محمود گودرزی مدیرعامل شرکت بورس شد

سبد پیشنهادی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن برای هفته دوم بهمن‌ ماه ۱۴۰۰

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ در سبدی که شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن، در تاریخ ۷بهمن‌ماه ۱۴۰۰ ارائه داد، نام سه نماد «شیران»، «شکلر» و «هرمز» برای سرمایه‌گذاری در میان‌مدت به چشم می‌خورد. همچنین این شرکت، سهم‌‌های «شاملا»، «دقاضی» و «شبصیر» را برای سرمایه‌گذاری در بلندمدت پیشنهاد داده است.

سبد پیشنهادی سرمایه‌گذاری میان‌مدت شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن

سهام شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی ایران با نماد «شیران» که ۲۰درصد از این پرتفو را به خود اختصاص داده به عنوان یکی از گزینه‌های پیشنهادی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن است. نماد شیران، در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته قیمت پایانی ۱۷،۶۵۰ریال را ثبت کرد. شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن صعود قیمت جهانی آلکیل بنزن خطی و همچنین پتانسیل افزایش سرمایه را برای این سهم به عنوان مهمترین دلیل انتخابش اعلام کرده و هدف قیمتی ۳۵،۰۰۰ریالی را برای شیران مشخص کرده که معادل بازدهی حدود ۹۹درصدی در میان‌مدت، برای سهامداران این شرکت است.

سهام شرکت نیرو کلر که با نماد «شکلر» در بازار اول بورس تهران معامله می‌شود دومین سهمی است که در سبد پیشنهادی هفتگی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن قرار گرفته است. شکلر که در پایان معاملات روز ۶بهمن‌ ماه، با قیمت ۳۰،۰۰۰یال هفته را به پایان رسانده؛ هدف قیمتی ۷۵،۰۰۰ریالی و رشد حدود ۱۵۰درصدی را در میان‌مدت پیش‌روی خود می‌بیند. صعود خیره‌کننده قیمت سود کاستیک در بازارهای جهانی و ریالی بودن سرفصل هزینه‌های این شرکت باعث شده تا این نماد ۱۵درصد از پرتفوی پیشنهادی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن را به خود اختصاص دهد.

سومین سهامی که در سبد پیشنهادی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن قرار دارد؛ سهام فولاد هرمزگان جنوب با نماد «هرمز» است. فروش‌های باثبات شرکت، مصون بودن از قطعی گاز در زمستان، موجودی بالای ماده اولیه با قیمت ارزان و داشتن چشم‌انداز سودآوری ۳۵۰ تا ۴۰۰ تومانی شرکت مهم‌ترین دلایلی هستند که این سهام به سرمایه‌گذاران پیشنهاد شده است. هرمز در روز چهارشنبه، قیمت پایانی ۱۳،۵۲۰ریال را ثبت کرد؛ براساس پیش‌بینی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن، این نماد در میان‌مدت با رشد ۷۸درصدی همراه شده و به قیمت ۲۴،۰۰۰ریال خواهد رسید. از همین رو شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن ۲۰درصد از پرتفوی پیشنهادی خود را به نماد هرمز اختصاص داده است.

سبد پیشنهادی سرمایه‌گذاری بلندمدت شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن

شرکت معدنی‌ املاح‌ ایران‌ با نماد بورسی «شاملا» سهم دیگری است که ۱۵درصد از این سبد پیشنهادی را به خود اختصاص داده است. براساس پیش‌بینی کارگزاری بانک صنعت و معدن، شاملا که در آخرین روز معاملاتی خود، قیمت ۱۰،۸۴۰ریالی را تجربه کرده، در بلند‌مدت قیمت ۱۷،۵۰۰ریال را هدف‌گذاری کرده است. در صورتی که شاملا به تارگت مورد نظر صنعت و معدن دست پیدا کند، سودی بالغ بر ۶۲درصد را عاید سهامدارانش خواهد کرد. داشتن طرح توسعه و همچنین ریالی بودن هزینه‌های شرکت، از اصلی‌ترین دلایلی بوده که شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن این مجموعه را برای سرمایه‌گذاری بلندمدت در سبد پیشنهادی هفته دوم بهمن‌ماه ۱۴۰۰ قرار داده است.

سهام شرکت داروسازی شهید قاضی که با نماد «دقاضی» در بورس تهران معامله می‌شود دومین سهمی است که در سبد پیشنهادی بلندمدت شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن قرار گرفته است. دقاضی که در پایان معاملات روز ۶بهمن ماه، با قیمت ۲۳،۷۵۰ریال هفته را به پایان رسانده؛ هدف قیمتی ۴۳،۰۰۰ریالی و رشد بیش از ۸۱درصدی را در بلند‌مدت پیش‌روی خود می‌بیند. وضعیت مناسب دقاضی که نشات گرفته از افزایش مقدار فروش و تولید، افزایش نرخ‌های دریافتی اخیر و طرح‌های توسعه‌ای و همچنین ریالی بودن هزینه‌ها بوده و باعث شده این نماد ۱۵درصد از پرتفوی پیشنهادی شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن در بلندمدت را به خود اختصاص دهد.

شرکت تولیدات پتروشیمی قائد بصیر با نماد بورسی «شبصیر» سهم دیگری است که ۱۵درصد از این سبد پیشنهادی را شامل می‌شود. بر اساس پیش‌بینی کارگزاری بانک صنعت و معدن، شبصیر که در آخرین روز معاملاتی خود قیمت ۹۷،۶۵۰ریالی را تجربه کرده، در بلند‌مدت قیمت ۱۷۰،۰۰۰ریال را هدف‌ گرفته است. در صورتی که شبصیر به تارگت مورد نظر صنعت و معدن دست پیدا کند، سودی بالغ بر ۷۵درصد را عاید سهامدارانش خواهد کرد. تقاضای بالا برای محصولات شرکت به دلیل رونق صنعت لوازم خانگی، ثبات قیمت جهانی محصولات، تولید گرید رنگی و خاص ABS و افزایش سرمایه از تجدید، از اصلی‌ترین دلایلی بوده که شرکت کارگزاری بانک صنعت و معدن این مجموعه را برای سرمایه‌گذاری بلندمدت در سبد پیشنهادی هفته دوم بهمن‌ماه ۱۴۰۰ قرار داده است.

لازم به ذکر است این سبد پیشنهادی توسط شرکت مشاور سرمایه گذاری سهم‌آشنا، جهت بازنشر در اختیار اقتصاد آنلاین قرار گرفته و هرگونه سود و زیان، برعهده سرمایه‌گذار خواهد بود.

منبع خبر

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=70724

    دیدگاهتان را بنویسید

    منوی اصلی