بهترین کتاب مهندسی توزیع برق

اوراق صرفه‌جویی انرژی در انرژی‌های تجدیدپذیر هم به کار گرفته شود

به گزارش برق نیوز، آرش نجفی، رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران در جلسه با معاون وزیر نیرو در حوزه تجدیدپذیر‌ها با اشاره به موافقت معاون اول رئیس جمهور و سازمان برنامه و بودجه با انتشار اوراق سلف موازی به منظور پیش برد ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید گفت: این ظرفیت را می‌توانیم در ساتبا تسری دهیم. این ظرفیت، چون بسیار کلان هستت شاید هم اکنون نتوان در بورس انرژی به کار گرفته شود، ولی می‌دانیم که بورس انرژی در حوزه تجدیدپذیر‌ها ایفای نقش خیلی مثبتی می‌تواند داشته باشد.

وی افزود: یک پیشنهاد دیگر این است که یک شرکت سرمایه گذاری در حوزه پنل‌های تجدیدپذیر تأسیس کنیم. الان امکان آن وجود دارد که کارخانجات اروپایی، با ظرفیت یک میلیون پنل، امکانات خود را در اختیار ما بگذارند و ما هم خرید تضمینی انجام دهیم.

وی با بیان اینکه باور داریم با حسابداری صنعت قیمت تمام شده برق حرارتی بیشتر از برق تجدیدپذیر‌ها است، افزود: همین الآن با توجه به کمبود گاز در نیروگاه‌ها، سرمایه‌گذاران بسیاری آمادگی دارند که در این حوزه ورود کنند تا گاز مصرفی که در نیروگاه‌ها به عنوان سوخت استفاده میشود، آن‌ها به عنوان خوراک استفاده کنند.

نجفی گفت: یکی دیگر از انتقاداتی که ما داریم اخیرا وزارت نیرو لایحه رگولاتوری برق، که خیلی از مشکلات این صنعت را میتوانست حل کند، را برگردانده است. همچنین در بحث وعده‌ای وزارت مسکن برای ساخت یک میلیون واحد داده است، می‌توانیم برای ساخت نیروگاه‌های خورشیدی مقیاس کوچک در پشت بام‌ها تعامل کنیم.

منبع خبر

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=70623

    دیدگاهتان را بنویسید

    منوی اصلی