صرافی کراکن، بیش از 10 میلیون دلار بیت کوین را به شهروندان اوکراینی اهدا می کند!

صرافی پیشرو ارزهای دیجیتال، کراکن، به هر شهروند اوکراینی که قبل از ۱۰ مارس در این پلتفرم حساب باز کرده باشد، ۱۰۰۰ دلار بیت کوین می دهد. این طرح برای کمک به نیازمندان پس از آغاز «عملیات نظامی ویژه» روسیه در این کشور طراحی شده است.

حمایت کراکن از اوکراینی ها

فهرست شرکت‌ها، مکان‌های ترید و افرادی که تمام تلاش خود را برای کمک به رفاه اوکراین در طول جنگ جاری با روسیه انجام می‌دهند، همچنان در حال افزایش است. آخرین نمونه، صرافی کراکن مستقر در ایالات متحده میباشد. در اطلاعیه اخیر، کراکن اظهار کرد که ۱۰۰۰ دلار بیت کوین به کاربران اوکراینی که قبل از ۱۰ مارس ثبت نام کرده اند، اهدا خواهد کرد. شهروندان می توانند بلافاصله این ارز دیجیتال را برداشت کنند، زیرا علاوه بر این، ۱۰۰۰ دلار در اعتبار کارمزد کراکن توزیع می کند تا اطمینان حاصل شود که مشتریان می توانند بدون هیچ هزینه ای تبدیل را انجام دهند. به طور کلی، این شرکت گفت که بیش از ۱۰ میلیون دلار دارایی دیجیتال را به شهروندان اوکراینی آسیب دیده، اهدا خواهد کرد. کراکن امیدوار است این به عنوان یک مصالحه معقول تلقی شود. زیرا قبلا تر از مسدود کردن کاربران مستقر در روسیه خودداری می کرد. جسی پاول، مدیر عامل این پلتفرم  اظهار داشت:“ما امیدواریم که بتوانیم خدمات مالی حیاتی را در زمان نیاز به مشتریان خود در اوکراین و روسیه ارائه دهیم. کریپتوکارنسی یک ابزار مهم بشردوستانه باقی می ماند، به ویژه در زمانی که بسیاری در سراسر جهان دیگر نمی توانند به بانک ها و متولیان سنتی متکی باشند.”متعاقباً، کراکن توضیح داد که ۱۰ میلیون دلار کمک مالی، برابر با کل هزینه های ترید پرداخت شده توسط مشتریان مستقر در روسیه در ماه های اول سال ۲۰۲۲  است. به این ترتیب، این شرکت سودی نخواهد برد، که راه دیگری برای نشان دادن مخالفت خود با درگیری نظامی است.

واکنش صرافی ها

در میان تهاجم روسیه به اوکراین، معاون نخست‌وزیر، میخایلو فدوروف، از پلتفرم‌های دارایی دیجیتال پیشرو خواست تا آدرس‌های بلاک چین کاربران روسی را مسدود کنند. با این حال، بایننس و کراکن این درخواست را اجرا نکردند. اولی استدلال می‌کرد که «کریپتو به معنای ایجاد آزادی مالی بیشتر است» و چنین حرکتی می‌تواند با مفهوم این صنعت مخالف باشد. همچنین پیشنهاد کرد که اکثر آن حساب‌ها متعلق به افراد «بی گناه» است که هیچ ارتباطی با جنگ ندارند. کراکن با توصیف بیت کوین و آلت کوین ها به عنوان تجسم ارزش های آزادی خواهانه، موضع مشابهی اتخاذ کرد. پاول گفت، به این ترتیب، مسدود کردن حساب‌های تمام مشتریان روسی اشتباه است. از سوی دیگر، کوین بیس، ۲۵۰۰۰ آدرس بلاک چین روسی مرتبط با افرادی را که ظاهراً در فعالیت‌های غیرقانونی هستند، مسدود کرد.

منبع: cryptopotato

نویسنده: ساناز داودی

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=74336

دیدگاهتان را بنویسید

منوی اصلی