تبدیل بیتکوین به NFT کابوس یک طرفدار قدیمی

تبدیل بیتکوین به NFT کابوس یک طرفدار قدیمی

سرمایه‌گذار قدیمی بیتکوین گِرِگ شوئن (Greg Schoen)، اعلام کرد، توئیت افسانه‌ای او، که در آن پشیمانی خود از فروش زود هنگام بیتکوین را ابراز کرده است، اکنون برای حراج در بازار بزرگ NFT، پلتفرم OpenSea در دسترس است.

Screenshot 2022 02 05 at 00 56 09 Every Bitcoiners Worst Nightmare Becomes an NFT 250x300 - بدترین کابوس طرفدار قدیمی بیت کوین تبدیل به یک NFT می شود

وی مدعی است «جمعی از مردم» ایده‌ اش را پیشنهاد کردند، با این وجود حقیقت این که کسی بخواهد توئیتی که در سال ۲۰۱۱ زده بود ر بخرد، شوئن را غافلگیر کرد. طبق گزارش U.Today، جک دورسی، مدیرعامل سابق توئیتر و چارلز هاسکینسون، خالق کاردانو، از جمله افرادی بودند که سال گذشته توئیت های معروف خود را تحت عنوان NFT به حراج گذاشتند.

اهمیت HODLing (نگهداری)

می ۲۰۱۱، زمانی که بیتکوین به ۸ دلار رسید، شوئن در توئیتی فروش ۱۷۰۰ بیتکوین به قیمت ۰.۳ دلار به ازای هر واحد را اعلام کرد که آن ها را به قیمت ۰.۰۶ دلار خریده بود. اگر اون همان بیتکوین ها را تا به امروز نگهداری می کرد، حالا قریب به ۶۸ میلیون دلار ارزش داشتند.

Screenshot 2022 02 05 at 00 56 14 Every Bitcoiners Worst Nightmare Becomes an NFT 300x136 - بدترین کابوس طرفدار قدیمی بیت کوین تبدیل به یک NFT می شود

در تمام این سال‌ها، داستان شوئن به عنوان هشداری برای آن دسته از بیتکوین‌ دارانی بوده است که قدرت HODLing را زیر سوال می‌برند.البته این سرمایه‌گذار قدیمی، جامعه رمزارزها را به‌خاطر کینه توزی رها نکرد و در توئیتر به فعالیت خود ادامه داد. در دسامبر ۲۰۱۷، ماهی که بیتکوین برای اولین بار به ۲۰,۰۰۰ دلار رسید، شوئن در توئیتی نوشت “خیلی وقت است که از زمان فروش آن ها میگذرد.” در آن زمان، او اظهار داشت هنوز مقداری رمزارز دارد، اما موجودی‌هایش “بسیار کم” بود. در سپتامبر ۲۰۱۸، شوئن توئیت کرد که بیتکوین های باقی مانده خود را به قیمت ۱۵,۰۰۰ دلار فروخته است تا وام های دانشجویی اش را پرداخت کند. شوئن هیچ تفکر غیر طبیعی در این باره ندارد و ادعا می کند که اگر با قیمت ۰.۳۰ دلار فروخته نمی شد، وسوسه می شد که در هر نقطه عطف قیمتی بفروشد: “اگر به معنای واقعی کلمه نمی دانستید که قرار است مانند یک موشک رشد کند، در هر نقطه عطفی وسوسه می شوید که بفروشید.”

منبع: u.today

نویسنده: آذر کردزنگنه

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=71804

دیدگاهتان را بنویسید

منوی اصلی