محمود گودرزی مدیرعامل شرکت بورس شد

انعقاد ۱۱۳ هزار قرارداد آتی در هفته پایانی دی در بورس کالا

[ad_1]

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از  تسنیم، بازار مشتقه بورس کالای ایران در هفته پایانی دی ماه ۱۴۰۰ شاهد انعقاد ۱۱۳ هزار و ۴۳۳ قرارداد آتی به ارزشی بالغ بر ۴۶۳۵ میلیارد و ۷۴۶ میلیون ریال بود. در این هفته زعفران نگین بیشترین حجم و ارزش معاملات هفتگی را رقم زد و در بالاترین جایگاه ایستاد.

بر پایه این گزارش، در جریان معاملات هفته ای که گذشت ۱۰۸ هزار و ۲۱۱ قرارداد آتی زعفران نگین به ارزشی بالغ بر ۴۲۷۸ میلیارد و ۶۳۸ میلیون ریال برای تحویل در دو سررسید بهمن و اسفند ماه ۱۴۰۰ منعقد شد. با ثبت این آمار زعفران نگین به ترتیب ۹۵ و ۹۲ درصد از حجم و ارزش کل قراردادهای منعقده را به خود اختصاص داد.

تعداد ۳۷۴۹ قرارداد آتی صندوق طلا نیز به ارزشی بیش از ۳۲۶ میلیارد و ۴۰۲ میلیون ریال منعقد شد تا در سه سررسید بهمن ۱۴۰۰ و فروردین و خرداد ۱۴۰۱ به ترتیب ۳ و ۷ درصد از حجم و ارزش کل معاملات را رقم زد.

انعقاد ۱۴۶۵ قرارداد آتی نقره برای تحویل در دو سررسید بهمن سال جاری و فروردین سال آینده نیز ارزشی بیش از ۲۸.۷ میلیارد ریال را در پی داشت.

در تنها سررسید فعال قرارداد آتی مس کاتد برای تحویل بهمن ماه امسال ۸ قرارداد به ارزش یک میلیارد و ۹۸۰ میلیون ریالی منعقد شد.

منبع:
تسنیم

[ad_2]

منبع خبر

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=69616

دیدگاهتان را بنویسید

منوی اصلی