحد تحت سلطه نهنگ‌ها قرارگرفته است. @DontTraceMeBruh، یک طرفدار مونرو نگرانی‌های خود را به اشتراک می‌گذارد.

بزرگترین استخر استخراج مونرو در حال حاضر قادر به انجام حملات ۵۱ درصدی است

@DontTraceMeBruh به همه ماینرهای XMR توصیه کرد که بزرگترین استخرها را به نفع استخرهای متوسط ​​و کوچک ترک کنند. طبق برآورد او، بزرگترین استخر مسئول ۴۵٪ از کل هش ریت مونرو است، یعنی تعداد خالص هش های محاسبه شده در شبکه. با این حال، آمار ارائه شده توسط خود MINEXMR حتی چشمگیرتر است.

2022 02 15 18 13 18 Monero XMR Closer to 51 Attack Than Ever Before Heres Why - مونرو (XMR) از همیشه به حمله 51 درصدی نزدیک تر است

از امروز یعنی در ۱۵ فوریه ۲۰۲۲، MINEXMR تقریباً ۵۱٪ از هش ریت مونرو را در اختیار دارد، در حالی که در برخی لحظات، تسلط آن به ۵۲٪ هم رسیده است. @DontTraceMeBruh ادعا می کند که استقلال مونرو تنها با مهاجرت ماینرها به استخرهای کوچکتر قابل محافظت است. او افزود، حتی توزیع‌کنندگان بدافزارها نیز می‌توانند به مونرو کمک کنند تا سالم‌تر شود.

بات‌نت ها و استخراج توسط بدافزارها مقصر هستند؟
از آنجایی که سهم هش MINEXMR در ۴۸ ساعت گذشته به سرعت افزایش یافته است، @DontTraceMeBruh آن را به فعالیت بات‌نت‌ ها و استخراج‌ توسط بدافزار نسبت داد. همانطور که قبلا توسط U.Today پوشش داده شد، بدافزار “hidden mining” مونرو یکی از خطرناک ترین تهدیدات سایبری در بخش Web3 در حال حاضر است. در دسامبر ۲۰۲۱ تبهکاران، بدافزار «hidden mining» را از طریق نسخه‌های غیرقانونی فیلم Spider-Man: No Way Home منتشر کردند. این نوع بدافزار به توان محاسباتی کنترل شده توسط یک کامپیوتر آلوده دسترسی پیدا می کند و شروع به استفاده از آن برای استخراج مونرو می کند.

منبع: U.today

نویسنده: ساناز داودی

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=72872

    دیدگاهتان را بنویسید

    منوی اصلی