نگاهی به وضعیت بازار امروز رمزارزها

نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها

هفته گذشته قبل از اینکه قدرت خرس ها افزایش یافته و کل چشم انداز بازار تغییر کند، بیتکوین با قیمتی بالای ۴۳۰۰۰ دلار معامله می‌شد. طی ۲۴ ساعت بعد، این ارز دیجیتال با ۵۰۰۰ دلار کاهش به کمترین سطح در ۶ ماه اخیر یعنی حدود ۳۸۰۰۰ دلار رسید. ولی این پایان کار نبود. روز شنبه بیت کوین به پایین ترین سطح قیمتی خود از اواخر جولای ۲۰۲۱ در حدود ۳۴۰۰۰ دلار سقوط کرد. به عبارت دیگر، رمزارز اول بازار در عرض چند روز تقریباً ۱۰۰۰۰ دلار از ارزش خود را از دست داد. روز یکشنبه وضعیت کمی خوش بینانه تر به نظر می رسید زیرا بیت کوین توانسته بود تا حدودی جایگاه خود را پس گرفته و حتی در مقطعی از ۳۶۰۰۰ دلار هم عبور کند. ولی از آن زمان، این ارز نزدیک به ۳۰۰۰ دلار کاهش یافته و اکنون پایین تر از تراز ۳۵۰۰۰ دلار ایستاده است. به این ترتیب، ارزش بازار آن به حدود ۶۵۰ میلیارد دلار رسید.

دامپ دو رقمی آلتکوین‌ها

کوین های جایگزین نیز اخیراً شرایط مساعدی نداشته اند. امروز بار دیگر رنگ قرمز کل نمای بازار را دربرگرفت. اتریوم که روز پنجشنبه بالای ۳۳۰۰ دلار ایستاده بود، به دنبال اصلاح گسترده بازار افت ۱۰۰۰ دلاری را تجربه کرد. دیروز، ETH به بالای ۲۵۰۰ دلار رسید، اما کاهش ۸ درصدی دیگر، آن را به زیر ۲۴۰۰ دلار رساند.

بازار4 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (4 بهمن)

بایننس کوین (۸-%)، کاردانو (۱۲-%)، ریپل (۶.۵-%)، ترا (۱۰-%)، پولکادات (-۱۲%)، دوج کوین (۷-%)، اوالانچ (۱۰-%) و شیبااینو (-۱۳%) ریزش بیشتری را به تصویر کشیده اند. پس از اعلام بروز مشکلات در شبکه سولانا از سوی کاربران و این بلاکچین، SOL یکی از بدترین عملکردها را در تایم فریم ۲۴ ساعته نشان داده است. این ارز با حدود ۲۰ درصد کاهش به ۸۵ دلار رسیده است که پایین ترین سطح قیمت SOL از ماه آگوست تاکنون است. رمزارزهایی مثل NEAR Protocol (-20%), Harmony (-18%), Theta Network (-16%), Oasis Network (-16%), Polygon (-16%), Curve DAO Token (-16%), Quant (-16%), Fantom (-15%) همگی دامپی دورقمی را شاهد بوده اند. ارزش بازار ارزهای دیجیتال با ۱۰۰ میلیارد دلار کاهش در یک روز به کمتر از ۱.۷ تریلیون دلار رسیده است.

منبع: cryptopotato

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=69881

    دیدگاهتان را بنویسید

    منوی اصلی