بهترین کتاب مهندسی توزیع برق

تبدیل وضعیت اپراتورهای پست‌های فشار قوی در هاله ای از ابهام

به گزارش برق نیوز، نمایندگان جامعه اپراتور‌های پست‌های فشار قوی برق کشور نسبت به شرایط شغلی خود انتقاد کردند.

آن‌ها می‌گویند: بیش از یک سال است که قرار است طرح طبقه‌بندی مشاغلِ کلاه زرد‌ها را اصلاح کنند، اما هنوز سازمان امور استخدامی این کار را صورت نداده است. قرار بود روز شنبه در شورای عالی حقوق و دستمزد اصلاح طرح طبقه‌بندی اجرایی شود، اما بازهم کار را به تعویق انداختند. این در حالیست که وزارت نیرو با اصلاح طرح طبقه‌بندی موافق است و متن آن نیز فراهم شده، اما سازمان امور استخدامی همکاری نمی‌کند.

به گفته نمایندگان کلاه زردها، این نیرو‌ها با مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد مشغول به کار هستند، اما با طرح طبقه‌بندی قدیم، حقوق مناسب به آن‌ها پرداخت نمی‌شود و مدارک و سوابق نیرو‌ها در پرداخت دستمزد لحاظ نمی‌شود.

کلاه زرد‌ها می‌گویند: انتظار داریم تا قبل از پایان سال، طرح طبقه‌بندی اصلاح و برای اجرا ابلاغ شود تا از فروردین ماه سال بعد، حقوق عادلانه دریافت کنیم.

یک نماینده اپراتور‌ها می‌گوید: روز گذشته (سوم دیماه) جلسه سه جانبه با حضور مسئولین وزارت نیرو و سازمان اداری استخدامی کشور و اعضای شورای اپراتوری برگزار شد که در این جلسه موضوعات مختلف مورد بررسی قرار گرفت. مسئولین وزارت به سازمان اعلام کردند نمی‌توان برای یک کارگاه دو طرح تعریف کرد و شغل اپراتور را از بقیه مشاغل جدا کنیم، اما در نهایت، پس از مباحث کارشناسی، قرار بر این شد که این موضوع را با مسئولین عالی رتبه وزارت نیرو مطرح و نتیجه را به اطلاع سازمان اداری استخدامی کشور برسانند. بحث دیگری که مطرح شد بار مالی طرح طبقه‌بندی مشاغل کارگری شرکت‌های دولتی و ارجاع به سازمان برنامه و بودجه جهت بار مالی طرح بود. بحث یکپارچه‌سازی همه اپراتور‌های پست‌های فشار قوی برق کشور یعنی اپراتور‌های کارمندی و کارگری در قالب فرمت قرارداد دائمی کارگری، موضوع دیگری بود که در این نشست مطرح شد. امیدوارم تکلیف همه این موضوعات تا قبل از پایان سال روشن شود و از بلاتکلیفی نجات پیدا کنیم.

منبع خبر

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=70241

    دیدگاهتان را بنویسید

    منوی اصلی