تفاهم نامه ساخت بیش از ۴۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر منعقد شد

به گزارش برق نیوز، «محمود کمانی» امروز (چهارشنبه) در حاشیه نشست با فعالان انرژی‌های تجدیدپذیر در محل اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران، در جمع خبرنگاران افزود: فراخوانی برای احداث ۱۰ هزارمگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در مدت چهار سال مورد تاکید وزیر نیرو از سوی این سازمان داده شد.

وی ادامه‌داد: سرمایه‌گذاران از این فراخوان استقبال بسیار خوبی کردند و تاکنون بیش از ۴۰ هزار مگاوات قرارداد منعقد شده است و از ظرفیت‌های مختلفی مانند ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید برای این کار استفاده خواهیم کرد.

معاون وزیر نیرو گفت: از ظرفیت بخش صنعت و سایر رو‌ها نیز استفاده خواهد شد تا این ۱۰ هزارمگاوات اجرایی شود.

«علی اکبر محرابیان» وزیر نیرو، ۱۲ دی‌ماه امسال در مراسم امضای تفاهمنامه با شرکت‌های بخش خصوصی برای احدث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر گفت: توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر یکی از اولویت‌های مهم دولت سیزدهم است.

وی ادامه‌داد: یکی از اولویت‌های مهم دولت سیزدهم که در قانون بودجه ۱۴۰۱ هم برآن تاکید شده، ایجاد رشد اقتصادی و استمرار آن است که به‌طور طبیعی در شرایط فعلی کشور جز با توسعه صنعتی امکان‌پذیر نیست.

محرابیان، استفاده از نیروگاه‌های تجدیدپذیر را اولویت جهانی برشمرد که برای کشورمان از توجیه‌پذیری بالاتری نیز برخودار است و این توجیه‌پذیری را در سه بخش کاهش مصرف سوخت، کاهش مصرف آب با توجه به شرایط کشور و حفظ محیط زیست عنوان کرد.

وزیر نیرو اضافه‌کرد: امروز سه مساله کمبود سوخت، تامین آب مورد نیاز نیروگاه‌های حرارتی و مسایل مربوط به آلاینده‌های زیست محیطی از اهم مسایل در بخش انرژی است که پاسخ درست این مسایل در توجه ویژه به توسعه استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر نهفته است.

محرابیان افزود: توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر، مصرف سوخت در کشور را کاهش خواهد داد، نیازی به استفاده از آب ندارد و هم دوست‌دار محیط زیست است که می‌تواند زیست بهتری را برای مردم کشورمان به همراه داشته باشد.

منبع خبر

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=70547

دیدگاهتان را بنویسید

منوی اصلی