بهترین کتاب مهندسی توزیع برق

جزئیات طرح مجازات استفاده‌ کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز

به گزارش برق نیوز، یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به اشاره به جزئیات طرح مجازات استفاده کنندگان غیر مجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز تاکید کرد: از این پس مامورین شرکت‌های خدمت رسان مجاز به حضور در ساختمان‌ها و مراکز بوده تا بررسی کنند که دستگاه‌های کنتور و اندازه گیری دست کاری نشده باشند.

اقبال شاکری در گفتگو با ایسنا، با اشاره به بررسی تقاضای دو فوریت در خصوص طرح اصلاح قانون مجازات استفاده کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز در جریان جلسه علنی امروز مجلس، بیان کرد: این طرح به علت تفسیر‌های مختلفی که از متن قانون موجود شده بود و در اجرای قانون اشکالات عدیده‌ای به وجود آمده بود، ارائه شده است و هدف اصلی حل این مشکلات است.

وی در ادامه اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اصلاحات تغییر عنوان قانون به ساماندهی و مجازات استفاده کنندگان غیر مجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز است. همچنین یک تبصره به قانون موجود اضافه شد که مامورین شرکت‌های خدمت رسان جهت بررسی اجرای صحیح مفاد این قانون مجاز به حضور در ساختمان‌ها و مراکز هستند تا دستگاه‌های کنتور و اندازه گیری را بررسی کنند تا دست کاری نشده باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین یک تبصره دیگر نیز به قانون اضافه شده تا هرگونه ساخت و ساز در شهر‌ها و روستا‌ها اعم از توسعه و اضافه شدن واحد‌ها به واحد‌های فعلی و هر نوع کاربری ساختمان اعم از مسکونی، تجاری و تفریحی مشمول حکم این قانون شوند. همچنین وزارت جهاد کشاورزی هم به وزارتخانه‌هایی که مشمول این قانون می‌شوند، اضافه شد.

گفتنی است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نهایت با یک فوریت بررسی این طرح موافقت کردند.

منبع خبر

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=70921

    دیدگاهتان را بنویسید

    منوی اصلی