محمود گودرزی مدیرعامل شرکت بورس شد

بازار صندوق‌ های قابل معامله، سرخ پوش به استقبال بهمن ماه رفت

[ad_1]

اقتصاد آنلاین – سهیل بانی؛ صندوق‌های معامله‌پذیر سرمایه‌گذاری در سهام، در هفته‌ای که گذشت، به طور متوسط ۳.۸درصد افت قیمت را تجربه کردند و خالص ارزش دارایی‌های آن‌ها ۳.۹درصد کاهش یافت. این در حالی بود که شاخص کل بورس، افت ۴.۱درصدی را به ثبت رساند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام (سهامی، مختلط و شاخصی)

تنها بازدهی هفتگی مثبت، ۰.۱درصد و مربوط به صندوق فراز داریک بود. با این وجود هیچ صندوقی با رشد خالص ارزش دارایی‌های خود همراه نشد.

بیشترین سقوط قیمت صندوق‌های قابل معامله در این هفته، به صندوق مدیریت ثروت بازنشستگی اختصاص داشت؛ صندوق «مدیر» هم‌جهت با تنزل ۴.۳درصدی ارزش دارایی‌های تحت تملکش با افت ۶.۴درصدی قیمت مواجه شد.

صندوق «مدیر» را می‌توان ارزان‌ترین صندوق در شروع هفته بعد نام برد. زیرا قیمت آن روی تابلو ۱۳.۷درصد زیرNAV  ابطال قرار دارد. صندوق «فراز» نیز به عنوان گران‌ترین صندوق، با انحراف ۲۵.۷درصدی قیمت، به استقبال هفته بعد رفت.

صندوق‌های دولتی

در این هفته، صندوق واسطه‌گری مالی یکم ۴.۳درصد کاهش قیمت داشت و ارزش سبد بانکی و بیمه‌ای آن ۹.۶درصد نزول پیدا کرد. دومین صندوق دولتی، یعنی صندوق پالایشی یکم، ۱.۲درصد افت قیمت داشت و از ارزش سبد دارایی‌های پالایشگاهی آن یک درصد کاسته شد. بدین ترتیب قیمت «دارا یکم» ۲۱.۶درصد و «پالایش» ۱۵.۵درصد زیر NAV ابطال بسته شد.

صندوق‌های کالایی (طلا و زعفران)

در طول این هفته، صندوق‌های مبتنی بر سکه طلا به طور میانگین زیان ۰.۸درصدی را بر سرمایه‌گذاران خود تحمیل کردند. به موازات آن گواهی سپرده یک روزه سکه طلای بانک رفاه ۴.۸درصد رشد قیمت داشت و ۱.۴درصد زیر قیمت سکه بازار آزاد به معاملات این هفته خود پایان داد.

از میان صندوق‌های کالایی، صندوق ETF طلای سرخ نوویرا (نهال) بیشترین زیان (۲.۲درصد) را به نام خود ثبت کرد و حباب منفی صندوق گروه زعفران سحرخیز نیز به ۹.۶درصد رسید.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

صنذوق‌های قابل معامله 00.10.30

[ad_2]

منبع خبر

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=69467

دیدگاهتان را بنویسید

منوی اصلی