بیت کوین با جهش قیمت به نزدیکی 43000 دلار به مقاومت تکنیکال می رسد

بیت کوین با جهش قیمت به نزدیکی 43000 دلار به مقاومت تکنیکال می رسد

پس از بهبود جهانی بازار، بیت کوین و دارایی های دیجیتال متعدد به اولین نقاط مقاومتی جدی رسیده اند زیرا میانگین های متحرک میان مدت به عنوان نقطه تعیین کننده روند عمل می کنند. در زمان انتشار، بیت کوین مستقیماً در خط مقاومت فوق الذکر معامله می شود. طلای دیجیتال به میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه رسیده است که به عنوان مانعی بین معاملات دارایی در روند نزولی و صعودی عمل می کند. هر زمان که دارایی ها بر نقطه مقاومت غلبه کنند، تمایل دارند راه خود را به سمت بالا ادامه دهند

chrt - بیت کوین با جهش قیمت به نزدیکی 43000 دلار به مقاومت تکنیکال می رسد

طبق نمودار دارایی، آخرین باری که بیت کوین پشتیبانی فوق الذکر را آزمایش کرده است در ابتدای دسامبر ۲۰۲۱ بوده است. آخرین آزمایش موفقیت آمیز نبود و منجر به کاهش ارزش ارز دیجیتال به زیر ۵۰۰۰۰ دلار شد.

تقاطع های “مرگ” و “طلایی”

پیش‌ازاین، این اندیکاتور یکی از قوی‌ترین سیگنال‌های موجود در بازار را به ما می‌داد – تلاقی میانگین‌های متحرک ۲۰۰ و ۵۰ روزه که معمولاً تغییر روند بلندمدت را نشان می‌دهند. آخرین تقاطع مرگ در بازار در ۱۰ ژانویه رخ داد و منجر به سقوط بیت کوین به پایین‌ترین سطح محلی یعنی ۳۲۹۵۰ دلار شد. انتظار می‌رود درصورتی‌که بیت‌کوین بازگردد و به منطقه بالای ۵۰۰۰۰ دلار برسد، این اندیکاتور معکوس خواهد شد. آخرین آزمایش میانگین متحرک ۵۰ روزه در شرایط روند نزولی در جولای ۲۰۲۱ انجام شد و کاتالیزوری برای بیت کوین شد که به بالاترین قیمت محلی ۵۲۰۰۰ دلار رسید. از سوی دیگر، آخرین تقاطع طلایی در ماه اوت در نزدیکی سقف محلی به وقوع پیوست. در زمان انتشار این مطلب، بیت کوین با قیمت ۴۲۷۸۳ دلار معامله می‌شود، اما به دلیل عدم وجود حجم خرید قوی در بازار، نتوانسته مقاومت را بشکند. بر اساس داده‌های تاریخی، هر شکست مقاومتی با افزایش نوسانات همراه بوده است.

منبع:u.today

نویسنده: ساناز داودی

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=72031

دیدگاهتان را بنویسید

منوی اصلی