آخرین قطعی شبکه Solana ناشی از ربات اسپم آربیتراژ

آخرین قطعی شبکه Solana ناشی از ربات اسپم آربیتراژ

سولانا، معروف به “قاتل اتریوم” که تبلیغات زیادی درمورد آن شده است، نسبت به بسیاری از رقبای خود دچار قطعی‌های بیشتری می باشد و سؤالاتی در مورد قابل اطمینان بودن آن مطرح شده است. در ۲۳ ژانویه گزارشی منتشر شد که آخرین قطعی شبکه را شرح می دهد. با توجه به این گزارش، وضعیت شبکه سولانا در روزهای ۲۱ و ۲۲ ژانویه دچار بی ثباتی و قطعی شبکه به مدت ۳۰ ساعت شده بود. این دومین قطعی شبکه در این ماه می باشد که به دنبال اختلالات سرویس اتفاق افتاده است. با توجه به تحقیقات بیشتر در این زمینه مشخص شد که، تلاش‌های ناموفق زیادی برای واریز و برداشت صورت گرفته است که کار را برای کاربران جهت شارژ حساب های معاملاتی خود و جلوگیری از انحلال پوزیشن های معاملاتی دشوار کرده است.

آیا سولانا واقعا می تواند رقابت کند؟

به گزارش سایت سولند، علت اصلی آخرین قطعی، سقوط بازار بود که فرصت‌های اسپم (در علم اقتصاد و مالی به معنای بهره گرفتن از تفاوت قیمت بین دو یا چند بازار برای کسب سود است) را ایجاد کرده است. ربات‌های اسپم شروع به ارسال حجم بالایی از تراکنش‌ها در تلاش برای برنده شدن در معاملات کردند. “ربات ها شروع به ارسال هرزنامه به شبکه کردند زیرا معاملات ارزان بودند و سودآوری اسپم بالا بود. بار سنگین تراکنش ها در بلاکچین باعث شد تا اعتبار سنجی ها از بین بروند زیرا تراکنش های تکراری بیش از حد بود و قابل فیلتر نبودند. این سایت افزود: “هزاران تراکنش تکراری ربات‌ها همچنین تراکنش‌های قانونی کاربران را از بین بردند.” چند ترفند در سیستم برای بازیابی عملکرد شبکه انجام شد و مهندسان نسخه ۱.۸.۱۴ را منتشر کردند تا بدترین اثرات این مشکل را کاهش دهند. سولند اظهار داشت که پوزیشن های کاربرانی که در طی این حادثه لیکوئید شده اند ۵۰ درصد جریمه انحلال را دریافت می کنند و کسانی که تحت تأثیر نوسانات غیرعادی سولانا قرار گرفته اند ۱۰۰ درصد آن را دریافت می کنند. در اواسط دسامبر، سولانا قطعی مشابهی را تجربه کرد، سه ماه قبل از آن نیز در سپتامبر، سولانا دوباره به مدت ۱۶ ساعت به دلیل حجم بیش از حد تراکنش ها از کار افتاده بود.

کاهش قیمت سولانا

قیمت رمزارز بومی آن، سولانا، ۳۶ درصد در طول قطعی اخیر کاهش یافت و هنوز بهبود نیافته است. SOL در حال حاضر با قیمت ۸۷.۵ دلار معامله می‌شود که پایین‌ترین قیمت آن از اواخر ماه آگوست است. رمزارز محبوب سابق این بازار در حال سقوط در نمودارهای ارزش بازار است و جایگاه آن توسط ریپل، کاردانو و USDC رد شده است. SOL در حال حاضر ۶۵.۸ درصد از بالاترین قیمت تاریخ ۶ نوامبر خود یعنی ۲۶۰ دلار کاهش یافته است.

منبع: beincrypto

 

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=69870

    دیدگاهتان را بنویسید

    منوی اصلی