بهترین کتاب مهندسی توزیع برق

تسریع در اجرای طرح بازتوانی نیروگاه رامین اهواز

به گزارش برق نیوز، “خلیل محمدی” اجرای طرح بازتوانی نیروگاه رامین به‌عنوان یکی از محور‌های گفتگوی رئیس‌جمهور کشورمان با رئیس جمهور روسیه را نشان از اهمیت اجرای این پروژه در صنعت برق کشور عنوان کرد.

مدیرعامل نیروگاه رامین‌اهواز با اشاره به اهمیت تولید پایدار انرژی در کشور بویژه استان خوزستان افزود: این طرح طی سال‌های گذشته تاکنون مورد بحث و بررسی‌های فنی میان مدیران صنعت برق کشورمان با مدیران روسی قرار داشت و مقرر شد با تامین مالی اجرای این پروژه در قالب تسهیلات ارزی از سوی دولت روسیه اجرا شود.

محمدی با اشاره به عمر بالای این نیروگاه ۴۲ ساله، فرسودگی تجهیزات و سازه‌های نیروگاهی، تغییرات اقلیمی و افت کیفیت آب رودخانه کارون طی سال‌های اخیر را از مهمترین دلایل کاهش سطح تولید برشمرد و افزود: با بروزرسانی تجهیزات و استفاده از تکنولوژی‌های نو در این واحد صنعتی شاهد تداوم حیات این نیروگاه، تولید برق پایدار، بهبود وضعیت شبکه برق و خدمت‌رسانی مستمر به مردم خواهیم بود.

لازم به‌ذکر است، نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است که نقش مهمی در تامین برق مورد نیاز استان خوزستان و پشتیبانی از شبکه سراسری برق کشور ایفا می‌کند.

منبع خبر

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=70253

    دیدگاهتان را بنویسید

    منوی اصلی