محمود گودرزی مدیرعامل شرکت بورس شد

شپنا در صدر معاملات بورس امروز برتر جای گرفت

اقتصاد آنلاین – سهیل بانی؛ در بورس امروز، در مجموع حدود دو هزار و ۸۳۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «شپنا»، «شتران»، «خودرو»، «فولاد» و «وپاسار» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در آخرین روز هفته معادل ۱۱۰میلیارد تومان سهام پالایش نفت اصفهان دست به دست شد، پالایش نفت تهران پس از معاملاتی به ارزش ۹۶میلیارد تومان دوم شد و سهام ایران‌ خودرو نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

سهام کود شیمیایی اوره لردگان (شلرد) با افت ۱۲.۹درصدی و سهام فرآورده‌های غذایی و قند تربت‌جام‌ (قجام) با افت ۱۲.۵درصدی قیمت پس از بازگشایی، کام سهامداران خود را تلخ کردند.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «محصولات شیمیایی» تعلق داشت به طوری که ۴۶۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «خودرو و ساخت قطعات» با معاملات ۳۵۰میلیارد تومانی دوم شد و «فلزات اساسی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز چهار درصد از کل سهام صنایع شیمیایی سینا (شسینا) معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۲۶.۳درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در یک سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۳۴نماد نخست اختصاص داشت.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

رتبه بندی ارزش معاملات 00.11.06.g

منبع خبر

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=70451

    دیدگاهتان را بنویسید

    منوی اصلی