دفتر برق نیوز مورد هجوم و تهدید افراد ناشناس قرار گرفت

امروز ظهر ۸ اسفندماه ۱۴۰۰ سه نفر با حالتی تهاجمی وارد دفتر برق نیوز شده و بدون هیچ توضیحی با خشم و عصبانیت می‌گفتند که “این مقالات چیه می‌نویسید؟ ” و تهدید کردند که دست از نوشتن این مقالات بردارید وگرنه عواقب آن را خواهید دید.

این سه نفر با صورتی پوشیده به دفتر برق نیوز وارد شده و ضمن تهدید‌های مستمر و استفاده از الفاظ نامتعارف، اقدام به ایجاد رعب و وحشت کرده و در نهایت با سرعت از ساختمان خارج شدند. این افراد هیچ اشاره‌ای به مقالات نکرده و در پاسخ به سوال ما می‌گفتند “خودت بهتر میدونی کدوم مقاله را می‌گوییم! ”.

این اجیر شده‌ها به صراحت تهدید کردند که اگر دوباره از این مقالات بنویسیم سراغ ما خواهند آمد. با اینکه آن‌ها با خشم اقدام به رفتار‌های غیراخلاقی و ایجاد و سروصدا کردند، اما خوشبختانه منجر به آسیب نگردید.

مدیران برق نیوز قبلا بصورت تلفنی بار‌ها مورد تهدید قرار گرفته بودند، اما این اولین بار است که دفتر وب سایت خبری تحلیلی برق نیوز مورد حمله و تهدید فیزیکی قرار می‌گیرد. این اتفاق بیش از همه همکاران خانم ما را شوکه و وحشت زده کرد که به شدت آن‌ها و خانواده هایشان را در خصوص تکرار چنین اتفاقاتی نگران کرده است.

در سالیان گذشته بار‌ها از برق نیوز شکایت شده و نتوانسته اند با شکایت و پیگیری‌های قضایی مانع از فعالیت این رسانه گردند. در نهایت به استفاده از روش‌های غیراخلاقی و خشونت بار برای محدود کردن برق نیوز در انتشار مطالبش روی آورده اند.

دوربین‌های ساختمان، ورود و خروج این افراد را ثبت کرده و برق نیوز ضمن اعلام شکایت از اقدام به تهدید آنها، مراتب را به نهاد‌های مربوطه و معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد اطلاع می‌دهد. برق نیوز در چندماه گذشته چندین مقاله و یادداشت مختلف منتشر کرده است که در آخرین مقاله خود به شائبه‌های خرید کنتور‌های هوشمند جدید اشاره داشته است.

این رسانه روال قبلی خود را ادامه می‌دهد و بر این باور است مبارزه با فساد و نقد مسائل و چالش‌های صنعت برق هزینه‌هایی دارد که بخشی از آن را این روز‌ها شاهدیم. حتی با تغییر شرایط دفتر و بالا بردن امنیت، این افراد ممکن است هرجایی حتی در خارج از محیط کاری اقدام به ارتکاب چنین رفتاری کنند. نمی‌دانیم تا کجا توان یا اجازه فعالیت داشته باشیم، ولی رسانه داری در ایران اگر بخواهید مستقل و سالم باشید از سخت ترین و پراسترس ترین کارهاست. در ایران که حمایتی از رسانه‌ها نمی‌شود کار سختی است جلوی افراد صاحب زر و زور ایستادن.

منبع خبر

لینک کوتاه: https://www.cryptalin.com/?p=74011

دیدگاهتان را بنویسید

منوی اصلی