بهترین کتاب مهندسی توزیع برق

اجرای ۵۰۰ طرح اشتغالزایی نیروگاه خورشیدی مقیاس کوچک بر پشت بام منازل مددجویان کمیته امداد

[ad_1]

به گزارش برق نیوز، علی خدری مدیرعامل شرکت با بیان این که استفاده از پنل‌های خورشیدی، خودکفایی در تولید برق را هم به دنبال دارد، گفت: طرح نصب نیروگاه خورشیدی با ظرفیت تولید ۵ کیلو وات برق در ساعت، مختص مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) است که تعداد ۵۰۰ نیروگاه برنامه هدف است.

خدری با بیان اینکه این طرح یک تفاهم نامه سه جانبه بین کمیته امداد، بانک و مددجو است، افزود: بر اساس تفاهم نامه دیگری مابین شرکت توزیع نیروی برق و کمیته امداد امام خمینی (ره)، برق تولیدی این نیروگاه‌ها به صورت تضمینی به مدت ۲۰ سال خریداری می‌شود و از محل درآمد نیروگاه‌های خانگی، مددجوی کمیته امداد به درآمدزایی می‌رسد.

وی اضافه کرد: مزایای این طرح از سوی شرکت توزیع نیروی برق برای مسئولان کمیته امداد تشریح شد، بانک‌های عامل هم طبق ابلاغ دولت تسهیلات ۱۰۰ میلون تومانی به هر مددجو اختصاص میدهند، که تا کنون ۳۰۰ خانه برای احداث نیروگاه، بازدید، بررسی و تایید شده و از این تعداد، ۱۵۰ خانه به تصویب رسیده است و جهت دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده اند.

مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت توزیع نیروی برق خوزستان با بیان اینکه احداث نیروگاه خورشیدی بر پشت بام منازل مددجویان کمیته امداد موجب توانمندی اقتصادی و عزت نفس این افراد می‌شود، افزود: بازدهی نیروگاه‌های خورشیدی در خوزستان به دلیل آفتابگیر بودن در بیشتر روز‌های سال، بالاتر از دیگر مناطق است و قطعا درآمد خوبی برای مددجویان؛ و تولید انرژی برای استان را به دنبال دارد.

خدری در خصوص روند بازپرداخت تسهیلات از سوی مددجویان گفت: شرکت توزیع نیروی برق به صورت ماهانه برق تولیدی را از مددجویان خریداری می‌کند که پس از تسویه تسهیلات (۸ سال) مددجو مالک نیروگاه می‌شود و کل سود حاصل از فروش انرژی به دولت را، ماهانه دریافت می‌کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در ادامه گفت: امیدواریم با اجرای طرح نیروگاه‌های خورشیدی، در زمینه اشتغالزایی نیز بتوانیم گام موثری در تقویت رفاه مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) برداریم.

[ad_2]

منبع خبر

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=72244

دیدگاهتان را بنویسید

منوی اصلی